Boże Narodzenie w gronie 5 osób
East News
Newsy

Boże Narodzenie w gronie maksymalnie pięciu osób! Nowe restrykcje zniszczą Polakom święta?

Boże Narodzenie w gronie maksymalnie pięciu osób! Nowe restrykcje zniszczą Polakom święta?

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje rządu w walce z pandemią koronawirusa. O ile są dobre informacje w sprawie działalności branży handlowej, to zbliżające się święta Bożego Narodzenia z pewnością nie będą tak radosne, jak te w zeszłym roku. Z najnowszych regulacji obostrzeń rządu wynika, że Wigilii oraz następującego po niej święta Bożego Narodzenia nie będziemy mogli spędzić z rodziną w gronie większym niż pięć osób! Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Boże Narodzenie bez rodziny? Święta w "etapie odpowiedzialności" rządu

Święta Bożego Narodzenia podczas pandemii koronawirusa będziemy musieli spędzać w małym rodzinnym gronie. Jeszcze podczas sobotniej konferencji, Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków o ograniczenie przemieszczania się podczas świąt oraz spędzenie ich w małym gronie, jedynie z domownikami. 

Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem. 

Podczas konferencji premier zapowiedział również wprowadzenie tzw. "etapu odpowiedzialności", który zawiera rozporządzenia odnośnie ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z pandemią koronawirusa. Według informacji zamieszczonej na stronie rządu, "etap odpowiedzialności" będzie obowiązywał od 28 listopada aż do 27 grudnia, co oznacza, że obejmie także okres świąt Bożego Narodzenia. 

Mało optymistyczne są obostrzenia dotyczące zgromadzeń oraz spotkań w okresie "etapu odpowiedzialności". 

  • W zgromadzeniu może uczestniczyć max. 5 osób.
  • Imprezy organizowane w domu - z udziałem max. 5 osób. Limit ten nie dotyczy osób, które wspólnie mieszkają - czytamy na gov.pl 

Oznacza to, że podczas świąt Bożego Narodzenia nie będziemy mogli spędzać czasu w gronie większym niż 5 osób, wyłączając domowników. Czy tak ostre ograniczenie w obliczu najważniejszych świąt w roku to dobre rozwiązanie? 

Zobacz także: Premier znosi obostrzenia! Placówki handlowe zostaną otwarte. Co ze szkołami feriami i Bożym Narodzeniem?

Święta Bożego Narodzenia w gronie maksymalnie 5 osób. Ta regulacja nie dotyczy osób, które mieszkają razem. 

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News

Czy tak ostre restrykcje w okresie Bożego Narodzenia to dobry pomysł?

Nowe restrykcji odnośnie Bożego Narodzenia 2020
East News

Zobacz także
Adam Niedzielski, minister zdrowia

Czeka nas lockdown na Boże Narodzenie? Minister zdrowia szczerze: „Nie ma prostych decyzji”

koronawirus

Rosnąca fala zachorowań wymusi kolejne obostrzenia? "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"

 

Nowe restrykcji odnośnie Bożego Narodzenia 2020
East News
Newsy
Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia 
Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia 

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wygląda na to, że czeka nas powtórka ze świat wielkanocnych. Rząd apeluje o spędzanie Bożego Narodzenia w małych gronach rodzinnych. Sprawdźcie szczegóły związane ze zmianami z obostrzeniami dot. pandemii koronawirusa.  Zobacz także:  Premier znosi obostrzenia! Placówki handlowe zostaną otwarte. Co ze szkołami feriami i Bożym Narodzeniem? Rząd ogłasza restrykcje w związku z Bożym Narodzeniem Co prawda, na tę chwilę nie sprawdził się najczarniejszy scenariusz, który przewidywałby kwarantannę narodową w okresie świąt Bożego Narodzenia, jednak nie będziemy mogli cieszyć się tym okresem w dużym gronie rodzinnym. Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji zaapelował do obywateli o ograniczenie przemieszczania się podczas świąt oraz spędzenie ich w małym gronie, najlepiej tylko z domownikami:  Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem.  Zaapelował również o nie planowanie wyjazdów w okresie Bożego Narodzenia, ponieważ w planach jest wprowadzenie restrykcji, które ograniczą przemieszczanie się.  Prosimy o nie planowanie wyjazdów turystycznych, nie tylko pracujemy ale już zaproponowaliśmy szeroki pakiet pomocy dla branż. Zdajemy sobie sprawę, że restauracje, branże turystyczne są najbardziej poturbowane.  To będą kolejne święta, podczas których będziemy musieli zrezygnować z dalekich podróży do rodzin.  Zobacz także:  Szkoły pozostają zamknięte! Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych! Będzie miesiąc wolnego?!...

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News
Newsy
Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będziemy spędzać tylko w gronie naprawdę najbliższej rodziny - tak jak Wielkanoc.  Premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytanie internautów zasugerował, że zakaz spotkań wprowadzony podczas obecnego lockdownu może się przeciągnąć na święta, by uniknąć spotkań ze starszymi członkami rodziny i narażania ich życia. To samo dotyczy Sylwestra. Niewykluczone zresztą, że podczas świąt będzie już obowiązywać narodowa kwarantanna , bo liczba zakażonych wciąż rośnie - 5 listopada ogłoszono kolejny rekord - 27 tys. zakażonych. Święta Bożego Narodzenia a koronawirus W związku z pandemią koronawirusa oraz stale rosnącą liczbą zarażonych, r ząd zdecydował się ogłosic kolejne obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji nie wspomniał jednak nic o zbliżających się świętach i Sylwestrze . Rozwiał jednak wątpliwości podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku. Został zapytany, czy rząd odwoła sylwestra tak samo jak zamknął cmentarze na Wszystkich Świętych, czyli na ostatnią chwilę.   - Rzeczywiście, ta decyzja zapadła późno, ale gdyby dwa, trzy, czy cztery dni wcześniej została ogłoszona, to nie trzeba było jakichś wybitnych ekspertów, żeby się domyślić, że ogromna większość ludzi ruszy na cmentarze dokładnie w tych dniach poprzedzających dzień, od którego cmentarze miałyby być zamknięte - mówił Morawiecki. Tak naprawdę już dziś powinniśmy zrewidować plany na święta i sylwestra.  Premier podkreślił, że w tym roku " lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi". Mateusz Morawiecki został także zapytany przez internautkę, czy rząd "zabierze nam kolejne święta". Ostatnią rzeczą,...

Boże Narodzenie w gronie 5 osób
East News
Newsy
Święta w gronie większym niż pięć osób? Rzecznik rządu wyjaśnia! 
Zbliżającą się Wigilię spędzimy w gronie maksymalnie pięciu osób? Jak mają wyglądać spotkania podczas świąt Bożego Narodzenia?

Zbliżającą się Wigilię spędzimy w gronie maksymalnie pięciu osób? Jak mają wyglądać spotkania podczas świąt Bożego Narodzenia? Takie pytania z pewnością zadaje sobie wiele osób. Najnowsze obostrzenia dotyczące limitów osób na imprezach organizowanych w domu wzbudziły ogromne emocje. Teraz rzecznik rządu rozwiał wszelkie wątpliwości w sprawie liczby osób, które będą mogły spotkać się przy wigilijnym stole!  Ile osób może spotkać się w święta? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Aktualnie w naszym kraju m.in. obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa nawet na świeżym powietrzu, zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych czy ograniczenie działalności lokali gastronomicznych. Zaledwie kilka dni temu, podczas konferencji prasowej, premier zapowiedział, że od 28 listopada do 27 grudnia będzie obowiązywał "etap odpowiedzialności". W tym czasie zostaną wprowadzone dość kontrowersyjne obostrzenia, które dotyczą limitów osób na prywatnych spotkaniach. W zgromadzeniu może uczestniczyć max. 5 osób. Imprezy organizowane w domu - z udziałem max. 5 osób. Limit ten nie dotyczy osób, które wspólnie mieszkają - czytamy na gov.pl  Czy to oznacza, że przy wigilijnym stole może się spotkać maksymalnie pięć osób? Nie! Rzecznik rządu wyjaśnia, co dokładnie oznacza przepis opublikowany na stronie gov.pl. Piotr Müller w rozmowie z portalem onet.pl wyjaśnił, że najważniejsza jest liczba zaproszonych gości- niezależnie od wielkości rodziny, która mieszka w jednym gospodarstwie domowych, można zaprosić pięć osób.  Tym samym, w myśl przepisów rodzina sześcioosobowa może zaprosić dodatkowo pięć osób spoza...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak