Prezydent Andrzej Duda zamieścił pożegnalny wpis po śmierci Marii Czubaszek. Pisarka zmarła w wieku 76 lat. Po jej śmierci w Internecie pojawiło się wiele wpisów gwiazd, które wyraziły wielki żal z powodu odejścia jednej z najciekawszych osób w polskim show-biznesie. Wpis z ubolewaniem z powodu śmierci scenarzystki i dziennikarki opublikował również prezydent. Andrzej Duda zaznaczył, że mimo różnicy poglądów między nim a Marią Czubaszek, jest mu bardzo przykro z powodu jej śmierci.

Reklama

Odeszła Pani Maria Czubaszek. W wielu sprawach mieliśmy różne poglądy i czasem mnie krytykowała. Czyniła to jednak z humorem i urokiem. Żal - napisał Andrzej Duda.

Nie obyło się jednak bez pewnych kontrowersji. Poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka przypomniał prezydentowi bulwersujący wpis Marka Magierowskiego, aktualnego rzecznika prasowego prezydenta. W 2014 roku Magierowski w ostrych słowach wypowiedział się o Marii Czubaszek i Magdalenie Środzie.

Czubaszek i Środa się nie zmienią. Powiem brzydko: muszą wymrzeć - napisał wówczas Marek Magierowski.

Poseł Budka zapytał wprost prezydenta, co o tym sądzi.

Czy Pan, Panie Prezydencie @AndrzejDuda, nie wstydzi się pracy z takimi ludźmi jak min. @mmagierowski?

Prezydent odpowiedział.

Nie bo każdy może mieć swoje poglądy. Ja to szanuję i dyskutuję, bo nie muszę się zgadzać. Na tym polega demokracja:)

Rozgorzała gorąca dyskusja, w której zwolennicy Budki i Magierowskiego przerzucają się argumentami. Pojawiło się również wiele głosów aprobaty dla prezydenta, że mimo różnicy poglądów, z szacunkiem wyraził się o Marii Czubaszek.

Zobacz także

Zobacz też: Maria Czubaszek nie żyje. Z mężem Wojciechem Karolakiem nigdy nie chcieli mieć dzieci.

Andrzej Duda pożegnał Marię Czubaszek na swoim profilu na Twitterze.

Twitter

Pod wpisem wybuchła dyskusja.

Twitter

Maria Czubaszek odeszła wczoraj w wieku 76 lat.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama