ONS

Czesław Mozil o tym, że jest polskim patriotą, ale... "przez szczerość dostaje po d..."

ONS

Czesław Mozil udzielił szczerego wywiadu, w którym zdradził m.in. co myśli o Polsce, patriotyzmie czy uchodźcach. Jak ta sprawa wygląda z perspektywy imigranta?

Czesław Mozil o uchodźcach

Czesław Mozil słynie ze swojej szczerości i bezpośredniości. Muzyk często i chętnie dzieli się mediami swoimi przemyśleniami i przygodami z życia. Nawet tymi najbardziej intymnymi. Ostatnio w swojej książce "Nie tak łatwo być Czesławem" zdradził szczegóły swojego życia seksualnego. Mozil przez swoją szczerość często pada ofiarą internetowego hejtu:

Czasami przez moje ADHD czy szczerość dostaję po dupie. Ciągle uczę się odnajdywać w Polsce – w kraju, który kocham. Czuję się polskim patriotą, choć ludzie wciąż często myślą, że z Polski szydzę albo na nią narzekam - mówi "Faktowi".

W wywiadzie dla tabloidu opowiada też o fali hejtu, jaka spadła na niego po piosence "Nienawidzę cię Polsko":

Nie rozumiem, jak słuchając tego tekstu, można pomyśleć, że ja mojego kraju nie lubię? - powiedział muzyk w wywiadzie dla "Faktu".

Czesław Mozil został również zapytany o trudny temat uchodźców. Artysta, który sam spędził dzieciństwo i młodość jako imigrant w Danii, nie krył braku zrozumienia dla nienawiści wobec uciekinierów:

Nie rozumiem tej nienawiści, ale wydaje mi się, że jest ona wynikiem obawy przed obcą nam kulturą i ludźmi, którzy żyją inaczej niż my, którzy hołdują innym zwyczajom i wyznają inną religię. Moje doświadczenie jest nieco inne, bo wychowałem się z dziećmi, które – jak ja – były emigrantami w Danii. (...) Naprawdę nie wiem, skąd tyle nienawiści wobec ludzi, którzy są w potrzebie - zastanawiał się Mozil na łamach tabloidu.

Zobacz też: Czesław Mozil ostro o współpracy z Mają Sablewską: "Protestowała, obrażała się, kłóciła"

 

Czesław Mozil chce wspierać uchodźców

 

Czesław Mozil w programie "Mali Giganci"

Czesław Mozil na premierze filmu "Król życia"
ONS

 

 

Więcej na temat Czesław Mozil
Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08