Zbigniew Hołdys

Zbigniew Hołdys przez wiele lat był związany z zespołem Perfect. Rozstał się z grupą w 1992 roku i na długi czas zniknął ze świata show-biznesu. Na scenę powrócił osiem lat później. Warto zwrócić uwagę, że artysta zajmuje się nie tylko działalnością muzyczną. Angażuje się również w szereg innych przedsięwzięć. Jakich? Sprawdź.

Imię: Zbigniew

Nazwisko: Hołdys

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 19 grudnia 1951 roku

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: muzyk, dziennikarz

Osoby - związki: Zbigniew Hołdys od lat jest związany z jedną kobietą, Bogumiłą (czule nazywana Gusią). Gdy się poznali, kobieta miała już syna z pierwszego małżeństwa. Chłopiec szybko zaakceptował jednak nowego partnera w życiu mamy. Para stanęła na ślubnym kobiercu w maju 1987 roku. W grudniu powitała na świecie syna. Po jego narodzinach muzyk zupełnie odmienił swoje życie. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, zrezygnował z alkoholu i poświęcił się rodzinie. Chciał aktywnie uczestniczyć w życiu dzieci. Zawsze stawiał ich dobro na pierwszym miejscu. Obecnie Zbigniew Hołdys jest nie tylko szczęśliwym mężem i ojcem, ale też dziadkiem.

Rodzice: matka Alicja Kaszuba, brak potwierdzonych informacji na temat ojca

Dzieci: dwóch synów - Dawid (urodzony w 1979 roku) i Tytus, który przyszedł na świat 26 grudnia 1987 roku.

Rodzeństwo: siostra

BIO: Zbigniew Hołdys urodził się w Lublinie. Nigdy nie uzyskał wyższego wykształcenia. Nie ukończył też liceum. Poświęcił się realizowaniu muzycznych pasji. Jako szesnastolatek dołączył do zespołu Kwiaty Warszawy, a niespełna trzy lata później do grupy Maryla Rodowicz i Jej Gitarzyści. W 1974 roku założył własny zespół Dzikie Dziecko i zaczął rozwijać karierę solową. W tym czasie komponował też utwory dla innych artystów. Współpracował między innymi z Anną Jantar. W 1976 roku rozwiązał grupę i na kilka miesięcy wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by tam koncertować z grupą Perfect Super Show and Disco Band. Prawdziwe sukcesy zaczął jednak odnosić dopiero w latach osiemdziesiątych (wówczas zmienił nazwę grupy na Perfect). Sławę przyniosły mu utwory, takie jak: "Chcemy być sobą", "Nie płacz Ewka", "Niewiele Ci mogę dać" czy "Ale wkoło jest wesoło". Sukces zespołu nieco przerósł Hołdysa. W 1991 roku muzyk zdecydował o opuszczeniu grupy. Po latach wyznał, że głównym powodem tej decyzji było zmęczenie intensywnym koncertowaniem. W 2010 roku założył zespół Hołdys Kosmos, ale po roku zakończył on swoją działalność. Warto zwrócić uwagę, że Zbigniew Hołdys zajmuje się nie tylko działalnością muzyczną. Pracował również jako dziennikarz. Był redaktorem naczelnym czasopisma "Non Stop". Prowadził też sklepy muzyczne. Pisze sztuki teatralne i scenariusze filmowe. Aktywnie działa na rzecz osób bezdomnych i uzależnionych od narkotyków. Założył fundację Dzieci Ulicy.

Znany z : działalności w zespole Perfect.

Funkcja w filmie:rola epizodyczna w filmie "Kiler" (1997);rola epizodyczna w filmie "Wkręceni 2" (2015);

Płyty:
 • gościnnie na płycie Haliny Frąckowiak "Idę" (1974);
 • "Perfect" (1981);
 • "UNU" (1982);
 • "Live" (1983);
 • "I Ching" (1984);
 • "Świnie" (1985);
 • "Live April 1'1987" (1987);
 • gościnnie na płycie Lady Pank "Tacy sami" (1988);
 • "1971-1991. Historie nieznane" (1991);
 • gościnnie na płycie Liroya "Dzień Szaka-l'a - Bafangoo cz. 2" (1999);
 • "Hołdys.com" (2000);
 • "Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa" (2008) i wiele innych...


 • Książki: brak

  Nagrody: - Nagroda Specjalna Zbigniewa Namysłowskiego na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (1969); - Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2013).

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/zbigniewholdys/


  Link FB: brak jednoznacznych informacji na temat oficjalnego profilu
  Advertisement MPU index