Cleo i Donatan
East News
Newsy

Szokująca teoria Donatana o dotacjach dla gwiazd: "Rząd skłócił świat muzyczny, ludzie nienawidzą chciwych artystów"

Szokująca teoria Donatana o dotacjach dla gwiazd: "Rząd skłócił świat muzyczny, ludzie nienawidzą chciwych artystów"

W miniony weekend tematem numer jeden w polskich mediach były milionowe dotacje dla artystów związane z pandemią koronawirusa. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że w ramach Funduszu Wsparcia Kultury pomoc finansową, o łącznej wartości 400 mln złotych, otrzymają wszelkie instytucje artystyczne (teatry, opery, filharmonie) oraz poszczególni artyści, między innymi Radosław Liszewski z zespołu Weekend, Beata Kozidrak czy firma braci Golec. 

Po wielu kontrowersjach, minister kultury, Piotr Gliński, ogłosił tymczasowe wstrzymanie wypłat:

Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat" - napisał na Twitterze Piotr Gliński.

Wiele gwiazd zabrało już głos w tej sprawie. Tym razem do całej sytuacji odnieśli się Donatan oraz Cleo. Producent nie szczędził mocnych słów w stronę artystów, którzy chętnie "wyciągnęli ręce" po środki finansowe i jednocześnie stwierdził, że rząd skłócił i podzielił muzyczny świat.

Teraz kiedy rząd wstrzymał wypłaty dla "artystów" każdy napisze, że on by nie chciał i nie brał i gardzi tym 😂😂😂 a jak ogłosili że rozdali 400milionów to mi się telefon urywał z pytaniami "gdzie to można zgłosić?, jeszcze można? Ja nie wiedziałem, co trzeba zrobić?" Hahahahah. Swoją drogą mistrzowsko rząd pozamiatał krzykaczy, złapał ich na haczyk mamony, podzielił i skłócił świat muzyczny, teraz ludzie też nienawidzą chciwych artystów 🤣 Nikt im nie będzie wierzył w antyrządowe deklaracje skoro tak grzecznie wyciągali ręce po kasę 😄 Socjotechnika 10/10 szanuję! 😎 - napisał Donatan na swoim Facebooku. 

Cleo napisała kilka utworów na nową płytę Dody! Kiedy premiera?! Niestety, artystka nie ma dobrych wieści!

Cleo i Donatan zabrali głos w sprawie dotacji dla artystów

Cleo z kolei zdecydowanie łagodniej podeszła do sprawy. Przyznała, że sama nie złożyła wniosku o dotację, ponieważ udało jej się zgromadzić oszczędności na czarną godzinę.

Chciałabym odnieść się do burzy jaka powstała wokół Funduszu Wsparcia Kultury i firm branży muzycznej, ponieważ pytacie mnie o to na priv w wiadomościach. Na starcie zaznaczam, że ja akurat po te środki nie sięgałam, wniosku nie składałam, ponieważ 7 lat na scenie pozwoliło mi zgromadzić oszczędności na czarną godzinę. Dodatkowo ciągle jestem aktywna zawodowo na różnych płaszczyznach, kiedy praca nie szuka mnie, ja szukam pracy. Nie mam prawa narzekać na moją sytuację bo uważam że w porównaniu do większości osób w kraju jest ona dobra. Uważam podobnie jak zespół KULT że jeśli chcecie mnie wspierać, to kupujecie moje płyty i słuchacie mojej muzyki🙌 🎵🎶🎼


Niemniej jednak wokalistka nie potępia artystów, którzy wystąpili po wsparcie finansowe. 
 

⚠️Chcę jednak stanąć w obronie Koleżanek i Kolegów z branży którzy po dane środki wystąpili i je otrzymali 🙌 To nie są pieniądze które niekontrolowanie pójdą na "przejedzenie"! Wniosek i wsparcie dotyczy konkretnych działań w ramach konkretnych projektów beneficjentów. To środki które zostaną zainwestowane i pozwolą utrzymać przy życiu nie tylko sam segment szeroko pojętej kultury ale wielu muzyków, oświetleniowców, tancerzy, makeup'istów, pracowników technicznych oraz wszystkich tych których nie widać na pierwszej linii sceny, a bez których scena nie może istnieć ❤🔥 - dodała gwiazda. 

Ponadto Donatan pod swoim postem zamieścił również komentarz, w którym odniósł się do wpisów Cleo oraz Kazika Staszewskiego.

Jedynie Kazik i Cleo wypowiedzieli się, że nie pretendowali na kasę. Reszta siedziała cicho bo "a może jednak dadzą" hahhahaha HIT 😎 - napisał Donatan. 

Co o tym wszystkim myślicie? 

Cleo i Donatan
East News

Cleo przyznała, że nie składała wniosku o pomoc finansową z Funduszu Wsparcia Kultury, jednak stanęła w obronie koleżanek i kolegów z branży. Poniżej możecie zobaczyć cały wpis wokalistki. 

Donatan z kolei nie szczędził mocnych słów w stronę artystów, którzy zdecydowali się złożyć wniosek o dotację.

Donatan
Facebook/Donatan

 

Cleo - premiera płyty
East News
Newsy
Słuchaliście już nowej płyty Cleo? Zapytaliśmy jaki jest jej ulubiony utwór
Słuchaliście już nowej płyty Cleo? Zapytaliśmy jaki jest jej ulubiony utwór

W czwartek 17. września miała miejsce huczna impreza z okazji premiery nowej płyty Cleo , która została zorganizowana wraz z serwisem streamingowym TIDAL! Oczywiście w tym ważnym dla piosenkarki dniu towarzyszyli jej koledzy, przyjaciele i znane osobistości ze świata show biznesu. Jak widać wokalistka nie zamierza zwalniać tempa, a my znów możemy usłyszeć o jej kolejnym sukcesie.  Zobacz także:  Plejada gwiazd na premierze nowej płyty Cleo! Gwiazdę wspierali m.in. Doda, Kwiatkowski, Dąbrowska! Oczywiście podczas premiery nowej płyty Cleo nie zabrakło również nas! Porozmawialiśmy z artystką na temat jej trzeciego, solowego albumu zatytułowanego "superNOVA". Nasza reporterka zapytała piosenkarkę między innymi o to, która piosenka z nowej płyty, jest jej ulubioną. Ciekawe, czy już się domyślacie? Zobaczcie co nam wyjawiła Cleo. Wszystkiego dowiecie się z naszego wideo, które możecie obejrzeć powyżej! 

Cleo pozuje z Robertem Lewandowskim
Instagram
Newsy
Cleo opowiedziała o kulisach współpracy z Robertem Lewandowskim przy nowej płycie! "Ma wiele talentów"
Cleo w rozmowie z reporterką Party.pl opowiedziała o kulisach współpracy z Robertem Lewandowskim! Czym tak naprawdę zajmuje się piłkarz w roli producenta wykonawczego?

Cleo w rozmowie z reporterką Party.pl opowiedziała o kulisach współpracy z Robertem Lewandowskim! Czym tak naprawdę zajmuje się piłkarz w roli producenta wykonawczego? Czy "Lewy" miał duży wpływ na to, jak ostatecznie brzmiał utwór "Dom"? Posłuchajcie, co o zdradziła nam Cleo, która w czwartek 17 września, świętowała premierę trzeciego, solowego albumu "superNOVA". Czy artystka miała już okazję posłuchać, jak śpiewa sam Robert Lewandowski? Sprawdźcie, co o współpracy z Robertem Lewandowskim zdradziła nam Cleo!  Zobacz także:  Plejada gwiazd na premierze nowej płyty Cleo! Gwiazdę wspierali m.in. Doda, Kwiatkowski, Dąbrowska! Cleo opowiedziała nam o współpracy z Robertem Lewandowskim.

Doda w czarnej bluzce
East News
Newsy
Doda ostro o dotacjach dla artystów: "Rząd nie daje własnych pieniędzy, gdzieś musiał je zabrać, żeby komuś dać"
Doda ostro o dotacjach dla artystów: "Rząd nie daje własnych pieniędzy, gdzieś musiał je zabrać, żeby komuś dać"

Od kilku dni tematem numer jeden w polskich mediach są milionowe dotacje dla artystów związane z pandemią koronawirusa . Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że w ramach Funduszu Wsparcia Kultury pomoc finansową otrzymają instytucje artystyczne oraz poszczególne gwiazdy estrady.  Ta wiadomość wzbudziła wiele kontrowersji, zwłaszcza ze względu na olbrzymie kwoty, które zostały przyznane gwiazdom, między innymi Kamilowi Bednarkowi (500 tys. zł), Radosławowi Liszewskiemu z zespołu "Weekend" (520 tys. zł) czy firmie braci Golec (prawie 2 mln zł) . Głos w tej sprawie zabrało już mnóstwo gwiazd, a tym razem do całej sprawy odniosła się również Doda . Jakie jest jej stanowisko? Zobaczcie!  Zobacz także:  Moda na jesień 2020: Doda gościła w redakcji "Party.pl"! Postawiła na ultra drogą stylizację i dodatki od 20 zł!   Doda ostro o dotacjach dla artystów: "Rząd nie daje własnych pieniędzy, gdzieś musiał je zabrać, żeby komuś dać" Jak już wiadomo, kilka dni temu media obiegła wiadomość, że Fundusz Wsparcia Kultury postanowił przeznaczyć 400 milionów złotych na wsparcie podmiotów z branży kulturalnej, którzy na skutek pandemii koronawirusa, ponieśli straty. Jednak ze względu na dość duże kontrowersje i krytyczne komentarze ze strony społeczeństwa, minister kultury, Piotr Gliński, ogłosił tymczasowe wstrzymanie wypłat: Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat" - napisał na Twitterze Piotr Gliński. Coraz więcej gwiazd decyduje się zabrać głos w tej sprawie - również Ci,...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner