Agata Duda Agata Duda w kwiecistej sukience i zielonym bolerku w USA Agata Duda w USA Agata Duda w Białym Domu Agata Duda w garniturze w kwiaty
Agata Duda
East News
1/5
Agata Duda
East News

 

Zarobki pierwszej damy budzą niemałe emocje. Nie jest bowiem tajemnicą, że Agata Duda, tak ja jej poprzedniczki, musiała zrezygnować z pracy zawodowej na rzecz swojej nowej funkcji. I choć przez 20 lat pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego, to jednak wszystko wskazuje na to, że na emeryturze będzie otrzymywała sporo niższe świadczenia. Wszystko przez to, że obecnie jako pierwsza dama nie ma pensji i nie ma płaconych składek.

Czy sytuacja pierwszej damy może się zmienić? Pomysł płacenia jej pensji zyskał właśnie bardzo ważnego sprzymierzeńca! Przeczytajcie więcej na kolejnych stronach galerii.

 

Zobacz: O TYM SIĘ MÓWI Agata Duda znów jest nauczycielką. Nie uwierzycie, gdzie teraz uczy!

2/5
Agata Duda w kwiecistej sukience i zielonym bolerku w USA
East News

 

Jak wyliczono, przez brak płaconych składek emerytalnych w czasie 5-letniej kadencji prezydenckiej, Agata Duda będzie otrzymywała aż 400 zł niższą emeryturę. Jej świadczenie wyniesie więc ok. 1900 złotych. 

 

Zobacz: O TYM JEST GŁOŚNO Andrzej Duda skomentował kryzys w małżeństwie! 

3/5
Agata Duda w USA
East News

 

Ekspert do spraw emerytalnych wyznał "Super Expressowi" wprost, co czeka Agatę Dudę na emeryturze: 

Pięć lat bez dochodu i bez składek odprowadzanych do ZUS to ogromny ubytek kapitału emerytalnego, zwłaszcza dla kobiety. Pani prezydentowa Agata Duda po jednej kadencji spędzonej w Pałacu Prezydenckim, przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat, będzie miała niewiele ponad 30 lat pracy, a przed sobą statystycznie około 25 lat życia na emeryturze. Ważne jest także to, że ten wyłom nastąpił mniej więcej w połowie życia zawodowego. Gdyby pracowała i odprowadzała składki, byłyby one przez więcej lat waloryzowane - powiedział. 

 

Zobacz: O TYM SIĘ MÓWI Zaskakujące zachowanie Agaty Dudy podczas wizyty w USA!  

4/5
Agata Duda w Białym Domu
East News

 

Sytuację pierwszej damy chciałby poprawić premier Mateusz Morawiecki. W rozmowie z "Super Expressem" wyznał:

Sprawowanie funkcji pierwszej damy to poważne obowiązki, także wagi państwowej. To w gruncie rzeczy praca na pełen etat. Oznacza też osobiste wyrzeczenia. Pani Agata Kornhauser-Duda dla męża i by służyć Polsce, zrezygnowała ze swojej pracy. Podobnie zresztą było w przypadku innych pierwszych dam, dlatego jestem za tym, by pierwsza dama otrzymywała wynagrodzenie.

 

Zobacz: O TYM SIĘ MÓWI Agata Duda odniosła się do wpadki w USA. Jednym zdjęciem udowodniła, że ma dystans! 

5/5
Agata Duda w garniturze w kwiaty
ONS

 

Uważcie, że to dobry pomysł? Też jesteście zdania, że pierwsza dama powinna dostawać wynagrodzenie?

 

Zobacz: O TYM JEST GŁOŚNO Agata Duda gwiazdą Instagrama! To zasługa... Melanii Trump 

Więcej na temat Agata Duda