Sukces polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Europy

Anna Lewandowska jako jedna z nielicznych gwiazd gratuluje lekkoatletom! Co napisała?

W te wakacje nie brakuje sportowych emocji. Cała Europa z ogromnym zainteresowaniem przyglądała się Euro 2016 i drodze Polaków, ich ogromnym sukcesom, aż w końcu - zwycięstwie Portugalii. W tym samym czasie odbywały się również Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Amsterdamie. Tam odnieśliśmy spektakularny sukces - zdobyliśmy 1. miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając aż 12 medali, w tym aż sześć złotych. Niewiele gwiazd zwróciło na to uwagę - poza... Anną Lewandowską!

Anna Lewandowska gratuluje polskim lekkoatletom!

O ogromnym sukcesie polskich lekkoatletów mówi cała Europa. W piątek złoty medal w rzucie młotem zdobyła Anita Włodarczyk, Robert Sobera zdobył zaś złoto w skoku o tyczce. Srebrny medal w trójskoku wywalczył Karol Hoffman, Piotr Małachowski zdobył złoto w rzucie dyskiem.

W niedzielę Polacy zdobyli aż osiem krążków. Srebro w 400 m przez płotki zdobyła Joanna Linkiewicz. Angelika Cichocka wygrała w biegu na 1500 m, zaś Adam Kszczot i Marcin Lewandowski zdobyli odpowiednia złoto i srebro na 800 m.

Paweł Fajdek otrzymał złoto w rzucie młotem, w tej samej konkurencji - brąz przypadł Wojciechowi Nowickiemu. 2. miejsce w kuli wywalczył Michał Haratyk, a także polska sztafeta w dystansie 4X400 m.