Mozil miał parcie na szkło
ONS

Czesław Mozil przez opinię alkoholika stracił luksusy

Mozil miał parcie na szkło
ONS

Kilka lat temu Czesław Mozil był niszowym artystą, który miała za sobą ogromną liczbę fanów. Wokalistka nie pojawiał się w mediach, niewiele wiedzieliśmy o jego życiu prywatnym. Wszystko zmieniło się kiedy dostał propozycję udziału w polskiej edycji programu "X Factor", gdzie jest jurorem od pierwszej edycji. Od tamtej pory nie przestaje nas zaskakiwać swoimi wypowiedziami i zachowaniem.

Zobacz: Czesław Mozil krytykuje TVN

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Czesław opowiedział o kulisach swojej sławy, problemach z alkoholem i życiu celebrytów w Polsce. Zaprzecza już na początku wywiadu, że jest celebrytą.  Zdaniem muzyka życie gwiazd nie jest tak różowe jak podają media:

Mam wrażenie, że prasa – ta kolorowa – stara się z naszej małej Warszawy zrobić Hollywood. Nikogo nie obchodzi moje 50-metrowe mieszkanie, bo nie spełnia wyobrażenia o tym, jak mieszka juror „X Factor”. Nikogo nie interesuje też, że – tak jak większość aktorów czy muzyków – spłacam kredyt mieszkaniowy.


Kilka miesięcy temu głośno było o przygodach muzyka z alkoholem. Teraz, jak twierdzi nie pije bo nie ma czasu, a ostatni raz miał alkohol w ustach w styczniu. Żali się również, że nie może liczyć na darmowe auto jak większość gwiazd, ponieważ nie ma dobrej opinii na mieście.

Nie mogę dużo pić, bo gram koncerty w całej Polsce - ponad sto rocznie  i poruszam się samochodem. Na Facebooku mam ponad 500 tys. lajków i ponieważ ciągle jestem w trasie, to często pojawiają się tam zdjęcia mojego samochodu. Ale firma motoryzacyjna prędzej da samochód jakiejś celebrytce, która nie robi nic, pewnie częściej porusza się po mieście taksówką niż własnym autem - żali się Mozil


Zapytany o nową płytę zdradził, że ukaże się ona jesienią. Nie będzie to jednak materiał jakiego spodziewają się wszyscy:

We wrześniu wydaję pierwszą część "Księgi emigrantów" ze swoim zespołem Czesław Śpiewa. To będzie trylogia o losach emigrantów. Pewnie mnie Polonia przegoni. Najgorsi Polacy, jakich w życiu spotkałem - rasiści, homofoby - należą do Polonii.


Nowa edycja przyniosła nowe wyznania. Ciekawe co jeszcze usłyszymy od Mozila.

Zobacz: Pijany Mozil na koncercie

Tajemnicza restauracja Mozila:

Więcej na temat Czesław Mozil
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40