Anja Rubik, Kinga Duda, Andrzej Duda
ONS

Anja Rubik atakuje Andrzeja Dudę: "Gdyby córka prezydenta została zgwałcona? Chciałby, żeby kontynuowała ciążę?"

Anja Rubik, Kinga Duda, Andrzej Duda
ONS

Anja Rubik nie popiera zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Znana na całym świecie polska top modelka od początku stanowczo sprzeciwia się zmianie przepisów i przy każdej nadarzającej się okazji daje temu wyraz. Modelka udzieliła wywiadu w "Dzień dobry TVN", w którym po raz kolejny wypowiedziała się w tej sprawie. Jej wypowiedź była bardzo ostra i... skierowana bezpośrednio w stronę prezydenta Andrzeja Dudy i jego córki Kingi.

Jakby córka prezydenta nagle zaszła w ciążę i ta ciąża zagrażałaby jej życiu, czy prezydent chciałby, żeby kontynuowała ją? Wątpię. Gdyby córka prezydenta została nagle zgwałcona, czy chciałby, żeby nosiła w sobie dziecko przez dziewięć miesięcy? Każdego ranka budziła się i przypominała sobie o tym drastycznym, tragicznym wydarzeniu? Nie sądzę - powiedziała Anja Rubik.

Polska piękność uważa, że nie należy odbierać kobietom prawa do decydowania o samych sobie.

Uważam, że kobieta powinna mieć wybór decyzji. Nie chciałabym, żeby ta ustawa po cichu, ukradkiem nagle weszła, nie dając czasu naszym kobietom i ogólnie Polakom zawalczyć o swoje prawo. Moim zdaniem kobieta zawsze powinna mieć prawo usunąć ciążę. Nie wiem, jakbym się zachowała w danej sytuacji, ale na pewno chciałabym mieć prawo wyboru.

Anja Rubik nie ukrywała, że każda kobieta powinna mieć możliwość podjęcia decyzji o kontynuowania ciąży bądź nie do trzeciego miesiąca.

Uważam, że do 3. miesiąca kobieta powinna mieć prawo wyboru, czy chce kontynuować ciążę czy nie. Poza tym medycyna jasno mówi, że do 3. miesiąca płód nie jest rozwinięty i nie można mówić o dziecku. Wiadomo, że nie mówimy tutaj o aborcji jako metodzie antykoncepcji (...) To drastyczny zabieg. Trzeba mieć trochę zaufania dla kobiet, że nie podejmują tej decyzji łatwo. Jeżeli ktoś podejmuje taką decyzję, to ma istotne powody ku temu - powiedziała w DDTVN.

Podzielacie zdanie Anji Rubik?

 

Zobacz też: Nie tylko Anja Rubik! Te gwiazdy są przeciwne całkowitemu zakazowi aborcji ZDJĘCIA.

 

Anja Rubik stanowczo sprzeciwia się wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji.

Anja Rubik w czarnej sukience z wycięciami i odsłoniętym ramieniem, opalonymi nogami
East News

Czy jest szansa, żeby prezydent Andrzej Duda zmienił zdanie w tej kwestii?

Kinga Duda, Andrzej Duda
East News

 

Zobacz także: Agata Duda wspiera polskie marki. Gdzie i za ile ubiera się Pierwsza Dama?

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52