Co dziś robi i czym się zajmuje Karol Bielecki?
EastNews
Newsy

11 lat temu podczas meczu stracił oko. Co dziś robi i jak wygląda Karol Bielecki, jeden z najlepszych polskich sportowców?

Karol Bielecki - legenda polskiego sportu. Co dziś robi i czym się zajmuje?

11 czerwca 2010 roku życie jednego z najlepszych polskich sportowców zmieniło się na dobre. Karol Bielecki, podczas towarzyskiego meczu piłki ręcznej, doznał poważnej kontuzji oka. W 10. minucie spotkania reprezentant Polki został trafiony kciukiem (zupełnie przez przypadek) w lewe oko przez chorwackiego szczypiornistę Josipa Valcicia, wskutek czego doszło do pęknięcia gałki ocznej. Bielecki upadł, zaczął krwawić, sam o własnych siłach poszedł do szatni. Następnie został przewieziony do szpitala w Kielcach. Mimo kilku zabiegów i operacji w różnych klinikach i ośrodkach, oka sportowca nie udało się uratować. Bielecki zawiesił więc karierę. Ale nie na długo - po rehabilitacji, mimo sprzeciwu lekarzy, postanowił wrócić do gry - w celu ochrony oka zawsze grał w specjalnych okularach ochronnych. Mimo wielkiej kontuzji odnosił jeszcze większe sukcesy, o czym dumnie pisze na swojej stronie internetowej:

W 2010 roku, podczas meczu z Chorwacją , w wyniku wypadku stracił oko. Jest jedynym na świecie zawodnikiem który grał w piłkę ręczną bez oka odnosząc sukcesy nieporównywalne z innymi. W 2016 roku pełnił rolę chorążego reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, podczas których został także Królem Strzelców rzucając 55 bramek.

Ostatecznie sportową karierę zakończył w 2018 roku. Co dziś robi i czym się zajmuje? 

Co dziś robi i czym się zajmuje Karol Bielecki?
EastNews

Marta Rentel zdradziła nam, jaka była jej pierwsza praca! To nijak pasuje do walki w Fame MMA

Karol Bielecki - siła charakteru 

Życie Karola Bieleckiego po wypadku zmieniło się o 180 stopni. Miał dużo wątpliwości, czy wracać do sportu mimo kontuzji. Otoczenie rzucało mu kłody pod nogi w podjęciu decyzji:

Czas pytań: dlaczego ja, dlaczego prosto w gałkę, mam za sobą. Po wypadku musiałem usiąść i sam ze sobą przedyskutować: czy warto wracać, czy nie? Słyszałem różne komentarze, różne rzeczy przelatywały mi przez głowę. A może szkoda nerwów? Zdecydowałem się jednak pociągnąć to dalej. Wiedząc, że odtąd każdy błąd będzie mnie kosztował podwójnie. Kiedyś to byłby po prostu błąd. A teraz wiedziałem, co będzie: „Po co się kaleka pcha na boisko?” „Gdyby miał oko, to pomyliłby się tak?” „Osłabia tylko drużynę”. Miałem trenera, który w rozmowach ze mną mnie wspierał, a za plecami mówił: kaleka - mówił w wywiadzie dla sport.pl

Po wypadku grał do 2018 roku. Jak sam przyznał, każde wyjście na boisko było walką. Nie żałował jednak podjętej decyzji:

Do wypadku byłem jednym z najlepiej grających w piłkę nożną wśród piłkarzy ręcznych. A po wypadku już nie, całe to czucie przestrzeni straciłem. Piłkę ręczną jeszcze jakoś po tym wypadku ogarnąłem. Ale piłki nożnej już nie, zostało mi tylko takie kopanie od czasu do czasu. Cała kariera przed wypadkiem to była przyjemność. Cała kariera po wypadku to była raczej walka o przetrwanie, a nie kariera. Skończył się czas zabawy sportem. Ja musiałem być od tamtej pory skupiony na każdym ruchu, żeby nadrobić swoją ułomność. Ale trwałem w tym - mówił w sport.pl

O swoich doświadczeniach napisał w książce "Wojownik" (premiera odbyła się w 2018 roku). 

Co robi dziś? Żyje z dala od sportu i piłki ręcznej. Jak mówi sam o sobie, jest szczęśliwym mężem Aleksandry oraz ojcem - ma czteroletnią córkę Hannę oraz dwuletniego synka.

W wywiadzie, którego kiedyś udzieliłem, na pytanie: kim jest Karol Bielecki? – odpowiedziałem: Jestem przede wszystkim sportowcem. Ale także ojcem, mężem.. Dziś to się zmieniło. Od czerwca 2018 roku jestem już byłym sportowcem – i chociaż sport ma się w krwi do końca życia, etap czynnego uprawiania piłki ręcznej został już przeze mnie zamknięty. Jestem byłym sportowcem, którego historia pokazuje, że w życiu nie da się przewidzieć wszystkiego, że ciężka praca i konsekwencja przynoszą efekty a z każdym, nawet najtrudniejszym wyzwaniem – można z powodzeniem się zmierzyć.

A czym się zajmuje? Prowadzi kilka biznesów - m.in. restaurację oraz inwestuje w mieszkania. Organizuje również wykłady motywacyjne i biznesowe - o szczegółach można przeczytać również na jego stronie. Inspiracją do zajęcia się wykładami stał się m.in. wspomniany dramatyczny wypadek oraz walka o siebie:

Czy było łatwo? Nie. Czy znając cenę spróbował bym jeszcze raz? Tak. Jak to zrobiłem i skąd czerpałem siłę i motywację? O tym właśnie chcę rozmawiać ze słuchaczami podczas moich wykładów motywacyjnych. Moje przeżycia, wiedza i umiejętności, które zdobywałem w czasie całej kariery sportowej, doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu i wytrwałość w realizacji nawet najbardziej nieprawdopodobnych celów i założeń – stanowią mocną podstawę do twierdzenia, że o motywacji wiem naprawdę dużo.

Co dziś robi i czym się zajmuje Karol Bielecki?
intsagram

 

Oni odeszli w 2020 roku
Newsy
2020 był rokiem dramatycznych pożegnań. Odeszli Paweł Królikowski, Emil Karewicz, Dariusz Gnatowski...
2020 był rokiem dramatycznych pożegnań. Odeszli Paweł Królikowski, Emil Karewicz, Dariusz Gnatowski...

Rok 2020 był rokiem dramatycznych pożegnań. Odeszły wielkie gwiazdy kina, muzyki, teatru, dziennikarstwa. Tylko w ostatnim miesiącu zmarli Hanna Stankówna, Piotr Machalica czy Katarzyna Łaniewska. W 2020 roku pożegnaliśmy również m.in. Pawła Królikowskiego, Dariusza Gnatowskiego, Emila Karewicza czy Ewę Demarczyk. O tych gwiazdach zawsze będziemy pamiętać! Zobacz także:  Poruszające wyznanie Antoniego Królikowskiego: "Brak mi taty". W najnowszym wywiadzie wspomina ukochanego ojca

Karol Bielecki chorążym reprezentacji Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro
East News
Newsy
Karol Bielecki chorążym polskiej reprezentacji na Igrzyska w Rio! Zdołał wrócić do sportu po wielkiej tragedii
Karol Bielecki chorążym polskiej reprezentacji na Igrzyska w Rio! Zdołał wrócić do sportu po wielkiej tragedii

Karol Bielecki zostanie chorążym reprezentacji Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro!  Ceremonia otwarcia XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro już w następny piątek 5 sierpnia. Tradycją stała się uroczysta defilada sportowców biorących udział w igrzyskach podczas tej ceremonii. To właśnie Karol Bielecki w roli chorążego poniesie biało-czerwoną flagę przed kolegami z reprezentacji.   Kim jest Karol Bielecki? Dla kibiców sportu to postać wyjątkowa, z pewnością jeden z najbardziej walecznych polskich sportowców. - Poprowadzisz naszą reprezentację trzymając ten sztandar, który kochamy - powiedział Karolowi Bieleckiemu prezes PKOl Andrzej Kraśnicki wręczając mu polską flagi. Karol Bielecki to jeden z najbardziej lubianych piłkarzy ręcznych, który w reprezentacji Polski gra nieprzerwanie od 2002 roku! Razem z nią sięgał po medale mistrzostw świata i wszyscy liczymy na to, że także na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro reprezentacja Polski odniesie sukces. Jeśli tak się stanie, Karol Bielecki przełamie klątwę dotyczącą polskich chorążych. Od 1992 roku żaden z chorążych reprezentacji Polski nie zdobył olimpijskiego medalu. Przed czterema laty chorążym była Agnieszka Radwańska, która odpadła już w pierwszej rundzie turnieju tenisowego. Ostatnim chorążym, który nie poddał się klątwie był Waldemar Legień, złoty medalista igrzysk w Barcelonie.   Zobacz: To oni powalczą w Rio de Janeiro o medale! Poznajcie reprezentację Polski na Igrzyska Olimpijskie 2016   Karol Bielecki zasłynął niesamowitym hartem ducha i wolą walki - wrócił do sportu po ogromnej tragedii. Podczas jednego z meczów towarzyskich z Chorwacją rywal zaatakował go tak niefortunnie, że Bielecki doznał pęknięcia gałki ocznej. Oka nie udało się uratować, a Karol Bielecki myślał o zakończeniu kariery. Nie poddał się...

Bartosz Kapustka na boisku
Newsy
Rewelacja Euro 2016, Bartosz Kapustka opowiada o swoich początkach: "Dom był zaczadzony piłką"
Rewelacja Euro 2016, Bartosz Kapustka opowiada o swoich początkach: "Dom był zaczadzony piłką"

Bartosz Kapustka opowiada o swoich początkach w piłce nożnej! Młody sportowiec, którego Polacy pokochali po pierwszym meczu Polaków w czasie Euro 2016,  udzielił wywiadu portalowi sport.pl. Okazuje się, że Bartosz Kapustka od dziecka skazany był na karierę sportową. Dlaczego? Jego ojciec sam jest piłkarzem  i grał w klubie MKS Tarnovia Tarnów. Od dziecka zarażał też pasją swojego syna. Jak wspomina to 19-letni reprezentant Polski? To był dom zaczadzony piłką. Mama zawsze narzekała, że kiedy chciała oglądać jakiś serial lub film, to nie da rady, bo u nas ciągle leciał jakiś mecz. Od zawsze piłka w domu. Na okrągło - zdradził.  Bartosz Kapustka wyznał również, że jego kariera sportowa zaczęła się już w wieku 6 lat!  Zacząłem grać w wieku sześciu lat. Wtedy nie przywiązywano wielkiej uwagi do warunków fizycznych. Wiele razy w swoim życiu usłyszałem, że nie poradzę sobie w piłce seniorskiej; że jestem zbyt wątły; że muszę nabrać masy mięśniowej, ale nigdy nie zwracałem na to uwagi. Starałem się grać swoje i cieszyć się z piłki. Zawsze grając z kolegami na podwórku, później w lidze i ekstraklasie, cieszyłem się, że mogę być na boisku - wyznał. Kibicujecie dalszej karierze Bartosza Kapustki?   Zobacz:  Ile Bartosz Kapustka zarobi na pierwszej reklamie? Prawie tyle co Lewandowski!​   Bartosz Kapustka opowiada o początkach w sporcie Bartosz Kapustka zaczął grać w piłkę w wieku 6 lat!

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner