Robert Rozmus

Robert Rozmus to znany aktor filmowy, teatralny, dubbingowy oraz telewizyjny. Znamy go z wielu bajek dla dzieci, w których użyczał głos postaciom. Aktor ma na swoim koncie też występy teatralne oraz kilka hitów muzycznych, które umieścił na płycie pt. "Wniebowzięty". Poznaj najpopularniejsze role Rozmusa.

Imię: Robert Józef

Nazwisko: Rozmus

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 19.01.1963 r.

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: aktor

Osoby - związki: Robert Rozmus był w związku małżeńskim z Ewą Kwiatkowską. Obecnie jest w związku partnerskim z Anną Ćwięką, z którą wychowuje córeczkę Tosię.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Tosia (ur. 2015 r.) ze związku z Anną Ćwięką

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Robert Rozmus urodził się 19 stycznia 1963 roku w Korczynie. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale aktorskim. Grał w Teatrze Powszechnym w Łodzi, a od 1990 roku na scenie Teatru Nowego w Warszawie. Pod koniec lat 80. zagrał w sztukach: "Wesele", "Cyd", "Panienki madame Tiny", "Dzień dłuższy niż stulecie", "Trzy siostry", "Sen nocy letniej", "Tak jest, jak się państwu zdaje" i "Piotruś Pan". W 2000 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Muzycznym "Roma", w którym zagrał m.in. w musicalach "Miss Saigon", "Taniec wampirów", "Akademia pana Kleksa", "Aladyn JR", "Deszczowa piosenka" czy "Proces". W międzyczasie grał w Teatrze Komedia, Teatrze Bajka czy Teatrze Capitol. Pojawił się w sztukach: "Chicago", "39 Steps", "Radio Live", "Podwójna Rezerwacja", "Jednooki jest Królem", "Kwiaty we Włosach", "Dzikie żądze" czy "Przypadki Roberta R.". Jednocześnie wydał swoją debiutancką płytę pt. "Wniebowzięty", którą promował utworem "Mówili na nią słońce". Robert Rozmus zagrał również w sztuce "Siostrunie", w warszawskim Ale! TEATR, a w ostatnich latach pojawił się w spektaklach: "Mamma Mia!", "Interes życia", "Pierwsza randka", "Piloci", "Seks, miłość i podatki" oraz "Trema". Oprócz muzyki i aktorstwa pasjonuje się sportem, a w szczególności tenisem oraz golfem. Jest też jednym z członków kabaretu PanDemon.

Znany z: dubbingu postaci bajkowych, a w szczególności Królika Bugsa z "Kosmicznego meczu", Zgrywusa ze "Smerfów", Ray z "Księżniczki i Żaby", Czesia z filmu "Auta", Nuka z "Króla Lwa II: Czas Simby", Detonatora z "Pingwinów z Madagaskaru", Klopina z "Dzwonnika z Notre Dame", Wiesia z "Auta 3" czy Charlemagne z "Karola Wielkiego". Robert Rozmus jest też znanym aktorem teatralnym. Grał w Teatrze Nowym w Warszawie, Teatrze Muzycznym "Roma" czy Teatrze Komedia. Znamy go również z programu "Dziewięciu wspaniałych", którego był prowadzącym, a także "Tańca z gwiazdami", "Gwiazdy tańczą na lodzie" czy "Twoja twarz brzmi znajomo", w których był uczestnikiem.

Funkcja w filmie (wybrane produkcje):
 • aktor w filmie "Święta noc" (1986);
 • - aktor w filmie "Miraż" (1987); - aktor w filmie "Desperacja" (1988); - aktor w filmie "Alchemik" (1988); - aktor w filmie "Porno" (1989); - aktor w filmie "Sceny miłosne, sceny miłosne. Krystyna Sakowicz" (1993); - aktor w filmie "Za co?" (1995); - aktor w serialu "Siedlisko" (1998); - aktor w filmie "Złoto dezerterów" (1998); - aktor w filmie "Tryumf pana Kleksa" (2001); - aktor w serialu "Marzenia do spełnienia" (2001); - aktor w serialu "Świat według Kiepskich" (2003, 2011, 2012); - aktor w serialu "Bulionerzy" (2004) - aktor w serialu "Lokatorzy" (2005); - aktor w serialu "Magda M." (2006); - aktor w serialu "Niania" (2006); - aktor w serialu "Sąsiedzi" (2006); - aktor w serialu "I kto tu rządzi?" (2008); - aktor w serialu "Ojciec Mateusz" (2009, 2016); - aktor w serialu "Prawo Agaty" (2012); - aktor w serialu "M jak miłość" (2012-2013, 2015); - aktor w serialu "Baron24" (2014); - aktor w serialu "Za marzenia" (2019); - aktor w serialu "O mnie się nie martw" (2020).

  Płyty: "Wniebowzięty" (1993).

  Książki: brak

  Nagrody:I Nagroda podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej w duecie z aktorem Piotrem Gąsowskim (1992);III Nagroda podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej (1992).

  Link Instagram: @robert_rozmus_official


  Link FB: @RobertRozziRozmus
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index