Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Andrzej Duda inicjatywa w sprawie kredytów
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce. Czy rząd zawiesi spłaty kredytów? Nalega sam prezydent

Andrzej Duda wyszedł z inicjatywą do instytucji finansowych! Banki zawieszą spłatę kredytów?

W związku z coraz dramatyczniejszą sytuacją w Polsce za sprawą koronawirusa, prezydent Andrzej Duda, wyszedł z inicjatywą do instytucji finansowych, aby wspólnie wypracować rozwiązanie, które pomoże Polakom w zachowaniu płynności finansowej. Tematem numer jeden są oczywiście spłaty kredytów, zarówno tych indywidualnych, jak i firmowych.

Ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem w trudnej sytuacji jest wiele branż, m.in. turystyczna i transportowa. Problemy ze spłatą kredytu mogą mieć też osoby, które są zatrudnione w kinach czy teatrach zamkniętych z powodu epidemii. Czy przez koronawirus rząd zawiesi spłaty kredytów? Jakie rozwiązanie zaproponuj Andrzej Duda?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy na czas epidemii koronawirusa  rząd zwolni Polaków z płacenia kredytu?

Andrzej Duda poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że wychodzi z inicjatywą, aby znaleźć rozwiązanie, które umożliwi łagodne spłacanie kredytów obywatelom naszego kraju w czasie epidemii koronawirusa: 

Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców zw. z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy. - napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Inicjatywa spotkała się z pozytywną reakcją szefa Komisji Nadzoru Finansowego:

Bardzo cenna i potrzebna inicjatywa w obliczu obecnej sytuacji. Jako UKNF z pewnością przyłączymy się do prac w celu jak najszybszego wypracowania optymalnego rozwiązania, opartego o szeroki konsensus wszystkich interesariuszy.  - napisał szef KNF, Jacek Jastrzębski na Twitterze.

Czy to oznacza, że spłaty kredytów zostaną zawieszone w związku z koronawirusem? Warto przypomnieć, że takie rozwiązanie zostało wprowadzone we Włoszech! Tam sytuacja jest wyjątkowo dramatyczna. 

Spłaty kredytów hipotecznych zostaną zawieszone w całych Włoszech. To wynik wybuchu epidemii koronawirusa - poinformowała wiceminister finansów Laura Castelli.

 

 

 

Koronawirus uderza w całą gospodarkę!

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Rodzice muszą zapewnić dzieciom opiekę, kiedy zajęcia w szkołach i przedszkolach są odwołane! Osoby pracujące na tzw. umowy śmieciowe mogą pozostać bez środków do życia!

East News

 

 

Sklepy zostaną zamknięte
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy sklepy zostaną zamknięte?! Czy brakuje towarów? Minister zabrała głos!
Koronawirus w Polsce. Czy sklepy zostaną zamknięte? Czy wyjście do sklepów jest bezpieczne? Gdzie kupować zapasy? Czy zabraknie towarów?

W Polsce, w związku z pojawieniem się koronawirusa, zamknięto szkoły, żłobki, uczelnie, teatry, muzea, kina itd. Odwołano imprezy masowe, a organizatorzy koncertów przenoszą wydarzenia na inne terminy. Co ze sklepami? Czy sklepy, galerie handlowe zostaną zamknięte? Jest zdecydowana odpowiedź minister!  Czy sklepy będą zamknięte?  Coraz mniej produktów na półkach sklepowych. Polacy masowo wykupują żywność oraz środki czystości. Z półek znikają produkty suche, takie jak ryż, makarony i kasze oraz wszelkie mydła. Żele antybakteryjne to już towar luksusowy, ciężki do zdobycia. Jest obawa, że wszelkie sklepy, mniejsze czy większe, zostaną zamknięte. Czy to możliwe? W związku z falą takich newsów minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, napisała w sieci: Stanowczo dementuję pojawiające się #fakenews.y Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych! Nie jest rozważame wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich sklepów, jak ich klienci, proszeni są o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny Czy zabraknie żywności w sklepach? Minister Rozwoju sama wybrała się na zakupy i przekonuje, że nie będzie braków w dostawach żywności do sklepu: Sprawdzam sama sytuację w sklepie. Jest nieco więcej klientów, ale towaru nie brakuje. Nie panikujmy. Sklepy będą działać, a producenci żywności mają zapasy i jak zapewniają - mogą zwiększyć produkcję - uspokaja Emilewicz. Jesteście spokojni czy robicie zapasy?   Stanowczo dementuję pojawiające się #fakenews .y Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych...

hailey-bieber-justin-bieber-arenart
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Będzie zakaz ślubów?! Czy należy je odwoływać? 
Śluby a koronawirus w Polsce. Co ze ślubami podczas koronawirusa? Czy trzeba przekładać ślub? Odwoływać ślub lub chrzciny?

Sytuacja z koronawirusem w Polsce staje się coraz poważniejsza. Stwierdzono już 27 przypadków zachorowań na terenie całego kraju. Odwoływane są imprezy masowe, koncerty, mecze. Władze zamknęły placówki oświatowe i kulturalne. Ministerstwo Zdrowia zaleca pozostanie w domu i unikanie dużych skupisk ludzi. Co więc z takimi uroczystościami jak wesela, komunie czy chrzciny? Od kwietnia rusza sezon na wszelkie imprezy rodzinne. Odwoływać? Przekładać?  Śluby a koronawirus Jak podały amerykańskie media swój ślub przełożyła amerykańska piosenkarka, Katy Perry. Artystka, która spodziewa się dziecka, miała wyjść za mąż latem tego roku. Impreza zaplanowana była na 150 osób. W związku z koronawirusem celebrytka postanowiła przenieść ceremonię na inny termin. Tysiące par w Polsce nie mają takiej możliwości, głównie ze względu finansowych. Choć wesela nie są imprezą masową (a te decyzją władz są na razie odwołane), to właściciele domów weselnych w całej Polsce już otrzymują zapytania o możliwość odwołania lub przeniesienia ślubu na inny termin: Ludzie są zdruzgotani. Dzwonią do mnie i mówią, że zagraniczni goście odwołują przyjazd. Suknia i garnitur już kupione, wszystko przygotowane, a imprezy najpewniej nie będzie. Pary się zwyczajnie boją, nie chcą mieć na sumieniu swoich gości. Tym bardziej że to przecież na wakacyjne miesiące przewidywane jest apogeum zarażeń - wyjaśnia w rozmowie z Onetem właściciel jednego z domów weselnych w Szczecinie. Z kolei w rozmowie z WP.pl pani Weronika, która planuje ślub na 28 kwietnia, jest w kropce: Tyle pieniędzy, nerwów, stresu, pracy, przygotowań, związanych z weselem ma pójść na marne? [...] Rozmawiałam z usługodawcami i właścicielem sali. Prosili o spokój. Mówili, że nie odwołają przyjęcia. Ale...

Co dalej z programami Polsatu?
TV-Show
Koronawirus w Polsce. Co dalej z "Tańcem z Gwiazdami" i innymi programami Polsatu?! Zapadła ważna decyzja! 
Czy Polsat odwoła Taniec z Gwiazdami? Co dalej z programami na żywo w Polsacie?

Koronawirus w Polsce - obecnie jest już 27 zarażonych w naszym kraju. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i rozwojowa. Władze zamknęły placówki oświatowe oraz kulturalne. Odwołano wszelkie imprezy masowe. Co z programami na żywo, jak np. "Taniec z Gwiazdami", który jest realizowany z udziałem publiczności? Polsat wydał oficjalne stanowisko w tej sprawie. Programy rozrywkowe bez udziału publiczności Tak jak pisaliśmy wcześniej, "Taniec z Gwiazdami" odbędzie się, ale zostanie zrealizowany bez udziału publiczności. Podobnie jak nagrywana wcześniej "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" (kolejne odcinki są wciąż w trakcie produkcji). Sytuacja  Biuro prasowe telewizji Polsat uprzejmie informuje, że od dnia 11 marca do odwołania, wszystkie programy nagrywane są bez udziału publiczności. Część programów została nagrana wcześniej, w związku z tym zostaną one wyemitowane z udziałem publiczności - podkreślamy raz jeszcze - są to programy nagrane wcześniej, przed 11 marca. Wszystkich widzów zapraszamy oczywiście do oglądania naszych programów przed telewizorami - poinformował Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy. Julia Wieniawa, uczestniczka "Tańca z Gwiazdami" poinformowała fanów, że wciąż trenuje. Cieszy się z decyzji producentów: Cieszę się, trzeba w ten sposób działać - komentuje decyzję stacji Julia Taniec z Gwiazdami odbędzie się - kolejny odcinek już w piątek. Najlepiej w pierwszym poradziła sobie Julia Wieniawa.  

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner