Michał Juszczakiewicz w "Od przedszkola do opola"
East News
Newsy

Co dzieje się z prowadzącym "Od przedszkola do Opola"? Michał Juszczakiewicz kończy 63 lata

Pamiętacie Michała Juszczakiewicza z "Od przedszkola do Opola"? Był wielką nadzieją aktorstwa i jednym z najsłynniejszych prowadzących w Polsce. Nagle zniknął z ekranów. Co dziś się z nim dzieje?

Choć na swoim koncie ma role w wielu kultowych filmach oraz nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego aktora młodego pokolenia, Michał Juszczakiewicz w pamięci widzów zapisał się szczególnie jako "pan od dzieci", czyli prowadzący jednego z najpopularniejszych w latach 90. programów - "Od przedszkola do Opola". Co dziś dzieje się z gwiazdorem, który miał być drugim Bogusławem Lindą? Michał Juszczakiewicz postanowił zniknąć z show-biznesu, a w listopadzie skończy 63 lata i dziś wygląda zupełnie inaczej. 

Zobacz także: Jak dziś wygląda Kacperek z serialu "Rodzinka.pl"? Mateusz Pawłowski ma już 17 lat i wyrósł na niezłego przystojniaka! 

Co dzieje się z prowadzącym "Od przedszkola do Opola"? Michał Juszczakiewicz wygląda zupełnie inaczej

Skończył warszawską i łódzką filmówkę, realizował się jako aktor, scenarzysta, reżyser i operator, ale to "Od przedszkola do Opola", w którym mogliśmy zobaczyć debity dziś jednych z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, przyniosło mu największą rozpoznawalność. Choć na ekranach nie pojawił się od ponad 20 lat, Michał Juszczakiewicz na dobre zapisał się w pamięci polskich widzów.

Kiedy zupełnie niespodziewanie pojawiła się propozycja poprowadzenia “Od przedszkola do Opola”, gdzie miałem początkowo być tylko reżyserem i współscenarzystą, nie spodziewałem się, że program okaże się tak wielkim hitem i zwiąże mnie na 12 lat budując mój kolejny wizerunek, tym razem “pana od dzieci”. Myślę że część sukcesu tego programu wynikała z mojego bardzo osobistego i serdecznego podejścia do tematu. To nie była kolejna "fucha", tylko praca 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu przez kilkanaście lat - wspominał po latach w wywiadzie dla Onetu.

Mimo, że zanim został prowadzącym, miał już za sobą wiele uznanych ról, łatka "pana od dzieci" została z nim już na dobre. Znakomicie zapowiadający się aktor tak doskonale sprawdził się w roli prowadzącego, że to między innymi jego osoba odpowiadała za sukces programu. Jednak kiedy "Od przedszkola do Opola" zniknęło z anteny w 2007 roku, zniknął również i on - przynajmniej większość tak sądziła. Jak się okazuje, właśnie wtedy sympatyczny prowadzący postanowił obrać zupełnie inną ścieżkę i poświęcić się swoim wielkim pasjom - tworzeniu filmów i astronomii. To połączenie niebawem okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Gwiazdor zrealizował film dokumentalny "Tajemnica grobu Kopernika", który - choć w Polsce mało kto o tym mówi - otrzymał nagrodę na festiwalu w Chinach.  Co więcej już pod koniec 2021 roku ma ukazać się kolejna produkcja Michała Juszczakiewicza o słynnym mężczyźnie, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Aktor udziela się również w innych przedsięwzięciach - zajmuje się organizacją festiwalu "Szanty pod Żurawiem", działa w Stowarzyszeniu SUM, gdzie od kilku lat zasiada w zarządzie, a także realizuje filmy dokumentalne o tych paraolimpijczykach. Co więcej Michał Juszczakiewicz ani myśli o emeryturze!

Okazuje się, że dzisiaj, mając 62 lata, mogę robić wiele wspaniałych rzeczy, przy czym część z nich to de facto "debiuty", bo robione po raz pierwszy. Cały czas się uczę i w środku tak naprawdę czuję się nadal dzieckiem - mówił Ewie Raczyńskiej dla Onetu.

Michał Juszczakiewicz to prawdziwy człowiek renesansu i wygląda na to, że jeszcze zdoła nas zaskoczyć. Jak dziś wygląda? Niektórzy fani "Od przedszkola do Opola" mogliby mieć problem, by go rozpoznać.

Michał Juszczakiewicz podczas Święta Niepodległości
East News

Poznajecie? Michał Juszczakiewicz bardzo się zmienił. Jako prowadzący "Od przedszkola do Opola" rozkochał w sobie całą Polskę.

Michał Juszczakiewicz w
East News

Dziś aktor poświęca się swoim innym pasjom - tworzeniu filmów. Do tego wciąż prężnie działa w stowarzyszeniach, do których dołączył lata temu.

Michał Juszczakiewicz w białej marynarce
East News

Zobacz także
Masterchef Junior Bartek Kwiecień w kuchennym kitlu

Bartek Kwiecień to jedyny chłopiec, który został MasterChefem Juniorem! Jak dziś wygląda?

Lisa i Baby w filmie "Dirty Dancing"

Jak dziś wygląda filmowa siostra Baby z "Dirty Dancing"? Poszła w ślady Jennifer Grey i zrobiła sobie operacje plastyczne?

 

Paweł Nowisz nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Paweł Nowisz. Gwiazdor "Kogla Mogla"  i "Barw szczęścia" miał 81 lat
O śmierci aktora poinformowała Ilona Łepkowska. "Bardzo smutna wiadomość" - napisała scenarzystka kultowego filmu, w którym występował Paweł Nowisz.

Ilona Łepkowska za pośrednictwem Facebooka przekazała bardzo smutną wiadomość o śmierci Pawła Nowisza. Nie żyje uwielbiany przez widzów aktor, którego widzowie doskonale znają m.in. z roli w kultowym filmie "Kogel Mogel" czy z serialu "Barwy szczęścia". Koledzy z serialu TVP pożegnali Pawła Nowisza poruszającym wpisem w sieci. Miał 81 lat. Paweł Nowisz nie żyje. Grał w "Kogel Mogel" oraz "Barwach Szczęścia" Paweł Nowisz należał do grona najpopularniejszych polskich aktorów i miał na swoim koncie role w wielu telewizyjnych i kinowych hitach. W filmie "Kogel Mogel" zagrał niezapomnianego Józefa Goździka, sąsiada Solskich. Niestety, dziś   Ilona Łepkowska, autorka scenariusza uwielbianego przez widzów "Kogla Mogla", przekazała smutną informację o śmierci aktora.  Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz... Na premierę czeka wciąż "Koniec świata czyli Kogel-Mogel 4" z jego udziałem... Odbędzie się już niestety bez Niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów...- napisała Ilona Łepkowska. Śmierć Pawła Nowisza wstrząsnęła również ekipą serialu "Barwy szczęścia" w których aktor zagrał Fryderyka Struzika.  Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawlem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim. Przyjaciele z serialu „Barwy szczęścia”- czytamy na Facebooku. Rodzinie Pawła...

Kadr z filmu "Ania z Zielonego Wzgórza"
East News
Newsy
Jak dziś wygląda 52-letnia "Ania z Zielonego Wzgórza"? Na próżno doszukiwać się rudych włosów! Poznalibyście ją?
Megan Follows, która zagrała główną bohaterkę w "Ani z Zielonego Wzgórza" ma dziś 52 lata. Jak od czasów premiery filmu zmieniła się aktorka?

"Ania z Zielonego Wzgórza" to jedna z najpopularniejszych powieści wszech czasów. Uwielbiana książka doczekała się swojej filmowej adaptacji, i choć w 2017 roku widzowie poznali jej główną bohaterkę na nowo, dzięki serialowi Netflixa "Ania, nie Anna", to i tak myśląc o rudowłosej młodej marzycielce widzimy Megan Follows. Od czasu kiedy aktorka po raz pierwszy wcieliła się w rolę Ani Shirley minęło już 36 lat. Jak dziś wygląda gwiazda? Choć wciąż jest aktywna zawodowo, wielu z nas oglądając ją na ekranie, może wcale nie rozpoznać w niej piegowatej dziewczynki nazywanej "marchewką". Zobacz także:   "Titanic": Ta scena została usunięta z filmu i... nie dziwimy się! To był dość "suchy" żart Jak dziś wygląda Megan Follows? Ponad 30 lat temu była gwiazdą "Ani z Zielonego Wzgórza" Megan Follows w postać rudowłosej dziewczynki z sierocińca, która zupełnie przypadkiem trafiła do rodziny Cuthbertów, wcieliła się trzykrotnie. Po raz pierwszy w 1985 roku, a następnie w 1987 roku w "Ani z Zielonego Wzgórza: Dalsze dzieje". Nieoczekiwanie, już dorosłą Annę Shirley, odegrała 15 lat później w "Ani z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy". Choć z początku obawiano się, że 17-letnia wtedy aktorka, będzie za stara na rolę "marchewki", okazała się niezastąpiona.  Dziś Megan Follows ma 52 lata, dwójkę dorosłych już dzieci, a poza aktorstwem skupia się na działaności charytatywnej. Gwiazdę w ostatnich latach mogliśmy zobaczyć w hitowej produkcji "Nastoletnia Maria Stuart". Choć dziś próżno doszukiwać się u aktorki rudych włosów, Megan Follows wciąż zachwyca swoją urodą, sylwetką i uśmiechem, który od lat pozostał niezmienny. Co więcej jest ona fanką nowej...

East News
Newsy
Andrzej Duda też pożegnał Pawła Królikowskiego: "Łączymy się w żalu i modlitwie"
Prezydent Andrzej Duda pożegnał zmarłego Pawła Królikowskiego we wzruszającym wpisie.

Od czwartku 27 lutego napływają kondolencje w związku ze śmiercią Pawła Królikowskiego . Świat artystyczny stracił wybitnego aktora i pogrążył się w żałobie. Wielu aktorów, wokalistów, dziennikarzy, którzy znali artystę zamieściło wpisy w mediach społecznościowych, w których żegnają Pawła Królikowskiego. Do grona tych osób dołączył także Prezydent Rp Andrzej Duda. Swój post zamieścił za pośrednictwem Twittera.  Zobacz także:  Antek Królikowski żegna ojca, Pawła! "Do zobaczenia Tato" Andrzej Duda pożegnał Pawła Królikowskiego Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wszystkimi. Po długiej walce z chorobą w wieku 58 lat aktor zmarł w jednym z warszawskich szpitali. Artysta był mężem aktorki Małgorzaty Ostrowskiej - Królikowskiej oraz ojcem piątki dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julii i Marceliny. Widzowie najbardziej pokochali go za rolę Kusego w serialu "Ranczo". Przez wiele lat Paweł Królikowski zasiadał także w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Dziś aż ciężko sobie wyobrazić, że już nigdy nie zobaczymy go za stołem sędziowskim tego wspaniałego show. Kondolencje i wzruszające wspomnienia Pawła Królikowskiego w dalszym ciągu napływają. Wśród osób, które pożegnały artystę znalazł się także Prezydent Rp Andrzej Duda.  Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego – Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka – życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP - napisał na Twitterze Prezydent Andrzej Duda.  Paweł Królikowski miał 58 lat.  Od dawna zmagał...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner