Anja Rubik w czarnej sukience

Anja Rubik atakuje Andrzeja Dudę: "To, co zrobił prezydent, to jest totalny zamach na wolność!"

Anja Rubik w czarnej sukience

Anja Rubik krytykuje obecną władzę w Polsce! Modelka od czasu wyborów nigdy nie kryła swojego niezadowolenia i głośno wyrażała swoje zdanie. Kiedy pojawił się pomysł rządu na zaostrzenie ustawy o prawie antyaborcyjnym, Anja Rubik dodała poruszający wpis na Facebooku zachęcający kobiety do marszów i demonstracji swojego niezadowolenia. Gwiazda światowych wybiegów  nie może już patrzeć na to, co dzieje się w Polsce, dlatego udzieliła obszernego wywiadu w "Newsweeku", w którym dzieli się swoimi przemyśleniami. A nie są one najlepsze i prezydent Andrzej Duda na pewno nie będzie zadowolony:

Obecna władza w tak krótkim czasie zdołała popsuć tak wiele spraw, że ręce opadają. Nie zgadzam się na ograniczanie praw człowieka, praw kobiet i wolności. Gdy czytam, że prezydent podpisał ustawę antyterrorystyczną, to zapala mi się w głowie czerwona lampka. Przecież to jest totalny zamach na wolność - wyznała w rozmowie.

W rozmowie nie zabrakło też tematu uchodźców, do którego Anja Rubik się odniosła:

Francuzi po zamachach w Paryżu potrafili zrozumieć, że uchodźca nie znaczy terrorysta, a Polacy dali sobie wmówić, że imigranci przynoszą pasożyty. To, jak o emigrantach mówią prezes partii rządzącej albo pani premier, wprawiło mnie w zdumienie. W tak homogenicznym kraju jak Polska, pozbawionym różnorodności, szczególnie łatwo rozkręcić spiralę lęków wobec innego.

Gwiazda nie ukrywa również, że zaangażowanie w politykę negatywnie wpłynęło na jej karierę, ale ona nie przejmuje się tym aż tak jak możnaby przypuszczać:

Najpierw pojawił się hejt, potem straciłam istotny w moim biznesie following na różnych platformach internetowych. Znajomi zaczęli pytać, dlaczego ryzykuję swoją karierę. Ja nie rozumiem problemu, zabieram głos w sprawach, które są dla mnie niesamowicie istotne i nie mogę patrzeć na otaczającą mnie rzeczywistość wyłącznie przez pryzmat mojego konta w banku - dodała.

Zgadzacie się z Anją Rubik?

 

Zobacz: Hejt na Anję Rubik za poparcie KOD-u! Na jej profilu aż huczy! "TVN Ci mózg wyprał"​

 

Anja Rubik krytykuje obecną władzę

Anja Rubik na gali fundacji Vogue

Andrzej Duda nie będzie zadowolony z takiej oceny swojej pracy

Agata Duda, Andrzej Duda
East News

Więcej na temat Anja Rubik
Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22