Mat. prasowe/Andres Putting

PILNE! Polska zorganizuje Eurowizję dla Dzieci?! Jest decyzja TVP

Mat. prasowe/Andres Putting

 

To już pewne! Polska zorganizuje w przyszłym roku konkurs Eurowizji Junior! Jeszcze nie wiadomo, w którym polskim mieście odbędzie się Eurowizja dla Dzieci, ale Jacek Kurski, prezes TVP, zapewnia, że będzie to widowisko na najwyższym, światowym poziomie!

 

Eurowizja Junior 2019 w Polsce!

 

Polska aplikacja do organizacji konkursu Eurowizji Junior w 2019 roku została oceniona najwyżej przez komisję EBU. Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych powiedział:

 

 „Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!”.

 

Co na to Jacek Kurski? 


„Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli”- powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.

 

Przypomnijmy - 25 listopada odbył się konkurs Eurowizji Junior w Mińsku, który wygrała Polka, Roksana Węgiel. Już wtedy mówiło się, że to Polska będzie gospodarzem kolejnego. Jednak w przypadku Eurowizji dla Dzieci nie obowiązuje zasada, jak w przypadku "dorosłej Eurowizji", że to zwycięzca organizuje koncert w swoim kraju. Ale teraz już wszystko jasne :) 

 

Cieszycie się?

 

Zobacz: Eurowizja Junior 2018: występ Roksany Węgiel rozgrzał publiczność do czerwoności!

 

Roksana Węgiel była bezkonkurencyjna w tym roku na Eurowizji dla Dzieci!

Roksana Węgiel wróciła do Polski
ONS.pl

 

Za rok ten konkurs odbędzie się u nas!

Mat. prasowe/Andres Putting

 

Więcej na temat Eurowizja Roksana Węgiel
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48