Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny - jakiej muzyki słuchają? Robert Lewandowski w Arłamowie rozdaje autografy Kuba Błaszczykowski Kamil Grosicki Ile zarabiają polscy piłkarze?
Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny - jakiej muzyki słuchają?
East News
1/5
Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny - jakiej muzyki słuchają?
East News

Już 19 czerwca Polska zagra swój pierwszy mecz na Mundialu w Rosji. Polscy piłkarze zmierzą się z reprezentacją Senegalu. Pierwszy mecz jest najważniejszy - jeśli uda nam się go wygrać, będzie nam o wiele łatwiej przed meczem z najtrudniejszą drużyną w naszej grupie - Kolumbią. Przed Mundialem ukazało się kilka książek o polskiej kadrze i najbardziej znanych piłkarzach - Robercie Lewandowskim, Kubie Błaszczykowskim i Kamilu Grosickim. Jedną z nich wydał dziennikarz sportowy Sebastian Staszewski, który w swojej książce "Tajemnice kadry" m.i.n. opisał, jakie role w drużynie odgrywają poszczególni zawodnicy, kto gotuje dla polskiej kadry, co dzieje się w szatni. Jeden z wątków książki to muzyka, która jest puszczana w polskiej szatni. Okazuje się, że największy wpływ na listę piosenek puszczanych w szatni ma Robert Lewandowski. Nasz napastnik jest DJ-em w szatni. Czego sam słucha i co puszcza drużynie? Tego dowiecie się z kolejnego slajdu!

ZOBACZ: To największe polskie ciacha na Mundialu! Wybierz z nami najprzystojniejszego piłkarza! PLEBISCYT

2/5
Robert Lewandowski w Arłamowie rozdaje autografy
East News

DJ-em bywa nie tylko w szatni, ale także w autobusie. Kapitan podpowiada kolejne hity. Tak na listę trafiły m.in. dwa utwory rapera Michała Bucza, noszącego pseudonim Z.B.U.K.U. To "Do końca" i "Młoda krew" - czytamy w książce.

Listę muzyki do szatni tworzy Paweł Kosedowski, który odpowiada za sprzęt w polskiej kadrze. 

- Przed jakimś meczem podsłuchałem, że "Lewy", który uwielbia polski hip-hop, słucha energicznego kawałka. Odpaliłem więc Shazam - aplikację do rozpoznawania muzyki - zaczaiłem się za rogiem. Wyskoczyło "Do końca". Od razu przypadło mi do gustu, zresztą chłopakom też. Dodaliśmy utwór do listy. Teraz przed meczami zdarza się, że Robert przychodzi i mówi: "Dobra, kilka twoich numerów, ale później wjeżdża Z.B.U.K.U" - zdradza Kosedowski. 

Jeden z reprezentantów mówi, że "Do końca" i "Młoda krew" stały się dla drużyny współczesną "Bogurodzicą", która prowadziła Polaków do triumfu nad Krzyżakami. 

A czego słucha Kuba Błaszczykowski? Zobacz kolejny slajd!

Zobacz: Lewandowska z Klarą, Ziółek, Szostak, Kot i inne gwiazdy na meczu Polska-Litwa! DUŻO ZDJĘĆ

3/5
Kuba Błaszczykowski
East News

Po meczu z Czarnogórą, po którym zapewniliśmy sobie awans na Mundial do Rosji, muzyczne stery przejął Kuba Błaszczykowski. Co takiego puścił nasz najlepszy pomocnik? 

Wprowadził kolegów w specyficzny klimat białych rękawiczek i gwizdków. Przez pół godziny w polskiej szatni królowały piosenki ze słynnej dyskoteki Ekwador w Manieczkach, czytamy w książce. 

Skąd taka fascynacja Kuby muzyką techno?

To muzyka młodości Kuby. Pamiętam, jak przyszedł do mnie i powiedział, że teraz czas na coś ekstra. I włączył takie typowe "maniury". Sam aż nie wierzę, że wtedy aż tak się przyjęły - mówi Paweł Kosedowski.

 

A czego teraz słucha Kamil Grosicki?

 

Zobacz: Polska, dawaj! Oto 15 t-shirtów na Mundial dla każdego kibica!

4/5
Kamil Grosicki
East News

Jakiś czas temu nieoficjalnym hymnem kadry była piosenka Zenka Martyniuka "Przez twe oczy zielone". Popularność piosence przyniósł Kamil Grosicki, który puścił ją w szatni po meczu z Irlandią w Warszawie, gdy polscy piłkarze świętowali awans na Euro 2016.

 

Tak to wyglądało:

 

Piłkarze szaleli przy hicie Zenka, a jego piosenka stała się nieoficjalnym hymnem kadry. Dwa lata po tej sytuacji, Grosicki nie może już słuchać "Przez twe oczy zielone"...

Nie mogę jej już słuchać. Męczy mnie. Nie sprawia takiej radości, jak dawniej, mówi w książce Grosicki.

Okazuje się, że piłkarz o wiele bardziej niż disco-polo woli polski rock i w szatni puszcza Lady Punk czy Dżem. 

Zobacz: Lewy rozmawia z Anią (?), Błaszczykowski słucha muzyki, Peszko pije kawę. Tak Polacy relaksują się przed meczem z Litwą

5/5
Ile zarabiają polscy piłkarze?
Instagram

Tekst piosenki "Do końca" Z.B.U.K.U. To hit, który w szatni puszcza Lewandowski!

Podnosisz gardę, zaciskasz pięści
Zaciskasz zęby, jesteś zawzięty
Wiesz co cię kręci i wiesz co napędza
Kochasz, gdy czujesz tą krew na swych zębach
Przeciwnik pęka, niszczysz go wzrokiem
Przez całe życie tu, pod jednym blokiem
Czujesz to w sobie i wiesz co potrafisz
Poszedłbyś w ogień dziś za swoich braci
Trud ciężkiej pracy, lata treningu
Wszystko to po to, by stanąć na ringu
Mnóstwo wysiłku i setki wyrzeczeń
Wiosna, czy zima, czy lato, czy jesień
Wiesz co Cię niesie i co płynie w żyłach
To już nie krew to adrenalina
Gong i zaczynasz, i wybuchła wojna
Pytanie tylko, czy dotrwasz do końca? 

Nieważne gdzie, nawet gdy będziesz sam
Trzymaj gardę wysoko i po prostu walcz, walcz, walcz
Nawet, gdy czujesz strach, albo już nie masz sił
Musisz dotrwać do końca choćbyś miał tu paść na ryj
/2x