księżna Kate
East News
1/5
księżna Kate
East News

Wy też zwróciliście uwagę na broszki księżnej Kate w kształcie maków? Żona księcia Williama często pojawia się publicznie własnie z taką broszką wpiętą do płaszcza lub marynarki. Czy broszki w kształcie polnych kwiatów, których księżna ma kilka, to jedynie ozdoba? Okazuje się, że nie. Mają one symboliczne znaczenie. Nosi je nie tylko księżna Kate, lecz również inni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej: książę William, książę Harry, książę Karol, a nawet królowa Elżbieta.

 

Zobacz też: Ile ma wzrostu? Jak poznała Williama? Sekrety księżnej Kate... Co ty tak naprawdę o niej wiesz? QUIZ

 

Sprawdziliśmy znacznie broszek w kształcie maku! Przeczytajcie na następnej stronie!

 

Polecamy: KSIĘŻNA KATE PONOWNIE Z POLSKĄ TOREBKĄ ZA MNIEJ NIŻ 200 ZŁ! JAKA TO MARKA?

2/5
Księżna Kate
East News

Broszki w kształcie maków noszone przez brytyjską arystokrację są symbolem pamięci żołnierzy poległych w czasie obu wojen światowych. Zwykle są noszone przez Brytyjczyków na początku listopada, w okolicach tzw. Poppy Day ("poppy" - z ang. mak), który przypada na 11 listopada. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę podpisania rozejmu kończącego I wojnę światową. Broszki z makami, które możemy obserwować w stylizacjach księżnej Kate i innych członków jej rodziny, sprzedawane są przez Brytyjską Legię Królewską, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla weteranów.

3/5
Księżna Kate
East News

Historia broszek w kształcie maku pochodzi z okresu 1914-18 z terenów Flandrii. Na wyniszczonej ziemi rosły maki, które, jak głosi legenda, dodawały otuchy żołnierzom. Stały się one symbolem krwi walczących za swoją ojczyznę.

4/5
Księżna Kate
East News

To piękny gest ze strony księżnej Kate, której stylizacje są obserwowane i analizowane w najdrobniejszych szczegółach na całym świecie.

5/5
Księżna Kate, książę William
East News
Więcej na temat Księżna Kate