koronawirus
East News
Newsy

Będą nowe obostrzenia? Jeszcze większy wzrost zachorowań przewidywany jest na Boże Narodzenie!

Będą nowe obostrzenia? Jeszcze większy wzrost zachorowań przewidywany jest na Boże Narodzenie!

Sytuacja w związku z pandemią koronawirusa, staje się coraz trudniejsza. W Polsce gwałtownie przybywa nowych zachorowań, a 2. października padł kolejny rekord - aż 2292 nowe przypadki zakażenia w ciągu zaledwie jednej doby. Wiele osób zastanawia się, co dalej - czy czekają nas nowe obostrzenia i kolejny lockdown?

Wiadomo już, że Ministerstwo Zdrowia ma wydać zalecenia przed 1 listopada, ale Główny Inspektorat Sanitarny mówi już o Bożym Narodzeniu! Wtedy też spodziewany jest kolejny, duży przyrost zachorowań. Sprawdźcie informacje, które dla Was zebraliśmy na ten temat.

Zobacz także: Rząd rozważa kolejne obostrzenia! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzega: "Restrykcje mają być ostrzejsze"

Czy Paulina Sykut-Jeżyna boi się koronawirusa? "Wszystko się nakręca"

Będą dodatkowe obostrzenia w związku z koronawirusem?

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, wręcz przeciwnie. Tak trudnej sytuacji w naszym kraju jeszcze nie było. W niektórych szpitalach brakuje już wolnych łóżek, a rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Na razie dotyczą one głównie stref żółtych i czerwonych. Jednak przed nami okres wzmożonych wyjazdów i spotkań z rodziną. Najpierw Święto Zmarłych, a później Boże Narodzenie. 

Prognozujemy, że do około 15 października utrzyma się podwyższony wzrost zachorowań. Później spodziewamy się subtelnego spadku, a w okolicach Świąt Bożego Narodzenia ponownego wzrostu. [...] To wynika z migracji, z naszych zachowań, choćby z tego, że przed świętami będziemy robić zakupy. Mamy też sporą liczbę danych i obserwujemy zachowania Polaków - powiedział główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas, na antenie radia RMF FM. 

Już teraz wiadomo, że Ministerstwo Zdrowia wyda zalecenia przed 1 listopada. Wtedy dowiemy się, czy na przykład będziemy musieli mieć maseczkę na cmentarzu. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska na konferencji prasowej stwierdził, że być może trzeba będzie ograniczyć przemieszczanie się, a w resorcie zdrowia trwają analizy dotyczące tej kwestii. Na ten moment nie wiadomo jak Polacy mają się na ten dzień przygotować. Wszystkiego mamy dowiedzieć się na tydzień, lub dwa przed 1 listopada.

Niewątpliwie jeszcze bardziej gorącym okresem będzie grudzień, gdy tłumnie ruszymy na bożonarodzeniowe zakupy, a także będziemy spotykać się z rodzinami. To właśnie wtedy przewidywany jest kolejny wzrost zachorowań. W tej chwili również nie wiadomo, czego możemy się spodziewać. Bardzo prawdopodobne jest to, że Ministerstwo Zdrowia wyda raczej zalecenia, a nie obostrzenia, które obejmą całą Polskę. Ekonomiści podkreślają, że nasz kraj nie jest gotowy na kolejny lockdown, dlatego dodatkowe restrykcje wprowadzone są tylko w powiatach w strefach żółtych i czerwonych.

Sytuacja jest jednak na tyle dynamiczna, że na ten moment musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje ze strony Ministerstwa Zdrowia.

koronawirus
East News

Według wyliczeń ekspertów, po 15 października w Polsce ma nastąpić delikatny spadek zachorowań. Ponowny wzrost jest przewidywany na okres bożonarodzeniowy. 

koronawirus
East News

Zobacz także
Syn Beaty Tadli

Dramat Beaty Tadli. Opiekuje się synem zarażonym koronawirusem: "Jesteśmy zupełnie odizolowani"

Joanna Moro w cekinowej sukience

Joanna Moro o maseczkach w szkole: "Dzieci są zastraszane"! Nie rozumie "paniki związanej z koronawirusem"

 

Wszystkich świętych
East News
Newsy
Wszystkich Świętych w dobie pandemii. Czy pojawią się dodatkowe obostrzenia? 
Wszystkich Świętych w dobie pandemii. Czy pojawią się dodatkowe obostrzenia? 

Święto Zmarłych już za miesiąc. Jest to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych najbliższych, często również spotykamy się z rodziną, której dawno nie widzieliśmy. Jednak w dobie pandemii ten dzień może wyglądać inaczej niż dotychczas, zwłaszcza, że od niedawna w Polsce gwałtownie przybywa zachorowań. Wiceszef Ministerstwa Zdrowia, Waldemar Kraska, zapowiedział na antenie Polskiego Radia, że będą wydane dodatkowe zalecenia dotyczące zachowywania się podczas Wszystkich Świętych. Czego możemy się spodziewać? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Wszystkich Świętych a Dzień Zaduszny - czym się różnią? Wszystkich Świętych w dobie pandemii. Czy pojawią się dodatkowe obostrzenia?  Pandemia koronawirusa niestety nie odpuszcza i aktualnie odnotowujemy kolejne rekordy. 1 października przybyło aż 1967 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i jak dotąd jest to najwyższy, dobowy wynik. Ministerstwo Zdrowia rozważa ponowne wprowadzanie obostrzeń, jednak mają być one wdrażane przede wszystkim w strefach żółtych i czerwonych.  Jak jednak wiadomo, już za chwilę Święto Zmarłych - to oznacza wyjazdy, tłumne wizyty na cmentarzach, a także spotkania z rodziną. Czy w związku z tym Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić dodatkowe obostrzenia? Waldemar Kraska na antenie Polskiego Radia powiedział, że najprawdopodobniej będą wydane zalecenia, aby jednak w tym roku ograniczyć wyjazdy.  Myślę, że będziemy wydawać zalecenia na ten okres Wszystkich Świętych, abyśmy ograniczyli w tym roku te nasze wyjazdy , ponieważ na pewno będzie to stwarzało duże niebezpieczeństwo. Myślę, że tydzień lub dwa przed Wszystkimi Świętymi, takie zalecenia się pojawią - powiedział w radiu Waldemar Kraska, wiceszef MZ Na ten moment nie wiadomo również, czy będzie obowiązek noszenia...

Cmentarz
East News
Newsy
Cmentarze jednak zostaną zamknięte? Szef Ministerstwa Zdrowia zwraca uwagę na ważną rzecz!
Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą otwarte? Czy w dobie pandemii koronawirusa będziemy mogli odwiedzić groby swoich bliskich?

Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą otwarte? Czy w dobie pandemii koronawirusa będziemy mogli odwiedzić groby swoich bliskich? Takie pytania z pewnością zadają sobie wszyscy. Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, jednak ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa w Polsce są wprowadzane kolejne obostrzenia. Ostatnio wiceszef Ministerstwa Zdrowia przyznał, że najprawdopodobniej będą wydawane zalecenia, aby w okresie Wszystkich Świętych ograniczyć podróże Polaków. Czy to oznacza, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy, kiedy zamykano cmentarze? Jest komentarz! Maseczki na cmentarzach Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i niestety w ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych rekordowych liczbach zakażeń w naszym kraju. Wczoraj (6 października) MZ podało, że w ciągu minionej doby wykryto 2236 przypadków koronawirusa - niestety, zmarło aż 58 osób. Łącznie od początku pandemii w Polsce koronawirusa stwierdzono u 104 316 osób, a 2717 osób zmarło (dane z dnia 6 października). Od kilku dni liczba dziennych przypadków waha się w okolicach 2 tysięcy osób- w związku z tym Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od soboty (10 października) zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Czy w związku z rosnącą liczbą zachorowań będą również zamykane cmentarze przed Świętem Zmarłych? Niestety, wciąż nie ma jednoznacznej i pewnej odpowiedzi ze strony władz.  Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały- rzecznik rządu mówił na antenie Polsat News.  Ministerstwo Zdrowia stale obserwuje sytuację sanitarno-epidemiologiczną, dotyczącą zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i analizuje dynamikę przyrostu zachorowań. Jednak jest zbyt wcześnie, żeby już wydawać...

Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy
Rząd rozważa kolejne obostrzenia! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzega: "Restrykcje mają być ostrzejsze"
Rząd rozważa kolejne obostrzenia! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzega: "Restrykcje mają być ostrzejsze"

Władze już wkrótce wprowadzą nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że rządzący zastanawiają się nad kolejnymi restrykcjami, aby ogarniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Konferencję prasową zorganizował również prezydent Warszawy, który w rozmowie z mediami przyznał, że w stolicy na 115 respiratorów zajętych jest już 70!  Będą nowe obostrzenia? Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia przekazuje niepokojące informacje dotyczące liczby zachorowań na koronawirusa. Niestety, liczba zakażonych wciąż wzrasta - tylko dziś (28 września) MZ poinformowało o kolejnych 1306 osobach u których test potwierdził obecność koronawirusa. Z kolei od początku pandemii koronawirusa wykryto aż u 88 636 osób - z czego 2 477 to przypadki śmiertelne. W związku z rosnącą liczbą chorych rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że władze zastanawiają się nad nowymi obostrzeniami.  Wojciech Andrusiewicz przed kamerami przypominał, że wciąż obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych oraz zachowanie dystansu społecznego. Wszystko wskazuje jednak na to, że w strefach żółtych i czerwonych mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia. W tym tygodniu zostaną przedstawione zmiany dotyczące obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych. Restrykcje mają być ostrzejsze- powiedział rzecznik MZ.  Rzecznik Mnisterstwa Zdrowia przyznał, że również Warszawa może znaleźć się w strefie czerwonej. Jeżeli liczba zarażonych będzie rosła w Warszawie, to miasto znajdzie się w czerwonej strefie, to nie zależy od ministerstwa tylko od danych - przyznał Wojciech Andrusiewicz.  Tuż po zakończeniu konferencji rzecznika Ministerstwa Zdrowia...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik