Party Stories
Spacery podczas epidemii koronawirusa
East News
Newsy

Mandat za spacer i trening? Czy po zaostrzeniu kwarantanny można biegać? 

Czy podczas zaostrzonej kwarantanny  można biegać, albo wychodzić na spacery? Na co pozwalają nam przepisy?

Czy podczas zaostrzonej kwarantanny  można biegać, albo wychodzić na spacery? Na co pozwalają nam przepisy wprowadzone we wtorek 24 marca przez epidemię koronawirusa? Czy grozi nam za to jakaś kara, np. mandat?

Te pytania od wczoraj z pewnością zadaje sobie wiele osób. Właśnie wczoraj władze poinformowały, że od środy 25 marca zostaną wprowadzone nowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Wcześniej rządzący apelowali o to, żeby wychodzić z domów - Polacy mogli wówczas chodzić na spacery do lasów, parków czy po prostu pobiegać. Czy teraz kiedy zaostrzono kwarantannę dalej jest to możliwe?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co ze spacerami w czasie zaostrzonej kwarantanny?

Podczas wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia i premier poinformowali o zaostrzeniu ograniczeń dotyczących przemieszczania się w Polsce. Łukasz Szumowski apelował, żeby wychodzić z domów tylko kiedy to naprawdę będzie potrzebne. 

Zostań w domu - wprowadzamy praktycznie w życiu. Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami - kiedy idziemy do pracy, sklepu, lekarza.  - powiedział minister Łukasz Szumowski. Oczywiście rozumiemy takie rzeczy jak wychodzenie z psem, ale prosimy o brak gromadzenia się w parkach czy placach zabaw. Wydaję mi się, że jesteśmy w stanie tyle dać innym służbom, które się nami opiekują. 

Według wprowadzonych obostrzeń w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób - nie dotyczy to jednak rodzin.

Ale czy od dziś można biegać lub chodzić na spacery? Okazuje się, że tak! I nie grozi nam za to kara.

Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób - taka informacja pojawiła się na stronie gov.pl. 

A Wy w czasie "narodowej kwarantanny" można biegać, jeździć na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych.

Przypominamy, że podczas epidemii koronawirusa nie można korzystać z siłowni plenerowych, placów zabaw itp.

Zobacz także: Nie żyje drugi ksiądz zarażony koronawirusem! Ośmiu kolejnych duchownych objętych kwarantanną

Polacy mogą wychodzić na spacery, ale muszą unikać skupisk ludzi i zachować odległość od innych osób.

Koronawirus
EastNews

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

fajerwerki
East News
Newsy
Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu!
Rząd wprowadził obostrzenia dotyczące Sylwestra. Jak się okazuje, od zakazu przemieszczenia się obowiązują dwa wyjątki. Kogo nie dotyczą ograniczenia?

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, minister zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń, które dotyczą nie tylko galerii handlowych, hoteli czy stoków narciarskich, ale również sylwestrowej nocy. Tym samym w poniedziałek 21 grudnia Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w tej sprawie. Jak się okazuje, zakaz przemieszania się od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6 rano 1 stycznia nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Zobacz także:  Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  Sylwester 2020: obostrzenia. Kogo nie dotyczą? Tegoroczny Sylwester przyjdzie nam spędzić w bardziej kameralnej odsłonie. W związku z epidemią koronawirusa w noworocznej zabawie może uczestniczyć do 5 osób, a z 31 grudnia na 1 stycznia od godziny 19 do 6 rano będzie obowiązywała tak zwana godzina policyjna. Rząd apeluje, by na ten czas pozostać w domach, jednak wynika z rozporządzenia, zakaz przemieszczania się nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest wykonywanie czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej, drugi natomiast dotyczy  "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego" . Za nieprzestrzeganie ograniczeń dotyczących Sylwestra, możemy zostać ukarani mandatem, a w razie odmowy jego przyjęcia, sprawa może zostać skierowana do sądu lub sanepidu. Jak zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, jeśli przepisy wprowadzone w związku z pandemią będą łamane, będą podejmowane interwencje. Mandat dla osób nieprzestrzegających nakazów, zakazów i ograniczeń może wynosić do 1000 złotych. Sylwester 2020 odbędzie się bez hucznych zabaw. W związku z epidemią koronawirusa i...

Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Co to oznacza w praktyce? 
Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Czy będzie można chodzić do sklepu? Co oznacza zakaz przemieszczania się? Nowe wytyczne.

Polski rząd wprowadza kolejne obostrzenia w sprawie koronawirusa. Obejmuje to również zakaz wychodzenia z domu oraz przemieszczania się. Nowe zasady obowiązują od dzisiaj do 11 kwietnia. Co to oznacza dla nas w praktyce?  Zobacz także:  Polski rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa! Zakaz wychodzenia z domu! Koronawirus w Polsce. Zakaz wychodzenia z domu. Co to oznacza? Zakaz wychodzenia z domu to kolejne drastyczne obostrzenie wprowadzone przez polski rząd. Nie oznacza to bowiem, że nie będziemy mogli wychodzić w ogóle. Są sytuacje, w których ten zakaz nie obowiązuje:  Zostań w domu - wprowadzamy praktycznie w życiu. Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami - kiedy idziemy do pracy, sklepu, lekarza.  - powiedział minister Łukasz Szumowski. Zakaz dotyczy także gromadzenia się w miejscach publicznych takich jak parki czy place zabaw. Właściciele psów będą mogli wyprowadzać je na spacer.  Oczywiście rozumiemy takie rzeczy jak wychodzenie z psem, ale prosimy o brak gromadzenia się w parkach czy placach zabaw. Wydaję mi się, że jesteśmy w stanie tyle dać innym służbom, które się nami opiekują Wprowadzono również zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Co z pomocą osobom starszym oraz najbliższym? Czy będziemy mogli odwiedzać rodzinę?  Zakaz nie obejmuje pomocy najbliższym. Pomoc osobom starszym i najbliższym jest dozwolona. Wszyscy rozumiemy, jaka jest intencja wprowadzenie tych reguł. Mam nadzieję, że wiele osób będzie reagowało na zachowanie sprzeczne. [...] Za gromadzenia będą kary w postaci mandatów do 5000 zł. Kontrolę nad nowymi ograniczeniami będzie sprawowała policja:  Policja będzie sprawdzać, czy Polacy przestrzegają zakazu: Policja...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner