Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News
Newsy

Czy po Wielkanocy dzieci wrócą do nauki stacjonarnej? Jest komentarz ministra: "W szkolach jest bezpiecznie"

Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie zdradził, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół!

Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie zdradził, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół! Minister edukacji i nauki w rozmowie z portalem Onet.pl zapewnił, że szkoły są bezpieczne, a 500 tysięcy, z 590 tysięcy pracowników oświaty zostało już zaszczepionych. Czy to oznacza, że po Wielkanocy wszyscy uczniowie zakończą naukę zdalną i wrócą do szkoły?

Sprawdźcie, co powiedział szef MEN! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Po Wielkanocy powrót do szkół?

Przez pandemię koronawirusa uczniowie już od wielu miesięcy muszą uczyć się zdalnie. 18 stycznia do szkoły wrócili jedynie najmłodsi (klasy 1-3), ale teraz również i oni musieli zakończyć nauczanie stacjonarne. W związku z nagłym wzrostem zakażeń władze zdecydowały, że nauka zdalna będzie obowiązywać wszystkie dzieci do 9 kwietnia. Co ciekawe, sam minister edukacji, w najnowszym wywiadzie zapewnia, że w szkołach jest bezpiecznie. Dlaczego więc uczniowie nie mogą teraz wrócić do nauczarnia stacjonarnego?

Nie chodzi tylko o środowisko nauczycielskie, ale o tzw. ruch okołooświatowy i powstrzymanie trzeciej fali koronawirusa. W szkołach jest bezpiecznie. Nie ma tam szczególnie wiele ognisk zakaźnych i wysokiej transmisji wirusa - Przemysław Czarnek mówił w onet.pl. - (...) chodzi o kwestię przemieszczania się i zwiększonych relacji między ludźmi. Ponad 1,2 mln dzieci wraz z opiekunami to kilka milionów osób w ruchu każdego dnia. Trzeba ten ruch powstrzymać na te trzy tygodnie, bo szpitale przestają być wydolne - dodał. 

Czy w związku z tym, po Wielkanocy wszyscy uczniowie będą mogli wrócić do bezpiecznych - jak zapewnia Przemysław Czarnek - szkół? Niestety, komentarz ministra edukacji i nauki nie brzmi zbyt optymistycznie...

Chociaż pan Sławomir Broniarz (prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego przyp. red.)  mówi, że nauka zdalna powinna trwać do końca roku, moim zdaniem nauka zdalna jest przykrą koniecznością. Jeśli tylko pojawi się taka możliwość, to choćby na kilka czy kilkanaście tygodni, dzieci powinny wrócić do szkoły. Po to właśnie było włączenie nauczycieli do szczepień w grupie priorytetowej, by wrócić do nauczania stacjonarnego najszybciej, jak to będzie możliwe, także na uczelniach wyższych.

Myślicie, że dzieci jednak nie wrócą do nauki stacjonarnej w tym roku szkolnym?

Zobacz także: Lada dzień władze wprowadzą całkowity lockdown z zakazem przemieszczania się?! Nieoficjalne ustalenia mediów szokują! 

Minister edukcji zapewnia, że w szkołach jest bezpiecznie, jednak wciąż nie wiadomo, kiedy uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego.

Przemysław Czarnek
East News

Czy uczniowie wrócą do szkół po Wielkanocy?

Koronawirus, zamknięte szkoły
East News

Zobacz także
Patrycja Sołtysik Andrzej Sołtysik

Andrzej Sołtysik nie może zobaczyć się z żoną i synem: Patrycja Sołtysik ma koronawirusa! "Niestety, nie przechodzę go łagodnie"

Obostrzenia koronawirus policja

Czeka nas totalny lockdown?! "W pewnym momencie może wyczerpać się nam repertuar obostrzeń"

 

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego? To pytanie zadają sobie rodzice w całej Polsce, którzy wraz ze swoimi dziećmi musieli podporządkować się nowej edukacyjnej rzeczywistości. Wygląda na to, że optymistyczny scenariusz na temat końca nauki zdalnej po 29 listopada i stopniowego powrotu do szkół zaczyna być coraz bardziej realny. Minister Edukacji oznajmił dziś, które dzieci jako pierwsze będą mogły przygotowywać się do powrotu do nauki stacjonarnej. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos Koniec nauki zdalnej po 29 listopada. Kolejne szczegóły  W związku z panującą pandemią koronawirusa rząd zadecydował o wprowadzeniu nauki zdalnej we wszystkich szkołach w całej Polsce. Tym samym od kilku tygodni uczniowie uczą się w domu. Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Minister Edukacji, Przemysław Czarnek oznajmił, że są dwie wersje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Ta optymistyczna wskazuje na to, że uczniowie będą mogli stopniowo wracać do nauki stacjonarnej już od grudnia, natomiast w tej pesymistycznej wersji nauka zdalna może zostać przedłużona jeszcze o kilka miesięcy:  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej.   Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. - mówił w rozmowie z "DGP" Wszystko wskazuje jednak na to, że duże szanse na spełnienie ma ten optymistyczny wariant mówiący o powrocie dzieci do szkół już po 29 listopada.  Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę,  by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół  - powiedział Przemysław Czarnek we wczorajszym wywiadzie...

Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News
Newsy
Czy dzieci wrócą do szkoły w tym semestrze? Jest komentarz ministra edukacji 
Kiedy wszystkie dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy wkrótce do najmłodszych uczniów dołączą również ich starsi koledzy? Jest komentarz ministra edukacji i nauki!

Kiedy wszystkie dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy wkrótce do najmłodszych uczniów dołączą również ich starsi koledzy? Jest komentarz ministra edukacji i nauki! Przemysław Czarnek w rozmowie z mediami zdradził, kiedy będzie możliwe zakończenie nauki zdalnej i powrót uczniów do szkoły. Czy w ogóle dojdzie do tego jeszcze w tym semestrze? Kiedy powrót do szkół? Przez pandemię koronawirusa uczniowie już od wielu tygodni uczą się zdalnie. Jakiś czas temu władze zdecydowały, że do szkoły mogą wrócić jedynie dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Powrót najmłodszych uczniów nastąpił 18 stycznia i od tamtej pory chyba wszyscy zastanawiają się, kiedy pozostałe klasy również zakończą nauczanie zdalne. Niestety, ostatnio okazało się, że przez wzrost liczby zachorowań na koronawirusa władze zdecydowały, że zamiast luzowania obostrzeń w szkołach, w województwie warmińsko-mazurskim nastąpił powrót uczniów klas 1-3 do nauczania zdalnego. Ostatnio minister edukacji i nauki przyznał, że wkrótce taka decyzja może zostać podjęta w przypadku kolejnych województw.  Co więc z powrotem starszych uczniów do szkoł? Czy starsi uczniowie jeszcze w tym semestrze wrócą do nauczania stacjonarnego? Kryterium jest jedno: jeśli epidemiolodzy, wirusolodzy, medycy stwierdzą, że są warunki do tego, żeby można było posłać uczniów do szkoły w trybie stacjonarnym, zarówno w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, jak i na uczelniach, to niezwłocznie to zrobimy. To nie my, to nie urzędnicy, to nie politycy decydują o tym, jaka jest sytuacja pandemiczna i czy ona zezwala na to, by uczyć się w trybie stacjonarnym, to epidemiolodzy i wirusolodzy, medycy, to przede wszystkim oni wydają opinię, która...

Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News
Newsy
Po wakacjach uczniowie wrócą do nauczania hybrydowego?! Niepokojący komentarz ministra edukacji! 
Powrót do nauki stacjonarnej we wrześniu jest zagrożony? Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek!

We wrześniu uczniowie mogą nie wrócić do nauczania stacjonarnego? Jak może wyglądać rozpoczęcie roku szkolnego po wakacjach? Jest niepokojący komentarz ministra edukacji. Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" nie ukrywa, że być może po wakacjach dzieci będą musiały rozpocząć naukę w trybie hybrydowym. Dlaczego? Sprawdźcie, co powiedział szef Ministerstwa Edukacji i Nauki!  Od września nauka hybrydowa?  W związku z pandemią koronawirusa uczniowie w całej Polsce przez wiele miesięcy musieli uczyć się zdalnie. Dopiero kilka tygodni temu władze rozpoczęły stopniowe wychodzenie z obostrzeń- ostatecznie dokładnie 29 maja wszyscy uczniowie mogli wrócić do nauczania stacjonarnego i do dziś w szkołach obowiązuje ścisły reżim sanitarny.  Chociaż do zakończenia roku szkolnego zostało jeszcze kilka dni, to część rodziców z pewnością już teraz zastanawia się, czy po wakacjach dzieci będą mogły normalnie wrócić do szkoły. Teraz na to pytanie odpowiedział minister edukacji i nauki! Przemysław Czarnek w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" zdradził, co będzie jeżeli w Polsce pojawi się czwarta fala koronawirusa. Słowa ministra edukacji i nauki brzmią niepokojąco. Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej. Ale póki co takiego zagrożenia nie ma- szef MEN powiedział dla "Dziennika Gazety Prawnej". Przemysław Czarnek ma jednak nadzieję, że przeciwko koronawirusowi zaszczepi się jak najwięcej dzieci i wirus nie będzie już tak groźny.  Przemysław Czarnek odpowiedział przy okazji na pytanie, czy sam planuje zaszczepić swoje dzieci. Jedno...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik