Agnieszka Kawiorska na Ford Focus Active Challenge
Mat. prasowe
Newsy

Gwiazdy na kitesurfingu! Zobacz relację z Ford Focus Active Challenge

Gwiazdy na kitesurfingu! Zobacz relację z Ford Focus Active Challenge

Po raz 14-ty z rzędu odbyły się prestiżowe zawody w kitesurfingu o puchar i mistrzostwo Polski, tym razem pod nazwą Ford Focus Active Challenge. Równolegle do zawodów działała Vipowska szkółka kita, w której gościliśmy znane osoby. Na pierwsze zawody przyjechali znani aktorzy serialowi: Agnieszka Kawiorska i Paweł Ławrynowicz. Jak aktorzy poradzili sobie podczas kolejny etapów nauki kitesurfingu? Zobaczcie naszą relację z Chałup!

Michał Piróg, Paweł Ławrynowicz
ONS/Materiały prasowe
TV-Show
Michał Piróg i Paweł Ławrynowicz pogodzili się po zakończeniu zdjęć do "Azji Express"?
Michał Piróg i Paweł Ławrynowicz pogodzili się po zakończeniu zdjęć do "Azji Express"?

Michał Piróg zabrał głos w sprawie konfliktu z Pawłem Ławrynowiczem . Między panami mocno iskrzyło na planie programu "Azja Express". Paweł nie stronił od żartów na temat homoseksualistów, które wyraźnie nie podobały się Michałowi Pirógowi. Czy po zakończeniu nagrań Michał i Paweł mieli okazję, by wyjaśnić sobie sytuację? Tancerz zdradził przed kamerą Party.pl.   Zobacz też:  "Będziemy się bić heterycy na homosiów!" Co się działo w "Azja Express 2"? Znamy pierwszych finalistów!   Michał Piróg skomentował też fakt, że Paweł od wielu lat mieszka w Indiach. Posłuchajcie jego wypowiedzi.   Polecamy:  Azja Express: Piróg zażenowany Pawlickim i jego komentarzami... Dostało się też Gardias!   Michał Piróg skomentował konflikt z Pawłem Ławrynowiczem. Panowie mieli okazję, by po programie podać sobie ręce?

Kitesurfing – ekstremalny sport na lato.
© Артур Дидык/Adobe Stock
Styl życia
Kitesurfing - czym jest i jak i gdzie zacząć uprawiać ten sport?
Jeszcze kilka lat temu kitesurfing był mało znaną w Polsce dyscypliną. Z roku na rok popularność sportu, który polega na ślizganiu po wodzie na desce wyposażonej w latawiec, stale rośnie. Dzięki temu poprawiają się warunki do uprawiania tej dyscypliny w naszym kraju. Teraz swoich sił w niej można spróbować praktycznie w każdej nadmorskiej miejscowości.

Jeszcze kilka lat temu kitesurfing był mało znaną w Polsce dyscypliną. Z roku na rok popularność sportu, który polega na ślizganiu po wodzie na desce wyposażonej w latawiec, stale rośnie. Dzięki temu poprawiają się warunki do uprawiania tej dyscypliny w naszym kraju. Teraz swoich sił w niej można spróbować praktycznie w każdej nadmorskiej miejscowości.   Każda odmiana surfingu jest bardzo wymagająca. Nie inaczej jest z kitesurfingiem, który uchodzi za sport ekstremalny. Jest on polecany szczególnie osobom, które lubią połączenie adrenaliny z pokaźną dawką emocji. Gdzie w Polsce uprawiać kitesurfing i ile to kosztuje? Dzięki dynamicznemu rozwojowi dyscypliny, w Polsce stale przybywa miejsc, w których można rozpocząć przygodę z kitesurfingiem. Najbardziej popularnymi miejscami do nauki i uprawiania popularnego „kite'a” w naszym kraju należą miejscowości położone w okolicach Zatoki Puckiej i Półwyspu Helskiego . Tam warunki do uprawiania tej dyscypliny są znakomite – często wieje silny wiatr, woda w morzu jest płytka, a duża przestrzeń na lądzie pozwala na bezpieczne startowanie i lądowanie.   We wspomnianych nadmorskich rejonach można znaleźć wiele wyspecjalizowanych szkół nauki kitesurfingu . Osoby, które nie mają doświadczenia w tej dyscyplinie, koniecznie powinny zdecydować się na zajęcia pod okiem instruktora. Szkoły nauki oferują kursy na różnych poziomach zaawansowania. Dla osób początkujących podstawowy kurs trwa 4-5 godzin i jest rozłożony na dwa dni. W tym czasie uczestnik poznaje podstawowe zasady bezpieczeństwa , techniki operowania latawcem na wodzie, a także nabywa umiejętność podłączenia całego sprzętu.   Ceny pakietów podstawowych oscylują w okolicach 600-700 złotych. Ci, którzy mają już jakieś...

Kitesurfuing
© Nikokvfrmoto/Fotolia.com
Styl życia
Kitesurfing – ekstremalny sport wodny z użyciem deski i latawca.
Kitesurfing polega na jeździe na falach morskich przy jednoczesnym unoszeniu się nad wodą za pomocą latawca. Kitesurfing buduje kondycję fizyczną i pomaga panować nad stresem.

Kitesurfing polega na jeździe na falach morskich przy jednoczesnym unoszeniu się nad wodą za pomocą latawca. Kitesurfing buduje kondycję fizyczną i pomaga panować nad stresem. Kitesurfing to młody sport, który dostarcza wielu wrażeń. Jest szczególnie polecany osobom, które szukają adrenaliny, nie boją się wyzwań i chcą wzmocnić mięśnie całego organizmu. Aktywność ta powinna być uprawiana przez osoby zdrowe i umiejące świetnie pływać. Uprawianie kitesurfingu wiąże się z wysokimi kosztami, a to za sprawą drogiego sprzętu oraz specjalistycznych szkoleń. Co to jest kitesurfing i na czym polega? Kitesurfing jest odmianą surfingu, czyli ślizgu po wodzie na desce, z tym, że w kitesurfingu mocą napędową jest wiatr. W kitesurfingu do stóp przyczepia się specjalną deskę i buty, natomiast do tułowia mocuje się trapez (uprząż) i bar czyli uchwyt z linkami trzymającymi wyprofilowany latawiec. Dzięki siłom fal oraz powietrza kitesurfer może wzbijać się w powietrze.   Zarówno latawiec, jak i deska muszą być dostosowane do wzrostu i wagi kitesurfera. Istotne są również warunki pogodowe. Jeśli jest mniejszy wiatr, możemy użyć większego latawca. Dzięki temu szybciej i wyżej wzbijemy się nad powierzchnię wody. Przy większych wiatrach skorzystajmy z mniejszego sprzętu.   Kitesurfing jest często mylony z windsurfingiem. Ten drugi rodzaj surfingu polega na używaniu żagla zamiast latawca. Jakie są zalety i wady kitesufingu? Kitesurferzy do głównych zalet tego sportu zaliczają: poprawienie kondycji fizycznej – musimy stale utrzymywać równowagę oraz sprzęt, wzmocnienie organizmu – podczas surfowania pracują mięśnie całego organizmu , nauka wytrzymałości i samodyscypliny – mierzymy się z żywiołami i możemy liczyć jedynie na siebie, odreagowanie stresu – uprawianie kitesurfingu mocno angażuje, dzięki...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner