Andrzej Brzeski nie żyje. Miał 69 lat

Gwiazdor "Złotopolskich" nie żyje! Miał 68 lat

Andrzej Brzeski nie żyje. Miał 69 lat

 

Nie żyje Andrzej Brzeski, aktor oraz piosenkarz, najbardziej znany z serialu "Złotopolscy". Miał 68 lat. O jego śmierci poinformował na swoim Facebooku Piotra Bakal, poeta i pieśniarz. Brzeski walczył z ciężką chorobą nowotworową. Odszedł 29 czerwca w Warszawie:

Z ogromnym żalem informuję, że dziś w nocy, tj. 29 czerwca 2018 r. w wyniku choroby nowotworowej zmarł ANDRZEJ BRZESKI, jeden z wybitnych polskich poetów piosenki, związany z festiwalem OPPA od jego powstania. Uprzejmie proszę o udostępnianie tej smutnej wiadomości. O dacie i miejscu pogrzebu zawiadomię niebawem.

Mógłby stworzyć jeszcze bardzo wiele piosenek, dla siebie i dla artystów z wyższej półki. Jego teksty zawsze były o czymś. Umiał pisać przeboje. Napisał tyle tekstów, zagrał w tylu filmach, ale był kompletnie nieznany – wspominała Brzeskiego Maria Szabłowska w Polskim Radiu.  

 

Brzeski zagrał w około 40 filmach i serialach. Widzowie najbardziej kojarzą go z roli Mieczysława Dąbka w "Złotopolskich". Grał również w serialach "Lokatorzy", "Samo życie" czy "Pensjonat pod różą", a także filmach: "Miś", "Wielki Tydzień" czy "Pogoda na jutro". Pisał również teksty piosenek dla takich gwiazd jak Maryla Rodowicz, Edyta Geppert czy Krystyna Tkacz. 

Rodzinie i najbliższym serdecznie współczujemy. 

 

Zobacz także: Irena Szewińska nie żyje. Przegrała walkę z chorobą

 

Andrzej Brzeski nie żyje. Miał 69 lat

Andrzej Brzeski nie żyje. Miał 69 lat

Więcej na temat Złotopolscy
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30