Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska
EastNews

Wielkie zaskoczenie podczas głosowania na Komisji Głównej krakowskiej rady miasta. Krakowscy radni nie zarekomendowali kandydatury Agnieszki Radwańskiej do otrzymania tytułu honorowego obywatela Krakowa. Jako powód podali poglądy polityczne rodziny i wiek tenisistki. Jak napisał Michał Drewnicki na Twitterze, według radnych 30-letnia tenisistka jest "za młoda"! A co warto przypomnieć, Agnieszka uznawana jest za najlepszą tenisistkę w historii Polski! 

1/4
Agnieszka Radwańska
EastNews

Kandydaturę Agnieszki Radwańskiej zgłosił krakowski radny PiS Adam Kalita. Gwiazda nie otrzymała jednak poparcia z opozycyjnych klubów. Jak komentowali to później radni duży wpływ na ich decyzję miały m.in. poglądy polityczne rodziny Radwańskiej. 

- Długo zastanawiałem się, jak głosować. Wstrzymałem się od głosu - powiedział Dominik Jaśkowiec z PO-KO, przewodniczący Rady Miasta Krakowa i jednocześnie przewodniczący Komisji Głównej w rozmowie z Gazetą.pl  - Jeśli o mnie chodzi, to niewątpliwie miało znaczenie to, że rodzina pani Agnieszki Radwańskiej jest bardzo związana z partią rządzącą. Pani Agnieszka Radwańska sama uczestniczyła w marszach smoleńskich. Część mieszkańców mogłaby odczytać tę nominację jako kontrowersyjną.

2/4
Agnieszka Radwańska
EastNews

Decyzję komitetu skomentował na Twitterze rzecznik PiS w Krakowie.

- Dla mnie to niepojęte! Radni Jacka Majchrowskiego oraz radni klubu Platforma. Nowoczesna-Koalicja Europejska (dwóch się wstrzymało, reszty nie było) nie poparli uhonorowania Agnieszki Radwańskiej jako Honorowego Obywatela Krakowa. Pomysł upadł. "Bo za młoda..." – napisał Michał Drewnicki.

I dodał w rozmowie z PAP, że decyzja była "absurdalna", a argumenty radnych "kuriozalne". 

Tymczasem pani Agnieszka Radwańska wypromowała Kraków w Europie i w świecie. Takich sportowców nie mamy wielu w Polsce – powiedział PAP Michał Drewnicki. 

 

 

3/4
Agnieszka Radwańska
EastNews

Do decyzji radnych w rozmowie z "Faktem" odniósł się również Rafał Komarewicz z Klub Radnych Przyjazny Kraków. Powiedział, że Agnieszka Radwańska ma czas, aby pokazać, jakim jest mieszkańcem Krakowa i aby wypromować miasto na świecie. 

Honorowy obywatel to nie jest tytuł, który się dostaje za osiągnięcia sportowe, czy naukowe, to jest tytuł dla osób, które działały na rzecz mieszkańców Krakowa - dodał Komarewicz. 

4/4
Agnieszka Radwańska

Ojciec Agnieszki Radwańskiej, Robert przed wyborami prezydenckimi popierał Andrzeja Dudę. O swoich poglądach politycznych pisał również na nieaktywnej stronie na Facebooku tenisistki, co nie podobało się głównej zainteresowanej. Czy poglądy polityczne rodziny powinny mieć wpływ na wybór polityków? O przyznaniu Radwańskiej honorowego obywatelstwa Krakowa mogą zadecydować jeszcze mieszkańcy miasta, którzy muszą złożyć 4 tysiące podpisów na specjalnym wniosku, który ponownie zostanie poddany głosowaniu.

 

Więcej na temat Agnieszka Radwańska