Wnętrze zamkniętej galerii handlowej
East News
Newsy

Najpierw galerie handlowe, potem stoki narciarskie. Były szef GIS wyjawił, co po kolei będzie się otwierać

Były szef GiS Andrzej Trybusz ocenił, co będzie się w pierwszej kolejności otwierać po luzowaniu obostrzeń. Jako pierwsze wskazał galerie handlowe.

Były szef GiS, generał, doktor nauk medycznych Andrzej Trybusz wyjaśnił w programie TVN 24 ''Fakty po Faktach'', które jego zdaniem obostrzenia będą luzowane jako pierwsze. Co więcej, były Główny Inspektor Sanitarny zaznaczył, że aktualna sytuacja epidemiczna pozwala na rozpoczęcie luzowania obostrzeń. Doktor Trybusz wskazał dwie restrykcje, które jego zdaniem nie są już konieczne.

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

Były szef GIS wyjawił, co będzie się otwierać, na pierwszy rzut galerie handlowe!

Andrzej Trybusz w rozmowie z dziennikarzem ''Faktów po Faktach'' ocenił, że spokojnie można rezygnować już z niektórych restrykcji, jak ocenił: ''w tym stanie bez przerwy żyć nie możemy''. Mimo tego, że sytuacja epidemiczna wydaje się lepsza, nie można tracić czujności:

Zalecałbym daleko idącą ostrożność. Faktem jest, że sytuacja epidemiologiczna, jeżeli ją odniesiemy na przykład do początku stycznia, w jakiś sposób się unormowała, nawet mamy pewne trendy spadkowe. Ale to nie jest powód do nadmiernego optymizmu, a powiedziałbym raczej, że do dalszej ogromnej ostrożności  - mówił w programie.

Andrzej Trybusz nie dostrzega tak dużego zagrożenia w galeriach handlowych, jak zaznaczył, można już myśleć o ich otwarciu:

Duże przestrzenie, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, nie stanowią jakiegoś zagrożenia.

Jako drugie miejsce, które rząd mógłby otworzyć, były szef GIS wskazał stoki narciarskie:

Sama jazda po stoku nie jest zagrożeniem epidemicznym. Oczywiście tu jest problem wyciągów, kolejek do wyciągów, ale to też jest możliwe do uregulowania - ocenił.

Zdaniem dra Andrzeja Trybusza rząd może rozpocząć proces luzowania restrykcji, jednak bardzo ostrożnie, nie przestając obserwować sytuacji epidemicznej. Wszelkie działania, jak zaznaczył Trybusz, muszą być poddawane dogłębnej analizie.

Zobacz także: Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Nie obyło się bez problemów!

Sytuacja w Polsce wydaje się być bardziej stabilna niż miesiąc temu. Mimo tego rząd nie rezygnuje z żadnych restrykcji.

 

 

East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Wirusolog: "Ta data jest kluczowa - od niej zależy, czy i kiedy pojedziemy na wakacje!"
Kiedy będziemy mogli wyjechać na wakacje czy pójść na zakupy do galerii handlowych? To wszystko zależy od tej daty!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, jednak w dalszym ciągu cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i na ten moment każdy zastanawia się, czy można w ogóle w tym roku planować urlop. Znany wirusolog prof. Włodzimierz Gut w rozmowie z "Fakt24" poinformował o dacie, która będzie kluczowa podczas walki z koronawirusem . Od tego zależy czy wybierzemy się na zagraniczne wakacje i będziemy mogli korzystać z wielu atrakcji. Zobacz także:  Jaka będzie majówka 2020? Czy można bezpiecznie wyjechać na długi weekend? Kiedy kolejne etapy "odmrażania gospodarki"? Czy wyjedziemy w tym roku na wakacje? Wszystko zależy od tej daty! W dalszym ciągu obowiązuje nas szereg restrykcji, które nałożył polski rząd w celu zminimalizowania ryzyka zachorowań. Już od kilku tygodni zamknięte są lokale usługowe i gastronomiczne, placówki oświatowe i kulturalne oraz miejsca rozrywki. Połączenia zagraniczne w dalszym ciągu nie zostały wznowione, a galerie handlowe wciąż są nieczynne. Kiedy możemy się spodziewać, że w końcu udamy się na większe zakupy do centrum handlowego czy zjemy obiad w restauracji? I najważniejsze pytanie, które zadaje sobie wielu Polaków - czy w tym roku można w ogóle zaplanować urlop? Znany wirusolog prof. Włodzimierz Gut w rozmowie z "Fakt24" poinformował, że wszystko zacznie się wyjaśniać po  5 dniach od osiągnięcia szczytu zachorowań.   Jeżeli nie będzie skoku zachorowań 5 dni po osiągnięciu najwyższej liczby zachorowań w Polsce, możemy myśleć optymistycznie i zastanawiać się nad dalszymi krokami dotyczącymi gospodarki. Jeżeli skok zachorowań będzie, to znaczy, że musimy jeszcze trochę poczekać - mówi prof. Włodzimierz Gut dla Fakt24. W dalszej części rozmowy z "Fakt24"...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Rząd jednak wprowadzi stan wyjątkowy? Wiadomo, kiedy może to nastąpić! 
Rząd jednak wprowadzi stan wyjątkowy? Wiadomo, kiedy może to nastąpić! 

Czy Polsce grozi wprowadzenie stanu wyjątkowego? Jak informuje "Wprost", niestety taka opcja jest rozważana, gdy w naszym kraju zostanie przekroczona pewna bariera dziennych przypadków zakażeń. Co to oznacza dla obywateli? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Premier apeluje do seniorów: "Seniorzy muszą pozostać w domach. Od tego zależy Wasze życie"! Rząd jednak wprowadzi stan wyjątkowy? Wiadomo, kiedy może to nastąpić!  Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy niepokojące przyrosty zakażeń, które ostatnio sięgnęły prawie 22 tys. przypadków w ciągu jednej doby. Wielu Polaków zastanawia się, co dalej. Jak wiadomo ostatnio, pomimo wcześniejszych zapewnień, że cmentarze będą otwarte w okolicach 1 listopada, rząd w ostatniej chwili zdecydował się je zamknąć. Według źródła "Wprost", w ubiegłym tygodniu intensywnie dyskutowano na ten temat i uznano, że zamknięcie cmentarzy to ostateczność. Wygląda więc na to, że sytuacja jest gorsza, niż mogłoby się wydawać. Skoro rząd się na to zdecydował, to sytuacja epidemiczna jest gorsza niż nam się wydaje – powiedział polityk ZP cytowany w rubryce "Niedyskrecje parlamentarne" autorstwa Joanny Miziołek i Elizy Olczyk. Ale to niestety nie wszystko. Według rozmówcy "Wprost", rząd może wprowadzić stan wyjątkowy , jeśli poziom dziennych, potwierdzonych przypadków koronawirusa sięgnie 50 tysięcy . Czym zatem jest stan wyjątkowy? Jest to to jeden z trzech stanów nadzwyczajnych, które można wprowadzić w naszym kraju. Stan wyjątkowy jest wprowadzany przez prezydenta na wniosek Rady Ministrów. Co...

Wszystkich świętych
East News
Newsy
Dodatkowe dni wolne na Wszystkich Świętych? Jest oficjalny komentarz
Dodatkowe dni wolne na Wszystkich Świętych? Jest oficjalny komentarz

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa , rząd zastanawia się, jakie ewentualne dodatkowe środki ostrożności można byłoby wprowadzić. Jak wynika z medialnych doniesień, padł pomysł dodatkowych dni wolnych w okolicach 1 listopada, by w ten sposób uniknąć tłumów na cmentarzach. Jest komentarz rzecznika GIS w tej sprawie.  Zobacz także:  Tragiczna wiadomość! Nie żyje 20-letni uczeń zakażony koronawirusem Dodatkowe dni wolne na Wszystkich Świętych? Jest komentarz rzecznika GIS! 1 listopada już za niewiele ponad dwa tygodnie - jest to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych najbliższych, często również spotykamy się z rodziną, której dawno nie widzieliśmy. Jednak w dobie pandemii ten dzień może wyglądać inaczej niż dotychczas, zwłaszcza, że od niedawna w Polsce gwałtownie przybywa zachorowań. W dalszym ciągu nie ma jasnych wytycznych ze strony rządu, do których mielibyśmy się zastosować podczas wizyt na cmentarzu. Jednak pojawił się pewien pomysł, który wzbudził już kontrowersje.  Wygląda na to, że rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych dni wolnych w okresie około 1 listopada, by uniknąć tłumów na cmentarzach. W ten sposób Polacy mieliby możliwość odwiedzenia grobów najbliższych bez konieczności brania urlopu, nie tylko jednego dnia. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jan Bondar, na antenie Polsat News przyznał, że na razie ten pomysł jest na etapie dyskusji, a nie konkretnych działań. Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji - powiedział Jan Bondar,...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner