Agata Mróz i jej córka Lilianna
EastNews

Dziś mija 12 lat od śmierci Agaty Mróz. Jej córka ma już 12 lat. Lilianna Olszewska jest coraz bardziej podobna do mamy

Agata Mróz i jej córka Lilianna
EastNews

Liliana Olszewska urodziła się 4 kwietnia 2008 roku. To był jeden z najszczęśliwszych dni w życiu Agaty Mróz. Słynna siatkarka zmarła równo dwa miesiące po narodzinach upragnionej córeczki. Miała zaledwie 26 lat.

Kiedy Agata Mróz dowiedziała się, że jest w ciąży była ciężko chora i czekała na przeszczep, który miał zaważyć na jej zdrowiu oraz życiu. Kiedy miała 17 lat zdiagnozowano u niej białaczkę. W 2007 roku z powodu choroby zawiesiła swoją sportową karierę. Niecały rok później na świecie pojawiła się Liliana. Dziewczynka niedawno skończyła 12 lat i jest coraz bardziej podobna do mamy. Jak się zmieniała przez te lata? 

Zobacz także: Po śmierci Agaty Mróz jego życie legło w gruzach. Jacek Olszewski opowiada o nowej miłości do pięknej Agnieszki

Lilianna Olszewska ma 12 lat. Jak wygląda córka Agaty Mróz i Jacka Olszewskiego

Agata Mróz cierpiała na białaczkę. Czekała na przeszczep szpiku, który miał uratować jej zdrowie oraz życie. Kiedy okazało się, że jest dawca, szybko wyznaczono datę operacji. W trakcie rutynowych badań okazało się jednak, że siatkarka jest w ciąży. Agata zdecydowała, że chce urodzić dziecko, które nosi pod sercem, chociaż wiedziała, że może nie przeżyć porodu. Historią narodzin córki Agaty Mróz żył cały kraj. 

Sama nie mogłam uwierzyć, kiedy zobaczyłam te dwie magiczne kreseczki. Jadąc we wrześniu na kwalifikację do przeszczepu szpiku, musiałam rutynowo zrobić test ciążowy. W pierwszej chwili myślałam, że to pomyłka. Zrobiłam drugi test i wynik powtarzał się. Lekarze mówili, że przy moim stanie zdrowia jest to prawie niemożliwe. Zadzwoniłam szybko do męża. Mówię: „Kochanie, usiądź…”. Przestraszył się, bo myślał, że coś złego dzieje się ze mną. „Jestem w ciąży!” Po drugiej stronie krótka cisza i śmiech. Myślał, że to żart. Zadzwoniłam do lekarki, która też była zaskoczona, ale żeby mieć stuprocentową pewność, wysłała mnie na badania. Już miałam wyznaczony termin operacji – 22 listopada. Pojechałam wcześniej na kwalifikację do Katowic po to tylko, żeby powiedzieć: „Niestety, muszę to przesunąć, bo jestem w ciąży”. Komisja lekarska zamarła. Nikt nie był na to przygotowany.

Liliana Olszewska urodziła się 4 kwietnia 2008 roku. Agata Mróz w jednym z ostatnich wywiadów przed śmiercią wspominała ten niezwykle ważny moment w jej życiu: 

Kiedy obudziłam się z narkozy, Jacek pokazał mi film, który nagrał po urodzeniu. Kiedy mogłam już usiąść na wózku, wydałam komendę: „Jedziemy!”. W jednej ręce z cewnikiem, w drugiej z drenem. Nieważne. Jedziemy. Kiedy zobaczyłam Lilianę, zaczęłam płakać. Taka maleńka. Dwa kilogramy szczęścia. Cieszyłam się, że się udało. Że jest z nami. Że jest zdrowa. Widzę w niej Jacka. Wykapany tata. - mówiła w wywiadzie dla Vivy! 

Niecały miesiąc po porodzie Agata Mróz przeszła przeszczep szpiku. Operacja była udana, ale zabrakło czasu, aby szpik zaczął działać, a organizm Agaty zaatakowała bakteria, która wywołała u niej sepsę. Agata Mróz zmarła 4 czerwca 2008 roku, równo dwa miesiące po narodzinach córeczki. 

Po jej śmierci pełną opiekę nad dzieckiem przejął Jacek Olszewski. Dla wielu był bohaterem ale sam nie myślał o sobie w ten sposób:

Musiałem się trzymać, dla dziecka. Rodzice Agaty zaproponowali, żebym u nich zostawił małą. Nie chciałem. Jeszcze przyjdzie taki czas, kiedy będzie jeździła do dziadków na wakacje. Parę dni po pogrzebie moja mama powiedziała: „Może zrezygnuję z pracy i zajmę się Lilką, bo ty chyba sobie nie poradzisz?”. Wykrzyczałem: „Muszę, mamo! Córka jest wszystkim, co mi zostało!”. Radziłem sobie od samego początku. Lilka była wcześniakiem, ale kiedy wreszcie znalazła się w domu, siedziałem z nią całe dnie. Po pracy wpadała do mnie mama, wtedy jechałem do szpitala do Agaty. Wracałem. A w nocy wstawałem do córeczki równo co trzy godziny.

Wspomniał również moment, w którym dziewczynka pierwszy raz powiedziała "mama":

A wiesz, że jej pierwsze słowo brzmiało „tata”. Mówi też „mama”, choć przecież jej tego nie uczyłem.

Dziś Liliana Olszewska ma już 12 lat i jest pilną uczennicą szkoły podstawowej. Uwielbia sport ale ma również talent plastyczny. Jacek Olszewski również postanowił pójść na przód. W 2016 roku przyznał, że jest zakochany. Jego wybranką jest Agnieszka Frąckowiak, którą poznał przez internet. Czy Liliana była zazdrosna? 

Teraz nie ma nic przeciwko. Sama namawiała, żebym kogoś miał. Pisała mi kartki: "tato ożeń się w końcu" - mówił w "Pytaniu na Śniadanie" w 2016 roku.

Zobacz także: Tak Jacek Olszewski wspominał Agatę Mróz

Oto jak zmieniała się córka Jacka Olszewskiego i Agaty Mróz, Liliana Olszewska. 

Córka Agaty Mróz i Jacka Olszewskiego. Jak wygląda Liliana Olszewska?
East News

Córka Agaty Mróz i Jacka Olszewskiego. Jak wygląda Liliana Olszewska?
East News

Córka Agaty Mróz i Jacka Olszewskiego. Jak wygląda Liliana Olszewska?
East News

Lilianna odziedziczyła po mamie pasję do sportu ale ma również talent plastyczny. 

Córka Agaty Mróz i Jacka Olszewskiego. Jak wygląda Liliana Olszewska?
East News

Lilianna Olszewska ma już 12 lat i jest coraz bardziej podobna do mamy. 

Córka Agaty Mróz i Jacka Olszewskiego. Jak wygląda Liliana Olszewska?
Facebook

 

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43