Plansza Pilne
Mat. prasowe
Newsy

Całkowity lockdown już od niedzieli?! "Nie będzie zabawy, walczymy o ludzkie życie" doradca premiera zdradził, co nas czeka!

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może wydarzyć się w Polsce już za kilka dni. Doradca premiera ds. COVID-19 odpowiedział na pytanie, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown podczas którego zostaną zamknięte m.in. salony fryzjerskie.

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może wydarzyć się w Polsce już za kilka dni. Doradca premiera ds. COVID-19 odpowiedział na pytanie, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown podczas którego zostaną zamknięte m.in. salony fryzjerskie. Prof. Horban nie ukrywa, że władze zastanawiają się nad kolejnymi obostrzeniami, które mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym tygodniu! Tuż przed Wielkanocą kościoły również zostaną zamknięte? 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Całkowity lockdown już za kilka dni?

Pandemia koronawirusa niestety nie zwalnia tempa. Do Polski dotarła już trzecia fala pandemii, a liczba zakażeń wciąż wzrasta. Władze już od kilku tygodni wprowadzają wiele obostrzeń, żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, jednak niewykluczone, że czekają nas kolejne restrykcje! Prof. Andrzej Horban, doradca premiera dr. COVID-19 na antenie Polsat News przyznał, że dosłownie za kilka dni w Polsce może zostać wprowadzony całkowity lockdown!

Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (zakażeń dziennie przyp. red.), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać- mówił w programie "Gość Wydarzeń".  

Doradca premiera nie ukrywa, że władze bardzo poważnie zastanawiają się nad radykalnymi obostrzeniami.

Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski- mówił Andrzej Horban.

Andrzej Horban dodał również, że jeżeli władze wprowadzą całkowity lockdown to "kościoły też będą zamknięte". Dorota Gawryluk zapytała, czy jest możliwe, żeby wszystko zostało zamknięte już w najbliższą niedzielę.

To możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń". - Wówczas to będzie nie tylko potencjalny, ale i realny scenariusz- doradca premiera mówił w Polsat News. Nie będzie zabawy, walczymy o ludzkie życie.
 

Myślicie, że jeszcze w tym tygodniu władze ogłoszą całkowity lockdown w Polsce?

Zobacz także: Czy po Wielkanocy dzieci wrócą do nauki stacjonarnej? Jest komentarz ministra: "W szkolach jest bezpiecznie"

Doradca premiera ds. pandemii koronawirusa zdradził, że władze bardzo poważnie zastanawiają się nad zamknięciem całej Polski. 

koronawirus
East News

Czy od niedzieli czeka nac całkowity lockdown?

Kontrole policji w galeriach handlowych
East News

Zobacz także
Ważne

"Wielkanoc należy odwołać" Niepokojące informacje na temat świąt. Będzie zakaz spotkań?!

Andrzej Piaseczny w czarnej koszuli

Andrzej Piaseczny walczy z koronawirusem i... oszustami! "Udostępniajcie ku przestrodze" - apeluje artysta!

 

koronawirus
East News
Newsy
Całkowity lockdown coraz bliżej?! "Polska powinna być zamknięta przez miesiąc"
Całkowity lockdown coraz bliżej?! "Polska powinna być zamknięta przez miesiąc"

Czy narodowa kwarantanna jest nieunikniona? Doradca premiera do spraw COVID-19, prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że koronawirus niestety w dalszym ciągu paraliżuje służbę zdrowia i doprowadza do jej niewydolności. Kiedy możemy spodziewać się lockdownu i jak mógłby on wyglądać? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe? Zakupy spożywcze zrobisz online z dostawą pod Twoje drzwi. Pobierz kody rabatowe Frisco i zapłać mniej. Całkowity lockdown coraz bliżej? "Polska powinna być zamknięta przez miesiąc" Od kilku tygodni sytuacja pandemiczna w Polsce jest naprawdę trudna. W ubiegłym tygodniu rząd wprowadził kolejne restrykcje - zamknięte zostały między innymi galerie handlowe i placówki kultury. W dalszym ciągu nie pracuje również branża fitness oraz gastronomia stacjonarna. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że jest to już ostatni krok przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny.  Niestety zagrożenie lockdownem jest coraz większe.  Jeżeli nastąpi przekroczenie liczby 70-75 osób zakażonych na 100 tys. mieszkańców przez siedem dni – wtedy będziemy musieli się liczyć z narodową kwarantanną – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk. Doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział, że jeżeli sytuacja w dalszym ciągu nie będzie się poprawiać, to powinniśmy niemalże całkowicie zamknąć Polskę na co najmniej miesiąc. Jeżeli liczba nowo zdiagnozowanych chorych zacznie przekraczać 30 tysięcy , zdecydowanie powinniśmy zamknąć Polskę.  Musimy zakazać ludziom wychodzenia z domu bez powodu, jedynie do pracy w...

Andrzej Horban na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kiedy zostanie wprowadzony kolejny lockdown? Ile potrwa? Jest komentarz rządowego doradcy ds. walki z Covid-19
Kiedy zostanie wprowadzony kolejny lockdown? Ile potrwa? Jest komentarz rządowego doradcy ds. walki z Covid-19

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z TVP Info zdradził, kiedy władze w Polsce mogą wprowadzić całkowity lockdown! Doradca premiera dr. walki z pandemią koronawirusa  nie ukrywa, że o dalszych obostrzeniach zdecyduje liczba zakażeń w tym tygodniu!  Profesor Andrzej Horban przyznał, że jeżeli wprowadzone do tej pory obostrzenia nie zatrzymają wzrostu zachorowań to musimy się liczyć z wprowadzeniem kolejnego lockdownu. Ile może potrwać? Będzie zakaz przemieszczania się? W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku tygodni cały kraj znajduje się w strefie czerwonej, w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, czy ograniczenia w branży gastronomicznej. Teraz chyba wszyscy zastanawiają się, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown? Kiedy władze mogą wprowadzić kolejne obostrzenia? Prof. Andrzej Horban odpowiedział na to pytanie i zdradził, ile czasu może potrwać kolejny lockdown!   Ten tydzień znowu będzie decydował. Jeżeli się okaże, że te środki zaradcze w tej chwili podjęte, nie zdały egzaminu, nie zdały ze względu na sytuację, to jesteśmy już pół kroczku od zupełnego lockdownu i ten lockdown, to zamknięcie naszej aktywności potrwać musi w tym momencie około miesiąca  - doradca premiera ds. COVID-19 powiedział w rozmowie z z TVP Info. - Jeżeli ta liczba rzeczywiście zacznie znowu rosnąć i dojdzie do bardzo niebezpiecznej granicy 30 tysięcy, to niewiele nam możliwości zostanie, trzeba będzie wprowadzać coś, co się nazywa pełen lockdown - dodał. Myślicie, że jeszcze w tym tygodniu premier ogłosi lockdown? Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin w rozmowie z portalem money.pl zapewnia, że władze nie planują znaczących obostrzeń gospodarczych. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe rozwiązania,...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Zaostrzenie lockdownu dopiero po 9 kwietnia?! Doradca premiera ds. COVID-19 zdradził, czego możemy się spodziewać! 
Władze zaostrzą lockdown, ale dopiero kilka dni po Wielkanocy?! Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może nas czekać po 9 kwietnia. Doradca premiera ds. COVID-19 wskazał również możliwy termin, kiedy będziemy mogli odetchnąć od restrykcji.

Władze zaostrzą lockdown, ale dopiero kilka dni po Wielkanocy?! Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może nas czekać po 9 kwietnia. Doradca premiera ds. COVID-19 wskazał również możliwy termin, kiedy będziemy mogli odetchnąć od restrykcji. Niestety, wszystko wskazuje na to, że obostrzenia i lockdown będą obowiązywać jeszcze przez wiele tygodni. Sprawdźcie, co powiedział prof. Andrzej Horban! Twardy lockdown po 9 kwietnia? Chociaż wprowadzony ostatnio lockdown miał obowiązywać do 9 kwietnia, to już teraz pojawiają się doniesienia, że władze planują go wydłużyć. Media informują, że lockdown może potrwać dłużej niż początkowo zakładał rząd, a sami politycy przyznają, że jeszcze nie wiadomo, jakie decyzje zostaną podjęte po Wielkanocy. Teraz wszystko wskazuje na to, że tuż przed świętami władze nie zaostrzą lockdownu, ale doradca premiera ds. COVID-19 w rozmowie z mediami nie ukrywa, że być może stanie się tak po 9 kwietnia! Początkowo wszyscy mieli nadzieję, że wprowadzone obostrzenia wyhamują trzecią falę koronawirusa, dziś jednak liczba zachorowań wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Czy to oznacza, że lockdown zostanie wydłużony i potrwa znacznie dłużej niż planowano? Prof. Andrzej Horban w wywiadzie dla Radia Zet zdradził, że jego zdaniem dopiero w czerwcu będziemy mogli odetchnąć od lockdownu! A jak może wyglądać lockdown po 9 kwietnia? Komantarz doradcy premiera brzmi niepokojąco. Nie wiemy. Wszystko zależy od tego, czy ludzie będą się spotykać świątecznie w sposób większy, niż przewidujemy. Za 10 dni może być znaczący wzrost zachorowań i wzrost liczby ludzi w szpitalach. To wszystko zależy od nas, nie od tego czy rząd coś zamknie i wprowadzi godzinę policyjną, zależy to od ludzi. Jeśli nie będą zachowywać się rozsądnie, zgodnie z naszymi założeniami, to odpowiedź...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik