East News

Koronawirus nie tylko w kopalniach. Zarażona czwórka dzieci ze żłobka w Radomiu

East News

Bardzo niepokojące informacje dotarły z Radomia. W jednym radomskich żłobków Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła zakażenie koronawirusem u czwórki maluchów. Informacja została przekazana przez Urząd Miejski w Radomiu. Co więcej jeden z rodziców zakażonego dziecka jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Czy obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa wrócą? Maseczki, a może przymusowa izolacja?

Czwórka dzieci ze żłobka w Radomiu zarażona koronawirusem! 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", czwórka dzieci z miejskiego żłobka przy ulicy PCK jest zarażona koronawirusem. Badania na obecność SARS-CoV-2 dały niestety pozytywny wynik. Jak się okazało, wcześniej zakażenia zostały potwierdzone również u trzech opiekunek pracujących w żłobku.  Jak informuje również Urząd Miejski w Radomiu, koronawirus wystąpił także u niektórych rodziców dzieci. W środę pobrano próbki od innych maluchów, które przebywały w żłobku oraz od ich rodzin. 

- Będziemy czekać na kolejne wyniki i w uzgodnieniu z radomskim sanepidem będziemy podejmować dalsze działania. Jak się okazało, jeden z rodziców dziecka z pozytywnym wynikiem to pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS, którzy mieli kontakt z tą osobą, zostali zgłoszeni do sanepidu i od nich także będą pobierane wymazy –  cytuje słowa zastępcy prezydenta Radomia Jerzego Zawodnika, "Super Express".

Od 6. maja rodzice mogą wysyłać swoje pociechy do żłobków i przedszkoli, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych obostrzeniach - maluchy nie mogą przynosić swoich zabawek, zrezygnowano również z mycia zębów w placówkach. Ograniczone jest przebywanie osób trzecich w tego typu instytucjach, a sale muszą być na bieżąco dezynfekowane m.in. poręcze, klamki, włączniki światła czy ramy łóżeczek. Jeśli dziecko wykazuje jakieś oznaki choroby, nie należy przyprowadzać go do przedszkola czy żłobka. 

East News

Czwórka dzieci z jednego ze żłobków w Radomiu jest zakażona koronawirusem. Do badań na obecność SARS-CoV-2 pobrano również próbki od członków rodzin maluchów. 

Koronawirus w Polsce
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01