Władze planują wprowadzenie kolejnych obostrzeń w Polsce? Niepokojące doniesienia mediów i zaskakujący komentarz wicerzecznika Prawa i Sprawiedliwości! Od kilku dni chyba wszyscy zastanawiają się, czy tuż przed Wielkanocą zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się. Ostatnio minister zdrowia w wywiadzie dla RMF FM przyznał, że nie wyklucza, że w Polsce będzie musiała zostać wprowadzona godzina policyjna, ale już kilka godzin później, podczas konferencji prasowej, zapewnił, że "rząd nie rozważa" wprowadzenie godziny policyjnej... A co na ten temat powiedział Radosław Fogiel z PiS?

Reklama

Będą zapisy na zakupy w sklepie?

Obowiązujące obecnie obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia- ostatnio pojawiły się jednak doniesienia, że lockdown może zostać wydłużony. Teraz pojawia się pytanie, czy w związku z bardzo wysoką liczbą wykrytych zakażeń koronawirusem, tuż przed świętami władze wprowadzą kolejne obostrzenia? Portal biznes.radiozet.pl zastanawia się, nad jakimi restrykcjami może zastanawiać się władza w Polsce. Czy będzie powrót do godzin dla seniorów, albo zmniejszenie limitów osób przebywających w sklepie?

Rząd może jednak w razie potrzeby posunąć się nawet o krok dalej i wprowadzić znany z Niemiec system zapisywania się na wizytę w sklepie. U naszych sąsiadów na zakupy można było udać się tylko po wcześniejszym zapisaniu się na konkretną godzinę- czytamy na biznes.radiozet.pl.

Czy władze biorą taką możliwość pod uwagę? Jak czytamy, w rządzie nie ma zbyt wielu zwolenników takiego rozwiązania. Co ciekawe, Radosław Fogiel w programie "Gość Radia Zet" przyznał, że władze biorą pod uwagę możliwość wprowadzenie stanu nadzwyczajmego, ale nie planują wprowadzenia godziny policyjnej.

Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego jest możliwe - mówił wicerzecznik PiS. Zamknięcie siłowni czy restauracji zostało wymuszone przez mobilność społeczną. Samo wprowadzenie stanu nadzwyczajnego nie spowoduje, że problem z koronawirusem zostanie rozwiązany. Te rozwiązania nie są jednak wykluczane i wszystko zależy od dalszego rozwoju trzeciej fali- dodał.

Myślicie, że lada dzień władze ogłoszą kolejne obostrzenia?

Zobacz także: Przedszkola i żłobki w lockdownie już nie tylko dla medyków i służb mundurowych! Na liście znalazły się kolejne grupy zawodowe

Zobacz także

Władza tuż przed Wielkanocą ogłosi kolejne obostrzenia?

East News

Czy władze, podobnie jak m.in. w Niemczech, wprowadzą nakaz umawiania się na wizytę w sklepie?

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama