Anna Lewandowska w czerwonej sukience
Instagram

Anna Lewandowska pokazała niezwykłe zdjęcie brzuszka! Pisze też o zagrożeniach w ciąży

Anna Lewandowska w czerwonej sukience
Instagram

Anna i Robert Lewandowscy już niedługo zostaną rodzicami! Przyszła mama często publikuje posty, w których motywuje inne kobiety do działania, a także dzieli się swoimi przemyśleniami na temat ciąży. Tym razem żona polskiego piłkarza postanowiła podzielić się z fanami najnowszym zdjęciem, na którym prezentuje już duży brzuszek, a także wspomniała o zagrożeniach, jakie niesie nieodpowiednia aktywność fizyczna w czasie ciąży! 

Zobacz także: Poruszające wyznanie Anny Lewandowskiej w DDTVN. Trenerka prosi o pomoc dla chorego dziecka

Anna Lewandowska napisała o zagrożeniach w ciąży 

Anna Lewandowska jest autorytetem dla wielu kobiet, które chętnie korzystają z jej porad dotyczących treningów oraz diety. Teraz wiele przyszłych mam śledzi profile społecznościowe gwiazdy, aby dowiedzieć się czegoś nowego, na temat okresu ciąży i odpowiedniego przygotowania do porodu. Żona Roberta Lewandowskiego bardzo zachęca wszystkie kobiety do aktywności fizycznej w czasie ciąży, jednak podkreśla, że nie należy robić niczego na siłę, a rozpoczęcie ćwiczeń powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Tym razem Anna Lewandowska opublikowała na swoim blogu wpis, w którym pisze o zagrożeniach, jakie niosą za sobą źle dobrane ćwiczenia oraz zbyt intensywny wysiłek.

Pamiętajcie, że musicie zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego w ciąży, ponieważ krew z jamy brzusznej w tym i macicy przemieszcza się do pracujących mięśni i skóry (ryzyko niedotlenienia płodu). W trakcie ćwiczeń fizycznych może nastąpić zwiększenie ciepłoty ciała (hipertermia). Przypuszczalnie wzrost temperatury ciała powyżej 40 stopni może spowodować uszkodzenie płodu. Zbyt intensywny wysiłek może powodować przedwczesny poród poprzez pobudzenie do skurczów mięśni gładkich macicy. Ciąża to także czas kiedy Wasze ciało przechodzi wiele zmian dlatego ważne jest, aby wybrać ćwiczenia, które je uwzględniają i nie tylko zapobiegają utracie sprawności fizycznej, ale także pozwalają ją zwiększyć - napisała Anna Lewandowska na swoim blogu.

Pod najnowszym zdjęciem Ani Lewandowskiej, na którym prezentuje swój brzuszek, przyszła mama opisała także, z jak dużym wysiłkiem wiąże się poród. 

Czy wiecie, że...
✔️Średni koszt energetyczny porodu to 2,3 kcal/min (marsz 4-5 km/h)
✔️Średni czas trwania porodu 7-10 godzin
✔️Wydatek energetyczny pozwalający przebyć dystans 40-50 km (maraton)
Tylko maraton możemy przerwać w czasie biegu... A porodu już nie.
Dlatego tak często wspominam O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ w czasie ciąży 🤰🏼
Jeśli lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań - warto trenować! - napisała Anna Lewandowska

Niewątpliwie Ania jest specjalistką w temacie treningów, a jej rady są cenne dla każdej przyszłej mamy! A wy, korzystacie z porad, które publikuje Ania Lewandowska? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Physical activity during pregnancy!🤰🏼 What trainings can you do, for how long and can you train at all in the second trimester? You can find the answers on my blog ➡️www.healthyplanbyann.com _____________________________ Czy wiecie, że... ✔️Średni koszt energetyczny porodu to 2,3 kcal/min (marsz 4-5 km/h) ✔️Średni czas trwania porodu 7-10 godzin ✔️Wydatek energetyczny pozwalający przebyć dystans 40-50 km (maraton) Tylko maraton możemy przerwać w czasie biegu... A porodu już nie. Dlatego tak często wspominam O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ w czasie ciąży 🤰🏼 Jeśli lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań - warto trenować! Nadal mnóstwo z Was pyta o rodzaj treningów podczas ciąży. Jakie wykonywać treningi, które można wykonywać, a których nie, jak długo i czy w ogóle można trenować będąc w drugiej połowie ciąży. Na blogu nowy post ➡️ www.hpba.pl #annalewandowska #healthyteam #HealthyPlanbyAnn #workoutpregnant #6monthspregnant #fitmom

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Ania i Robert Lewandowscy już wkrótce przywitają na świecie swoje drugie dziecko! 

Anna i Robert Lewandowscy
Instagram/Anna Lewandowska

 

Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13