East News
Newsy

Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest DECYZJA Ministerstwa Edukacji!

Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest DECYZJA Ministerstwa Edukacji!

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego został już niecały miesiąc. Podczas konferencji prasowej Minister Edukacji przedstawił dziś (5 sierpnia) wytyczne, jak ma wyglądać edukacja od września. Czy mimo coraz większej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce dzieci wrócą do szkół?

Zobaczcie co powiedział Dariusz Piontkowski.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Duże zmiany odnośnie wesel i pogrzebów. Będą kontrole policji i sanepidu?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji

Jak więc będzie wyglądała edukacja od 1 września?

Planujemy, że 1 września rok szkolny zaczyna się tradycyjnie, w szkołach - stwierdził minister Dariusz Piontkowski.

Zajęcia będa, tak jak przed pandemią, w budynkach szkół i klasach lekcyjnych.

Przygotowano wytyczne, jak zorganizować pracę szkoły. Jak mają wyglądać zajęcia, jak wydawać posiłki, co zrobić gdy któryś z uczniów będzie chory - poinformował minister na konferencji.

Jak będzie wyglądać nauka? W tradycyjnym modelu nie jest przewidziane ograniczenie liczebności klas. W szkołach ma nie być obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas standardowych zajęć. Nadal będa jednak obowiązywały zalecenia dotyczące higieny osobistej, jak mycie i dezynfekcja rąk. Sale i pomieszczenia wspólne będą wietrzone. Uczniowie nie powinni też przynosić dodatkowych przedmiotów i dzielić się swoimi przyborami z kolegami. 

Wyraźnie mówimy o tym, że do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie, którzy nie mają objawów infekcji oddechowej. To samo dotyczy pracowników i nauczycieli - mówił minister.

Jak podkreślał minister, jeśli do 1 września nie będzie żadnych nadzwyczajnych wydarzeń, podstawowym modelem będzie powrót dzieci do szkół i nauka stacjonarna. Ale jeśli zdarzy się, że na jakimś fragmencie terytorium Polski będzie większe zagrożenie niż w reszcie kraju, dyrektor szkół będzie mógł ograniczyć częściowo lub w większym stopniu działalność określonej placówki. Oznacza to, że np. część klas i grup będzie nadal uczęszczać w tradycyjnej formie, a część będzie pracować z domu. Gdy zagrożenie będzie duże, dyrektor będzie mógł zdecydować o przechodzeniu do nauczania tylko zdalnego, na odległość. Ale jak podkreślał minister, tylko w wyjątkowych przypadkach. 

Myślicie, że to dobry pomysł? Czy uważacie, że dzieci i nauczyciele będą bezpieczni?

Katarzyna Skrzynecka
Newsy
Koronawirus pokrzyżował plany ekipie "Kogel Mogel 4"? Katarzyna Skrzynecka zdradziła całą prawdę!
Koronawirus pokrzyżował plany ekipie "Kogel Mogel 4"? Katarzyna Skrzynecka zdradziła całą prawdę!

Koronawirus zupełnie odmienił pracę w wielu branżach, również filmowej. Wszyscy aktorzy i ekipa pracująca na planie muszą mieć przeprowadzone testy na Covid-19. Katarzyna Skrzynecka zdradza, jak wygląda praca przy ostatniej części komedii "Kogel Mogel" w dobie pandemii. Aktorka zdradziła Party.pl,  jak często aktorzy mają wykonywane testy i jakie dodatkowe środki bezpieczeństwa muszą przejść zanim zaczną pracę. Wszyscy pracujemy przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Część ekipy pracuje w maskach, oczywiście aktorzy, którzy muszą mieć przed kamerami swoje twarze grają bez masek, ale unikamy scen, które są bliskim kontaktem. - zdradziła Katarzyna Skrzynecka.  A co powiedziała gwiazda na temat testów na koronawirusa przeprowadzanych na planie? Obejrzyjcie wideo i dowiedźcie, się jak naprawdę wygląda testowanie! Zobacz także:   Operacja męża i koronawirus w rodzinie Katarzyny Skrzyneckiej. Trudny wywiad z gwiazdą "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Katarzyna Skrzynecka i Maciej Zakościelny w filmie "Kogel Mogel"    

East News
Newsy
Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło nowe wytyczne w sprawie powrotu dzieci do szkół! 
Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło nowe wytyczne w sprawie powrotu dzieci do szkół! 

Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej przedstawił najnowsze wytyczne dotyczące powrotu dzieci do szkół. Jak będzie wyglądać nowa rzeczywistość w placówkach szkolnych od 1 września? Dariusz Piontkowski zapewnił, że w obecnej sytuacji epidemicznej w zdecydowanej większości regionów dzieci będą mogły rozpocząć zajęcia stacjonarne. Sytuacja wygląda inaczej w strefach: żółtej i czerwonej. Planujesz zakup stroju galowego na rozpoczęcie roku szkolnego swojego dziecka? Wejdź na tę stronę i wykorzystaj dostępny w 5 10 15 kod rabatowy . Dzieci wrócą do szkoły Na konferencji prasowej ministrowi edukacji towarzyszyła przedstawiciela Głównego Inspektora Sanitarnego. Razem ogłosili nowe wytyczne, które mają pomóc w organizowaniu zajęć w szkołach od 1 września.  Przytłaczająca większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala, by dyrektorzy przygotowywali się do powrotu do stacjonarnej nauki. Jedynie w strefach żółtych i czerwonych mogą być jakieś dodatkowe obostrzenia- mówił Dariusz Piontkowski.  Okazuje się, że w szkołach ze strefy czerwonej nie będą mogły być organizowane wycieczki i imprezy. Mogą również zostać wprowadzone ograniczenia przebywania osób trzecich na terenie placówki, pomiary temperatury wszystkich osób, które wchodzą do szkoły oraz organizowanie zajęć wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Szczególnie w strefie żółtej i czerwonej należy pamiętać o tym, żeby jedna klasa przypadała na jedną salę, by dzieci się nie przemieszczały. Rekomendujemy, aby w miarę możliwości tak zorganizować przerwy, by uczniowie mieli możliwość zachowania dystansu społecznego. Na przykład na jedną przerwę mogłaby wychodzić tylko część klas....

Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej
East News
Newsy
Rozpoczęcie roku szkolnego zostanie opóźnione? Ważna wiadomość dla uczniów i rodziców!
Rozpoczęcie roku szkolnego zostanie opóźnione? Ważna wiadomość dla uczniów i rodziców!

Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej zdradził, jak ma wyglądać rozpoczęcie roku szkolnego podczas pandemii koronawirusa. Czy wszystkie dzieci 1 września wrócą do szkół? Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Zobaczcie, co powiedział przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej! Co z rozpoczęściem roku szkolnego? Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji i już za kilka dni rozpocznie się wrzesien. Dzieci powoli szykują się do powrotu do szkoły, jednak tym razem rzeczywistość szkolna będzie wyglądać inaczej niż dotychczas. W związku z pandemią koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej  przygotowało wytyczne dla dyrektorów szkół. Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej zapewnił, że wszyscy uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkół i rozpocząć naukę stacjonarną. W przypadku niektórych placówek pojawia się jednak możliwość przejścia na nauczanie zdalne- mogą być to szkoły, które znajdują się w strefach żółtych i czerwonych. To jednak nie koniec! Zobaczcie, co powiedział minister edukacji narodowej: Jeżeli okaże się, że w danym powiecie jest bardzo trudna sytuacja epidemiczna, inspektor sanitarny może opóźnić tam rozpoczęcie roku szkolnego- powiedział minister edukcacji narodowej.  Dariusz Piontkowski podczas spotkania z mediami przyznał, że MEN przygotował kilka modeli funkcjonowania szkół i to dyrektorzy będą decydować, jaki model wprowadzą w danej placówce.  Najbardziej radykalny model to taki, z jakim będziemy mieć do czynienia w najbardziej zagrożonych powiatach. Zakładamy, że tam przerwa w nauce nie będzie dłuższa niż w przypadku praktykowanej aktualnie kwarantanny- mówił na konferencji prasowej. Waszym zdaniem 1 września dzieci powinny wrócić do...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik