Alicja Szemplińska, teledysk do piosenki "Prawie my"
YouTube

Alicja Szemplińska świętuje dziś 18. urodziny! Pamiętacie, że wygrała inne show przed "The Voice of Poland"? Mamy nagranie

Alicja Szemplińska, teledysk do piosenki "Prawie my"
YouTube

Alicja Szemplińska od dziś jest pełnoletnia! Młodej piosenkarce przyszło świętować 18. urodziny w czasach pandemii koronawirusa. Ten rok miał być jej - gwiazda została wybrana na polską reprezentantkę na Eurowizji 2020, jednak ze względu na szerzącą się zarazę, została odwołana. Czy wystąpi za rok? Tego jeszcze nie wiadomo, ale o Alicji na pewno będzie jeszcze głośno. Zwłaszcza, że utalentowana piosenkarka ma już na koncie spore sukcesy!

18. urodziny Alicji Szemplińskiej

Choć większość widzów poznała ją w 10. edycji "The Voice of Poland", którą wygrała, jeszcze wcześniej. w 2016 roku, wystąpiła w nieco mniej popularnym programie na TVP 1 - "Hit Hit Hurra", w którym także zajęła pierwsze miejsce. Na YouTubie można znaleźć finałowy występ Alicji z utworem "Listen" Beyonce. Siedząca w jury Edyta Górniak powiedziała o Szemplińskiej, że mogłaby być jej córką. 

Trzy lata później, w 2019 roku Alicja wystąpiła w "The Voice of Poland". Pod swoje skrzydła wzięli ją Tomson i Baron. Skutecznie, bowiem doprowadzili gwiazdę do finału, który wygrała.

Po zwycięstwie w "The Voice" Alicja spróbowała swoich sił w eurowizyjnym wydaniu "Szansy na sukces", która miała wyłonić kandydata na Eurowizję 2020. Szemplińska z balladą "Empires" ponownie... wygrała! Niestety, konkurs został odwołany, a decyzją producentów w 2021 roku nie pojawią się utwory wybrane w tym. Alicja bardzo żałuje, ponieważ miała już wstępne pomysły na swój występ:

Kochani! Spełnił się niestety najgorszy scenariusz i tegoroczna Eurowizja Rotterdam 2020 została odwołana. Powód jest wszystkim bardzo dobrze znany. Zdrowie jest jedno więc dbajmy o nie jak potrafimy najlepiej! Teraz wracam do studia, aby nagrywać kolejne utwory i będę Was informować na bieżąco o postępie moich prac. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i ściskam w tym nie łatwym dla nas czasie! Stay tuned - napisała Alicja na swoim InstaStory

Za rok Alicja będzie zdawać maturę, która, jeśli nic się nie zmieni, powinna przypaść na maj - miesiąc trwania Eurowizji. Czy młodej wokalistce uda się pogodzić naukę z muzyką? Trzymamy kciuki, a z okazji 18. urodzin życzymy przede wszystkim zdrowia! 

Gwiazda Young Party.pl - Roxie Węgiel
EastNews

Na Alicję możecie głosować w naszym plebiscycie na Gwiazdę YOUNG Party.pl! 

East News

 

Więcej na temat Alicja Szemplińska
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43