Plakat filmu Kler Wojciech Smarzowski, reżyser filmu "Kler" Jacek Kurski Ilona Łepkowska na Wielkim Teście TVP o serialach
Plakat filmu Kler
Mat. prasowe
1/4
Plakat filmu Kler
Mat. prasowe

 

Już jutro - w piątek 28 września, do polskich kin trafi najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego. Na film "Kler" czekają tysiące widzów, którzy w ekspresowym tempie wykupili bilety w przedsprzedaży. Historia pokazująca ciemne strony polskiego duchowieństwa wywołuje ogromne emocje. I chociaż film był rewelacją Festiwalu Filmowego w Gdyni, to nie brakuje ostrych i bardzo krytycznych opinii na jego temat. Co więcej, pojawił się również apel, aby osoby wierzące nie oglądały filmu "Kler"! 

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wystosowało oświadczenie, w którym ostro ocenia najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego! 

 

"Kler" skomentowali również Ilona Łepkowska i Jacek Kurski. Zobaczcie sami, jak ocenili kontrowersyjny film!

 

Zobacz także: "W tym filmie nie ma nic, co mogłoby urazić ludzi wierzących"! Janusz Gajos szczerze o filmie "Kler"

2/4
Wojciech Smarzowski, reżyser filmu "Kler"
East News

 

Na internetowej stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy pojawił się mocny apel, aby zbojkotować film "Kler" i bronić kapłanów przed ""odzieraniem ich z godności, poniewieraniem wartości ich posługi". Organizacja nie ukrywa oburzenia, że film "Kler" dostał dofinansowanie ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

Na tyle mamy wiedzę, mimo fałszowania historii, że wiemy doskonale, jak działają wrogie Polakom środowiska. Niezależnie, czy są to wrogowie zewnętrzni: zaborcy, okupanci, najeźdźcy, czy wewnętrzni: ludzie z poczuciem misji stworzenia nowego, wspaniałego świata bez narodów, bez wartości, wszyscy oni mają świadomość, że siłą naszego narodu jest wiara. Skoro nie udało się wmówić nam, że Pana Boga nie ma, trzeba nam zohydzić tych, którzy nas do Niego prowadzą. Bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia.

Jak pisze stowarzyszenie, "ludzie ci posługują się różnymi metodami".

Dziś orężem w tej walce jest też kultura. Zbyt wiele niestety jest przykładów ohydnej, profanującej sacrum sztuki, by je tu wyliczać. Najnowszym jest film reżysera Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”. 

Apelują, by nie dać sobie wmówić, że film powstał dla dobra polskiego Kościoła.

Gdyby taki był zamysł twórców – od scenarzysty, przez reżysera do aktorów - stworzyli by obraz pokazujący prawdziwy problem współczesnej Europy – jej islamizację. Tylko - tego typu temat nie jest ani politycznie poprawny, ani dochodowy a co chyba najważniejsze, wyznawcy islamu, to nie chrześcijanie. Szydzenie z tej religii może drogo kosztować - czytamy w oświadczeniu.

Stowarzyszenie zwraca też uwagę na kwestię wsparcia finansowego obrazu kwotą 3,5 mln zł ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Apelujemy do ludzi sumienia, wszystkich, którzy każdej niedzieli wyznają publicznie swoją wiarę: zbojkotujmy ten upokarzający katolików film. 

A jak film "Kler" ocenił Jacek Kurski i Ilona Łepkowska? 

3/4
Jacek Kurski
EastNews

 

Jacek Kurski również bardzo ostro ocenił film "Kler". Zobaczcie, co mówił w programie "Wiadomości"  i jak ocenił przyznanie nagrody Wojciechowi Smarzowskiemu na Festiwalu Filmowym w Gdyni! 

Telewizja owszem nagrodziła „Wołyń”, bo to świetny film pokazujący prawdę o ludobójstwie na Polakach popełnionym na Kresach przez banderowców. Natomiast nigdy telewizja nie nagrodzi tandetnej prowokacji, swoistej „Drogówki 2”, w której pan Smarzowski poprzebierał policjantów w sutanny, a patologie marginesu rozciągnął i przypisał całej wspólnocie Kościoła. I wybór jury - nagrody specjalnej - dla takiej szmiry, w 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II i 100-lecie niepodległości, której nie byłoby bez heroizmu polskiego Kościoła, uważam za moralną aberrację - portal wirtualnemedia.pl cytuje wypowiedź prezesa TVP w "Wiadomościach". 

Zupełnie inne zdanie na temat filmu "Kler" przedstawiła Ilona Łepkowska! Zobaczcie, co napisała! 

 

Zobacz także: "Kler" Smarzowskiego w kinach dopiero od jutra, ale w sieci pełno jest już MEMÓW!

4/4
Ilona Łepkowska na Wielkim Teście TVP o serialach
ONS

 

Ilona Łepkowska jest zachwycona filmem "Kler"! Scenarzystka w swoim wpisie na Facebooku pogratulowała Wojciechowi Smarzowskiemu.

Ilona Łepkowska oceniła film "Kler"
Facebook
Facebook

Więcej na temat Kler