Agnieszka Chylińska
Newsy

Agnieszka Chylińska przerwała milczenie! Jej słowa o niepełnosprawnych dzieciach wstrząsają

Agnieszka Chylińska odniosła się do decyzji TK. Na własnym przykładzie wyjaśnia, że państwa nie pomaga w niepełnosprawnym dzieciom.

Agnieszka Chylińska nigdy nie mówiła otwarcie, że dwoje z jej dzieci jest specjalnej troski. Dopiero decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego poruszyła artystkę do tego stopnia, że zdecydowała się powiedzieć na głos, że jest mamą dzieci niepełnosprawnych, opierając się na swoim doświadczeniu, wyjaśniła, jak państwo traktuje niepełnosprawne osoby: ''Nie przypominam sobie też za bardzo, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo''.

Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Agnieszka Chylińska szczerze o niepełnosprawnych w Polsce

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego nie tylko zmotywowała setki tysięcy osób do wyjścia na ulicę, ale poruszyła też wielką dyskusję narodową. Do Strajku Kobiet dołączyły osoby publiczne z różnych dziedzin, na jaw wyszły najbardziej intymne i bolesne historie. Okazuje się, że wiele gwiazd przeżyło dramatyczne chwile dotyczące ciąży. Agnieszka Chylińska choć przyznała, że aborcja w każdym przypadku nie jest zgodna z jej wiarą, to jest przeciwna zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Chylińska także po raz pierwszy powiedziała wprost, że dwoje z jej trójki dzieci jest specjalnej troski. Gwiazda wyjaśniła wprost, jak traktowane są dzieci niepełnosprawne przez państwo:

– Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami. I mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci jest szczególnej troski. Nie przypominam sobie też za bardzo, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo – powiedziała Agnieszka Chylińska na swoim Instagramie.

Artystka przyznała, że ciężko jest jej znieść świadomość, że decyzja TK może zostać opublikowana i tym samym prawomocna:

 – Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci – wyjaśniła poruszona Chylińska.

Po ponad dwóch miesiącach od podjęcia decyzji TK o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Dzienniku Ustaw pojawiło się uzasadnienie do tego wyroku. Po tym wydarzeniu protestujący znów wyszli na ulicę nie tylko w Polsce, ale w miastach na całym świecie.

Zobacz także: Strajk Kobiet: Miley Cyrus po raz kolejny reaguje na protesty w Polsce! Oto co pokazała

Agnieszka Chylińska przyznała, że ma dzieci specjalnej troski i nie czuje, żeby państwo jej pomogło.

Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji
East News

Kobiety i mężczyźni strajkują przeciwko decyzji TK od ponad dwóch miesięcy.

Strajk Kobiet 2020: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego
East News

 

Agnieszka Chylińska w niebieskiej koszulce z żółtym napisem OK!
East News
Newsy
Agnieszka Chylińska o swoich chorych dzieciach i prawie aborcyjnym w Polsce: "Moje dzieci są szczególnej troski!"
Agnieszka Chylińska o swoich chorych dzieciach i prawie aborcyjnym w Polsce: "Moje dzieci są szczególnej troski!"

Agnieszka Chylińska postanowiła zabrać głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Piosenkarka opublikowała poruszające nagranie, w którym odniosła się do tego, co właśnie się stało oraz do tego jak naprawdę wygląda życie z chorymi dziećmi... na jej własnym przykładzie. Agnieszka ma troje dzieci : Ryszarda (2006), Esterę (2010) oraz Krystynę (2013), z czego dwójka to "dzieciaki szczególnej troski". Zobacz także:  Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia! Agnieszka Chylińska bardzo rzadko i zdawkowo mówi o swoim życiu prywatnym, w tym o swoich dzieciach. Tym razem postanowiła zrobić jednak wyjątek. Opowiedziała o tym, jak wygląda życie z dzieckiem, które wymaga "szczególnej troski". Co to znaczy? Chylińska nigdy nie mówiła o chorobie swoich dzieci, ale pisząc książkę "Giler, trampolina i reszta świata" powiedziała, że chciałaby  "opowiedzieć więcej o sobie i o byciu mamą "wyjątkowego" dziecka".  Bohater książki Chylińskiej ma autyzm: Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci - powiedziała...

Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji
East News
Newsy
Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."
Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."

Agnieszka Chylińska wspiera protesty kobiet wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, w której orzekł za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Wokalistka prywatnie jest mamą dwóch "dzieciaków szczególnej troski" i postanowiła nie milczeć na temat aktualnej sytuacji w kraju. Dziś zdecydowała się zabrać głos po raz drugi:  Ja Agnieszka Chylińska jestem wierząca. Nie usunęłabym chorego dziecka - zaczęła swój apel Jej wpis jest bardzo mocny! Zobacz także:  Agnieszka Chylińska o swoich chorych dzieciach i prawie aborcyjnym w Polsce: "Moje dzieci są szczególnej troski!" Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego  Agnieszka Chylińska po raz drugi zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Za pierwszym razem opublikowała poruszające nagranie, w którym opowiedziała na własnym przykładzie, jak wygląda życie z chorymi dziećmi. Wokalistka jest dzielną mamą trójki wspaniałych dzieci: Ryszarda, Estery i Krystyny. Dwoje z nich są "dziećmi szczególnej troski".  Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że  dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski.  Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane,  a wymusza się na kobietach rodzenie...

Agnieszka Chylińska
Newsy
Agnieszka Chylińska podzieliła się swoją dramatyczną historią: "Macierzyństwo solidnie mi dokopało!"
Agnieszka Chylińska podzieliła się swoją dramatyczną historią: "Macierzyństwo solidnie mi dokopało!"

Agnieszka Chylińska (44) nigdy wcześniej tak otwarcie nie dzieliła się ze światem swoim życiem prywatnym. Wydana w zeszłym roku książka Chylińskiej „Giler, trampolina i reszta świata”, jak mówiła autorka, dotyczyła m.in. „bycia mamą wyjątkowo »wyjątkowego« dziecka”, a tak powszechnie określa się dzieci ze spektrum autyzmu , ale dopiero na początku tego roku Chylińska przyznała, że jest inspirowana jej osobistymi doświadczeniami. Dlaczego teraz zdecydowała się o swojej sytuacji powiedzieć wprost? „Zrobiło mi się ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło”, mówiła w nawiązaniu do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją, co spowoduje zakazanie jej przez prawo. Zobacz także:  Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia! „Nie przypominam sobie też, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo, dlatego szczególnie mnie, jako mamie, jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci i osoby niepełnosprawne (...), a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci”, mówiła Chylińska, mama trójki: 14-letniego Rysia, 10-letniej Esterki i 7-letniej Krysi. MACIERZYŃSTWO BEZ RETUSZU  Chylińska zawsze miała odwagę żyć w zgodzie ze sobą. Kiedy w 2006 roku urodziła synka, jako jedna z pierwszych znanych Polek przyznała, że macierzyństwo bywa ekstremalnie trudnym doświadczeniem. Po felietonie Chylińskiej, w którym m.in. pisała, że „poród był potwornym cierpieniem”, a ona, z powodu ciągle płaczącego dziecka, ma „oczy na zapałki”, wybuchł skandal....

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner