Anna Starmach dzięki swoim zdolnościom stała się ekspertem kulinarnym dorównującym najlepszym: Magdzie Gessler czy Michelowi Moranowi. Jurorkę programu "MasterChef" spotkaliśmy w Kuchni Spotkań IKEA, nowym miejscu na mapie Warszawy, gdzie namawiała gości do wspólnego gotowania i dzielenia się przepisami.

Przy okazji Ania Starmach wyznała nam prawdę dotyczącą jej słynnych przepisów:

W moich książkach kucharskich jest dosyć sporo przepisów nie moich - przyznaję się bez bicia. Są tam przepisy mojej mamy, moich babć, mojego taty, ale też moich przyjaciół. Uważam, że ludzie poiwnni się dzielić tym, co mają najlepszego. Mi ludzie bardzo chętnie wysyłają przepisy, które wcześniej były skrywane w jakiś kajetach rodzinnych, gdzieś na dnie szuflad w kuchni. Są to często ludzie, których ja nie znam, a chcą się dzielić ze mną tą wiedzą. Za sobą mamy już czasy, kiedy przepisy były takim skarbem, którego nie można było nikomu ofiarować. 

Podczas jednego ze spotkań autorskich, Anna Starmach poznała chłopaka, który specjalnie dla niej ugotował ciasto marchewkowe. Jak skończyła się ta historia? Zobaczcie nasze wideo!

 

Zobacz także: Magda Gessler pomaga chłopcu chorującemu na białaczkę: "On gotuje, a choroba ginie!"