Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wydali oświadczenie w sprawie swoich negatywnych i prześmiewczych komentarzy na temat urody jednego z koreańskich gwiazdorów muzyki k-pop, które padły w "Dzień Dobry TVN". Po fali krytyki ze strony widzów, najpierw swoje oświadczenie wydała stacja TVN, a teraz sami prowadzący. Co napisali?

Reklama

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik przepraszają za swoje zachowanie

O sprawie jest dziś głośno od samego poranka! W "Dzień Dobry TVN" Andrzej i Anna pozwolili sobie na kpiny z urody członka znanego na całym świecie zespołu BTS - Jeona Jungkooka. O sprawie piszemy m.in. tutaj. Fanów zespołu i widzów przeprosiła stacja TVN, wydając specjalne oświadczenie:

TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma. Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości - czytamy w oświadczeniu - czytamy w komunikacie stacji.

Choć na początku Anna Kalczyńska broniła się przed hejtem i trzymała się swojego zdania, po kilku godzinach wraz z Sołtysikiem zdecydowali się przeprosić widzów:

Przepraszamy wszystkich, których uraziły nasze komentarze odnośnie Pana Jeona Jungkooka. Jest nam ogromnie przykro, że nasze słowa zostały odebrane jako rasistowskie czy ksenofobiczne. Z całą mocą pragniemy Państwa zapewnić, że nie kierowały nami takie pobudki. Nie mieliśmy świadomości, że nasza opinia dotycząca estetyki zostanie tak szeroko zinterpretowana. Rozumiemy jednak, że wyszło bardzo niezręcznie, więc bijemy się w piersi - napisali na Instagramie.

Widzowie jednak nie dają za wygraną:

Ale wasze komentarze były rasistowskie i ksenofobiczne xD jak inaczej mieliśmy je odebrać?

Przeprosiny powinny byc na wizji skoro do obrazy tez doszło na wizji. Nie każdy obserwuje profile tvnu lub prezenterów i mogą nie wiedzieć, że taka sytuacja miała miejsce.

Wasze prześmiewcze komentarze nie zostały szeroko zinterpretowane, one po prostu takie były od początkuXDDD - piszą internauci na Instagramie Anny.

Co o tym sądzicie?

Zobacz także

EastNews
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama