Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może wydarzyć się w Polsce już za kilka dni. Doradca premiera ds. COVID-19 odpowiedział na pytanie, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown podczas którego zostaną zamknięte m.in. salony fryzjerskie. Prof. Horban nie ukrywa, że władze zastanawiają się nad kolejnymi obostrzeniami, które mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym tygodniu! Tuż przed Wielkanocą kościoły również zostaną zamknięte?

Reklama

Całkowity lockdown już za kilka dni?

Pandemia koronawirusa niestety nie zwalnia tempa. Do Polski dotarła już trzecia fala pandemii, a liczba zakażeń wciąż wzrasta. Władze już od kilku tygodni wprowadzają wiele obostrzeń, żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, jednak niewykluczone, że czekają nas kolejne restrykcje! Prof. Andrzej Horban, doradca premiera dr. COVID-19 na antenie Polsat News przyznał, że dosłownie za kilka dni w Polsce może zostać wprowadzony całkowity lockdown!

Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (zakażeń dziennie przyp. red.), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać- mówił w programie "Gość Wydarzeń".

Doradca premiera nie ukrywa, że władze bardzo poważnie zastanawiają się nad radykalnymi obostrzeniami.

Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski- mówił Andrzej Horban.

Andrzej Horban dodał również, że jeżeli władze wprowadzą całkowity lockdown to "kościoły też będą zamknięte". Dorota Gawryluk zapytała, czy jest możliwe, żeby wszystko zostało zamknięte już w najbliższą niedzielę.

To możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń". - Wówczas to będzie nie tylko potencjalny, ale i realny scenariusz- doradca premiera mówił w Polsat News. Nie będzie zabawy, walczymy o ludzkie życie.

Myślicie, że jeszcze w tym tygodniu władze ogłoszą całkowity lockdown w Polsce?

Zobacz także

Zobacz także: Czy po Wielkanocy dzieci wrócą do nauki stacjonarnej? Jest komentarz ministra: "W szkolach jest bezpiecznie"

Doradca premiera ds. pandemii koronawirusa zdradził, że władze bardzo poważnie zastanawiają się nad zamknięciem całej Polski.

East News

Czy od niedzieli czeka nac całkowity lockdown?

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama