Piotr Woźniak-Starak ślubne zdjęcia Agnieszki i Piotra Woźniaków-Staraków Agnieszka Woźniak-Starak, Piotr Woźniak-Starak na imprezie
Plany Agnieszki i Piotra Woźniaków-Staraków

Potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione”, taki komunikat został opublikowany w czwartkowy poranek, 22 sierpnia, na Twitterze na koncie Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSWiA. Kilka godzin później potwierdzono, że zwłoki zostały zidentyfikowane.

To tragiczny finał sprawy, która rozpoczęła się pięć dni wcześniej. W nocy z 17 na 18 sierpnia Piotr Woźniak-Starak (39), producent filmowy, miliarder i mąż dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak (41), przebywający w swojej rodzinnej posiadłości nad jeziorem Kisajno niedaleko Giżycka, wypłynął motorówką wraz z 27-letnią kobietą. Podczas jednego z manewrów oboje wpadli do wody. Dziewczynie udało się pokonać blisko 100-metrowy dystans i dopłynąć do brzegu. Los miliardera pozostawał nieznany. Woźniaka-Staraka poszukiwali m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna oraz ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni, wyposażeni m.in. w sonary, drony i robota do prac pod wodą. Ciało miliardera dopiero po czterech dniach wydobyli płetwonurkowie. 

1/3
Piotr Woźniak-Starak
instagram

Złoty chłopak

Piotr był synem Anny Woźniak-Starak, właścicielki restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Jego ojczymem był jeden z najbogatszych Polaków, przedsiębiorca Jerzy Starak. Piotr uczył się najpierw w Szwajcarii, a potem w bostońskim Emerson College na kierunku komunikacja. Studiował także grafikę w Parsons School of Design w Nowym Jorku. W tym ostatnim mieście odbył staże w prestiżowych agencjach reklamowych: McCann i Young & Rubicam. Do Polski wrócił w 2005 roku i od razu trafił na plan filmowy. Był zaangażowany m.in. w produkcję słynnego „Katynia” Andrzeja Wajdy. Trzy lata później założył własną firmę producencką – Watchout Production, odpowiedzialną za powstanie takich hitów jak „Bogowie” czy „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. 

2/3
ślubne zdjęcia Agnieszki i Piotra Woźniaków-Staraków

Tuż przed rocznicą

Agnieszka i Piotr 27 sierpnia mieli obchodzić trzecią rocznicę ślubu. Zamierzali ją świętować we Włoszech. Przed podróżą postanowili udać się na kilka dni do rodzinnej posiadłości Piotra nad jeziorem Kisajno. Z reguły spędzali tam letnie tygodnie w towarzystwie przyjaciół. Gościli m.in.  Borysa Szyca, Marię Sadowską czy małżeństwo Lewandowskich. Jedną z ich ulubionych rozrywek były rejsy po jeziorze. Piotr znany był ze słabości do motorówek, skuterów czy nart wodnych. W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć prezentujących go za sterami motorówki. Mówiło się też, że miliarder lubi brawurową jazdę. Według osób mieszkających w pobliżu jego posiadłości widziany był czasem, jak pędzi łódką z zawrotną prędkością. 

3/3
Agnieszka Woźniak-Starak, Piotr Woźniak-Starak na imprezie
East News

Wspólne projekty

Piotr i Agnieszka nie mieli ostatnio zbyt wiele czasu dla siebie. Dziennikarka zajęta była pracą przy nowej edycji reaktywowanego niedawno show „Big Brother”. Piotr kończył pracę nad filmem „Ukryta gra”, w którym jedną z głównych ról zagrał hollywoodzki gwiazdor, znany np. z „Dnia Niepodległości” Bill Pullman. Woźniak-Starak przygotowywał się także do swojego debiutu w roli reżysera. Agnieszka chciała pójść w ślady męża i też zająć się produkowaniem filmów. Od pewnego czasu oboje przymierzali się do nowego, wspólnego projektu telewizyjnego, o którym nie chcieli jeszcze opowiadać mediom. Wiadomo, że tego planu już nigdy nie zrealizują...