Andrzej Szczytko nie żyje
East News
Newsy

Andrzej Szczytko nie żyje. Aktor znany z "M jak miłość" i "Na dobre i na złe" miał 65 lat

Andrzej Szczytko zmarł 11 czerwca w Poznaniu. Smutną wiadomość o śmierci aktora przekazał jego syn.

Zmarł aktor Andrzej Szczytko. Informację o śmierci gwiazdora przekazał jego syn. Andrzej Szczytko zagrał w ponad 50 filmach i serialach, a na swoim koncie miał też role w ponad 100 spektaklach. Aktor wcielił się w hitowe role w takich serialach jak: "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Fala zbrodni", a ostatnio "Stulecie Winnych". Przyczyny śmierci  Andrzeja Szczytko nie zostały ujawnione.

Marcin Mroczek z żoną i dziećmi raz spędzili święta w ciepłych krajach: "Mogę sobie na to pozwolić"

Andrzej Szczytko nie żyje 

Andrzej Szczytko był nie tylko aktorem, ale też reżyserem teatralnym i tłumaczem. Zagrał w imponującej liczbie produkcji, a szerszej widowni znany był z ról w serialach "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej”, „Prawo Agaty” czy „Stulecie Winnych”. Informację o śmierci gwiazdora z rozmowie z PAP potwierdził jego syn, a w sieci już pojawiły się kondolencje zarówno od fanów, jak i przyjaciół. 

Odszedł Andrzej Szczytko. Aktor, reżyser. Bardzo smutno. Śpij w spokoju Andrzeju - pożegnał aktora na  Facebooku Wiktor Zborowski.

Zobacz także:  Nie żyje Judyta Turan z "M jak miłość"! Aktorka zmarła w wieku zaledwie 37 lat. Jakie były przyczyny śmierci? 

 

 

Kim był Andrzej Szczytko?

Andrzej Szczytko urodził się 9 października w Grajewie. W 1978 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Naukę kontynował w Goodman School of Drama na DePaul University w Chicago.

Zadebiutował w 1977 w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze w spektaklu Androkles i lew. Od początku kariera Andrzeja Szczytko nabrała rozpędu. Gwiazdor realizował się nie tylko jako aktor, ale pełnił też rolę dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Teatralnej w Nowym Jorku, a w 2000 był p.o. dyrektora naczelnego w Tearze Polskim w Poznaniu.

Andrzej Szczytko pojawiał się również na dużym ekranie w takich filmach jak: „Ogniem i mieczem”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Duża przerwa” czy „Pogranicze w ogniu”.

Andrzej Szczytko zmarł 11 czerwca w Poznaniu. Aktor miał 65 lat.

Andrzej Szczytko nie żyje
East News

Andrzej Szczytko na planie "Tajemnicy twoerdzy szyfrów". Gwiazdor miał na swoim koncie imponującą ilość ról w filmach, serialach i spektaklach teatralnych.

Andrzej Szczytko na planie
East News

Andrzej Rozmus- czarno-białe zdjęcie
East News
Newsy
Andrzej Rozmus nie żyje. Gwiazdor serialu "Stulecie Winnych" miał 53 lata
Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje gwiazdor "Stulecia Winnych", Andrzej Rozmus. Aktor miał zaledwie 53 lata. Informację o śmierci Andrzeja Rozmusa za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali koledzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu. 

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje gwiazdor "Stulecia Winnych", Andrzej Rozmus . Aktor miał zaledwie 53 lata. Informację o śmierci Andrzeja Rozmusa za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali koledzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu.  Nie żyje Andrzej Rozmus ze "Stulecia Winnych" Tragiczną wiadomość o śmierci Andrzeja Rozumsa przekazano za pośrednictwem Facebooka Teatru Zagłębia:  Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia.  W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku, wcześniej współpracował m.in. z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”, jego role filmowe, m.in. „Mrówy” w serialu „Wydział Zabójstw”. Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia- napisali wczoraj na Facebooku. Koledzy zmarłego aktora poinformowali również, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Andrzeja Rozmusa. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę 3 marca o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach - Starych Panewnikach. Andrzej Rozmus wystąpił w wielu filmowych i serialowych hitach, takich jak: "Ojciec Mateusz", " Barwy szczęścia", "Stulecie Winnych" czy w filmie "Polityka" Patryka Vegi.  Producenci "Stulecia Winnych" w relacji na InstaStories opublikowali zdjęcia Andrzeja Rozmusa z planu serialu o rodzinie Winnych i przypomnieli internautom, że aktor zagrał adwokata, który pomógł...

Jan Pęczek, aktor "Barw szczęścia" nie żyje
East News
Newsy
Jan Pęczek nie żyje. Gwiazdor serialu "Barwy szczęścia" miał 71 lat.
Jan Pęczek zmarł po długiej chorobie w wieku 71 lat. Informację o śmierci aktora przekazał Maciej Englert.

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor zmarł 27 lipca, o śmierci gwiazdora znanego z serialu "Barwy szczęścia" poinformował Maciej Englert na stronie warszawskiego Teatru Współczesnego, z którym Jan Pęczek był związany od wielu lat: Dziś po długiej chorobie zmarł JAN PĘCZEK. Od blisko czterdziestu lat wierny Teatrowi Współczesnemu i ważna postać naszego zespołu. - napisał w pożegnaniu Maciej Englert. Jan Pęczek nie żyje, przyczyny śmierci Jan Pęczek zagrał role w wielu polskich serialach m.in "Na dobre i na złe", "Samym życiu" czy "Prawie Agaty",  ale ogromną popularność zawdzięczał roli Zenka Grzelaka w serialu "Barwy szczęścia" . Od 1982 był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie nie tylko grał w spektaklach, ale tworzył też choreografie: Aktor, autor choreografii i ruchu scenicznego w wielu przedstawieniach m. in.  „Mistrz i Małgorzata”, „Martwe dusze”, „Wniebowstąpienie”, „To idzie młodość”.  Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej „góralskiej duszy”. - napisał Maciej Englert na oficjalnej stronie Teatru Powszechnego. Ostatnie miesiące życia Jana Pęczka były naprawdę trudne. Aktor zmagał się z nieuleczalną chorobą, a w maju pożegnał żonę Jadwigę Bargielowską-Pęczek. Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów....

Emil Karewicz nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Emil Karewicz. Aktor znany m.in. z "M jak miłość" i "Stawka większa niż życie" miał 97 lat
Emil Karewicz nie żyje. Emil Karewicz - role, rodzina, życiorys. Na co zmarł? Przyczyny śmierci

Emil Karewicz nie żyje. Jak podaje polsatnews.pl aktor zmarł w środę nad ranem w szpitalu. Informację o śmierci Karewicza przekazała jego rodzina. 13 marca, czyli pięć dni temu, gwiazdor "Stawki większej niż życie" skończył 97 lat.  Emil Karewicz nie żyje. Kultowe role Emil Karewicz urodził się 13 marca 1923 roku w Wilnie. To tam rozpoczynał swoją karierę aktorską. Od 1962 roku był związany z Warszawą. Największą sławę przyniosły mu role w serialach „Stawka większa niż życie” (Hermann Brunner) oraz „M jak miłość” (Zenon Łagoda). Ponadto - zagrał m.in. w serialach „Klan”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe” czy „Alternatywy 4” oraz filmach takich jak „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” (oficer Gestapo), „Lalka” (Tomasz Łęcki), „Krzyżacy” (król Władysław Jagiełło), „Sztos” czy „”Szaleństwo Majki Skowron”. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.  Zobacz także:  "M jak miłość": Gwałciciel znów zaatakuje Lilkę. Dziewczyna Mateusza straci dziecko! Emil Karewicz miał 97 lat. Z Małgorzatą Kożuchowską grali w "M jak miłość".

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik