Koronawirus, zamknięty cmentarz
East News

Cmentarze 1 listopada będą zamknięte? Jest komentarz wicepremiera

Koronawirus, zamknięty cmentarz
East News

Czy na Wszystkich Świętych cmentarze będą zamknięte? W związku z pandemią koronawirusa w tym roku nie odwiedzimy grobów swoich bliskich? Jest zdecydowany komentarz wicepremiera! Jarosław Gowin w rozmowie z mediami rozwiał wątpliwości w sprawie tego, czy 1 listopada wejdziemy na teren cmentarza.

Co powiedział na antenie Polsat News?

Cmentarze 1 listopada będą otwarte?

Przez pandemię koronawirusa wiosną tego roku władze postanowiły zamknąć cmentarze w naszym kraju. Niestety, w święta Wielkanocne nie mogliśmy odwiedzić grobów bliskich. Czy teraz, tuż przed 1 listopada, władze ponownie będą zamykać cmentarze?

Do tej pory przedstawiciele rządu tego nie wykluczali. Tak też było podczas ostatniej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia. Jak Adam Niedzielski odpowiedział na pytanie, czy cmentarze będą zamykane?

Cmentarze są cały czas objęte nakazem noszenia maseczek i ten nakaz zostanie utrzymany na 1 listopada. Natomiast na pewno na najbliższym posiedzeniu zespołu rządowego, kryzysowego będziemy rozmawiali również o tym zagadnieniu - odpowiedział minister zdrowia. 

Komentarz ministra zdrowia może sugerować, że istnieje możliwość, że 1 listopada rzeczywiście nie wejdziemy na teren cmentarza. Czy tak będzie? Jarosław Gowin na antenie Polsat News zapewnił, że taka opcja nie jest brana pod uwagę! 

Nie, to nie wchodzi w grę. To wielka polska tradycja - odpowiedział stanowczo Jarosław Gowin.

Wicepremier dodał jednak, że na cmentarzu cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Tym razem wszyscy będą musieli nosić maseczki niezależnie od tego, czy w danym powiecie, gminie jest względnie bezpiecznie, czy gmina objęta jest żółtym lub czerwonym alertem - powiedział na antenie Polsat News.

Wygląda więc na to, że 1 listopada Polacy odwiedzą groby swoich bliskich. Waszym zdaniem to dobra decyzja? 

Zobacz także: Szkoły powinny być zamknięte? Według wirusologa to nie jest dobry moment! Dlaczego?

Jarosław Gowin zapowiedział, że cmentarze nie będą zamykane.

cmentarz
East News

1 listopada odwiedzimy groby swoich bliskich.

Znicze na cmentarzu
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03