Rosie Huntington Whiteley

Rosie Huntington-Whiteley to jedna z najpopularniejszych aktorek i modelek brytyjskiego pochodzenia. Znamy ją z pokazów Victoria's Secret, okładek największych magazynów mody i związku z popularnym aktorem Jasonem Stathamem. Rosie to nie tylko piękna modelka, lecz także świetna bizneswoman. Stworzyła uwielbianą na całym świecie markę kosmetyczną.

Imię: Rosie Alice

Nazwisko: Huntington-Whiteley

Nazwisko panieńskie: Huntington-Whiteley

Pseudonim: brak

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 18.04.1987 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: modelka

Osoby - związki: - Tyrone Wood (2007-2009); - Jason Statham (obecnie).

Rodzice: Fiona i Charles Huntington-Whiteley

Dzieci: Jack Oscar Statham (ur. 2017 r.) i Isabella James Statham (ur. 2022 r.).

Rodzeństwo: brat Toby i siostra Florence

BIO: Rosie Huntington-Whiteley to brytyjska modelka, aktorka oraz bizneswoman. Urodziła się 18 kwietnia 1987 roku w Plymouth. Ukończyła szkołę średnią Tavistock College, z której nie ma dobrych wspomnień. Jak sama przyznaje, zastraszano ją z powodu wyglądu oraz podwójnego imienia. Rosie Huntington-Whiteley rozpoczęła karierę modelki w wieku 15 lat w agencji modelek Profile. Pierwszą poważną sesją Rosie była reklama dżinsów marki Levi's. W 2004 roku wyjechała do Nowego Jorku, gdzie wzięła udział w sesji zdjęciowej dla Teen Vogue. W tym samym roku zadebiutowała na wybiegu u boku Naomi Campbell. Swoją przygodę z Victoria's Secret rozpoczęła w 2006 roku. Dwa lata później pojawiła się na okładkach magazynów: "Vogue", "GQ" i "Glamour". W 2010 roku została oficjalnym aniołkiem Victoria's Secret. Pozowała też do Kalendarza Pirelli i trafiła na wybieg Prady i Gilesa Deacona. Pojawiła się też na okładkach magazynów "Harper's Bazaar Rosja", "Glitter", "LOVE", "GQ", "Jack Magazine" i "Det Nye". Kolejny rok był dla Rosie równie intensywny i pełen sukcesów. Modelka pojawiła się po raz kolejny na okładce "Vogue", "Elle" i "GQ", a ponadto została twarzą perfum Burberry Body. Wystąpiła też w hicie kinowym "Transformers 3", w którym zastąpiła aktorkę Megan Fox. W 2013 roku pojawiła się w świątecznej reklamie marki Marks & Spencer i ogłoszono ją twarzą marki kosmetycznej ModelCo. Rok później została ambasadorką marki PAIGE, dla której zaprojektowała też własną kolekcję ubrań o nazwie Rosie HW x PAIGE. W 2015 roku zagrała w filmie "Mad Max: Na drodze gniewu", w którym wcieliła się w postać The Splendid Angharad. W niedługim czasie po narodzinach pierwszego dziecka uruchomiła stronę internetową o nazwie "Rosie Inc". Obecnie rozszerzyła swoją działalność i zajmuje się sprzedażą produktów do makijażu i pielęgnacji skóry. W 2016 i 2017 roku zajęła 5. miejsce na liście magazynu "Forbes" w kategorii "World's Highest Paid Models List". W 2016 roku została nominowana do nagrody Gold Derby w kategorii "Najlepsza obsada zespołowa" w filmie "Mad Max: Na drodze gniewu". Wystąpiła też na okładce "Elle", malezyjskiego i greckiego "Harper's Bazaar", niemieckiego i tajlandzkiego "Vogue", a także tureckiego "Marie Claire". Rok później wystąpiła w kampanii wiosna/lato dla marki UGG Australia, a od 2018 roku skupia się na rozwoju swojej firmy "Rosie Inc" oraz wychowaniu dzieci. W 2022 roku powitała na świecie córeczkę, Isabellę James Statham.

Znana z: pokazów mody Victoria's Secret, Burberry, Valentino, Burberry, Versace, Moschino, Balmain, Michael Kors, DSquared2, Louis Vuitton, filmów "Transformers 3" i "Mad Max: Na drodze gniewu" oraz licznych kampanii reklamowych, m.in. dla marki DKNY, Ralph Lauren, Topshop, Levi's, Leon Max, Clinique czy Loewe.

Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Transformers 3" (2011);aktorka w filmie "Mad Max: Na drodze gniewu" (2015).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody (wybrane):
  • "Hot 100" w rankingu magazynu "Maxim" (2011);
  • nagroda Elle Style Awards w kategorii "Ikona stylu ELLE" (2012);
  • "Modelka roku" podczas Harper's Bazaar Women of the Year Awards (2014);
  • nagroda Elle Style Awards w kategorii "Modelka roku" (2015).


  • Link Instagram: @rosiehw


    Link Facebook: @Rosie.H.W
    Advertisement MPU index