Obostrzenia koronawirus policja
East News

Czy obostrzenia w związku z koronawirusem powinny wrócić? Zaskakujące wyniki badań

Obostrzenia koronawirus policja
East News

Obostrzenia mogą wrócić? Jak się okazuje, jeśli liczba przypadków koronawirusa będzie rosła, nie można tego wykluczyć. Mówił o tym ostatnio odpowiedzialny za resort zdrowia minister Łukasz Szumowski. Ale podobnego zdania są też specjaliści.

A co na ten temat sądzą Polacy? O opinię na temat ewentualnego powrotu obostrzeń zapytała ich sondażownia SW Research. Wyniki mogą zaskakiwać!

Zobacz także: Koronawirus nie tylko w kopalniach. Zarażona czwórka dzieci ze żłobka w Radomiu

Obostrzenia powinny wrócić?

Obostrzenia zwiazane z epiemią koronawirusa od jakiegoś czasu są coraz mniej dotkliwe. Rząd wprowadza kolejne etapy odmrażania gospodarki. Od tej soboty otwarte zostaną granicę. Tymczasem specjaliści są zaniepokojeni rosnącą w ostatnich dniach liczbą nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W ostatni wtorek odnotowano dobowy rekord - 599 nowych przypadków. 

Powrotu części obostrzen nie wyklucza minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówił w Polsat News, choć całkowitego lockdownu, takiego jak na początku epidemii, nie da się jego zdaniem już wprowadzić, w grę może wchodzić np. noszenie maseczek w przestrzeni publicznej. Zamknięte mogą być również niektóre obszary gospodarki. 

O ewentualny powrót obostrzeń zapytano również Polaków. Uczestnikom sondażu SW Research dla portalu rp.pl zadano pytanie czy ich zdaniem, w przypadku wzrostu dobowej liczby zakażeń w Polsce, rząd powinien przywrócić część lub wszystkie te obostrzenia. "Tak" odpowiedziała niemal połowa - bo 48,3 proc. badanych. Odpowiedzi "Nie" 29,5 proc. 22,2 proc. badanych Polaków nie ma zdania.

A Wy jak sądzicie, w razie wzrostu zachorowań obostrzenia powinny wracać?

Zakaz wstępu w związku z koronawirusem
East News

Minister mówi m.in. o możliwości powrotu obowiązkowych maseczek.

koronawirus maseczki
East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

zobacz 06:26