Zofia Zborowska i Wiktor Zborowski
ONS/EastNews

Afera szczepionkowa: Zofia Zborowska broni swojego ojca, który przyjął poza kolejnością szczepionkę na koronawirusa

Zofia Zborowska i Wiktor Zborowski
ONS/EastNews

Afera szczepionkowa z gwiazdami, które przyjęły poza kolejnością szczepionkę na koronawirusa, trwa. Wśród zaszczepionych wcześniej gwiazd znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Leszek Miller, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, a także Edward Miszczak. W obronie Wiktora Zborowskiego stanęła jego córka Zofia Zborowska.

Artyści tłumaczą się, że mieli zostać "ambasadorami" akcji promującej szczepienia zorganizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, w ramach której przygotowano dodatkową pulę szczepionek. Tej wersj trzyma się również Wiktor Zborowski, który tłumaczył się na antenie Polsat News:

Miała być potrzebna i mądra akcja, a wyszło koszmarnie. (...) Ja nie czułem, że się gdzieś wpycham czy sobie coś załatwiam. (...) WUM wystosował takie zaproszenie do teatru do Kryśki Jandy i teatr to koordynował - mówił na antenie Polsat News.

Na aktorów, m.in. na Wiktora Zborowskiego wylał się hejt. W jego obronie postanowiła stanąć jego córka Zofia Zborowska, która najpierw ustawiła swoje konto na Instagramie jako prywatne ze względu na coraz więcej niepochlebnych komentarzy płynących w stronę jej i jej rodziny. Następnie Zofia postanowiła ustosunkować się do oskarżeń:

Znam mojego starego od 33 lat. I nie jest to człowiek, który kłamie i robi coś za plecami. Ja mu wierzę i będę go bronić, bo nigdy nie dał mi zwątpić w to, że jest człowiekiem honorowym. Wierzę w jego wersję. Wy nie musicie i macie do tego absolutnie prawo. Tak jak ja mam prawo chronić siebie przed hejtem i zamknąć konto - poinformowała na Instagramie Zofia Zborowska.

Zofia Zborowska udostępniła na Instagramie niektóre z komentarzy, które dostała od fanów po zaszczepieniu się jej ojca poza kolejnością przeciwko koronawirusowi. Postanowiła na większość z tych komentarzy odpowiedzieć.

Afera szczepionkowa: Zofia Zborowska broni swojego ojca, który przyjął poza kolejnością szczepionkę na koronawirusa

Ojciec Zofii Zborowskiej został zaszczepiony poza kolejnością.

Wiktor Zborowski
ONS

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43