Ramona Rey

Ramona Rey to charakterystyczna postać polskiej sceny muzycznej, koncertująca również za granicą. Artystka nagrała cztery płyty. Jej utwory wykorzystane zostały w kilku filmach, serialu czy reklamie. Piosenkarka strzeże życia prywatnego. W mediach społecznościowych dzieli się głównie informacjami związanymi z jej twórczością.

Imię: Katarzyna Alina

Nazwisko: Okońska

Nazwisko panieńskie: Okońska

Pseudonim: Ramona Rey

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 30.08.1983

r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: piosenkarka, autorka tekstów i osobowość medialna

Osoby - związki: Jakiś czas temu piosenkarka pokazała się z partnerem na jednym z wydarzeń związanych z show-biznesem. Jego personalia jednak nie są znane.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: nie ma

BIO: Ramona Rey urodziła się w 1983 r. w Gryficach. Uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się śpiewu operowego. To dyplomowana mezzosopranistka. Uzyskała tytuł licencjata na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie tytuł magistra sztuki na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Początki jej kariery muzycznej to udział w festiwalach piosenki morskiej i żeglarskiej. Punktem zwrotnym dla Ramony Rey okazało się poznanie Igora Czerniawskiego (Tel Arana), z którym współpraca zaowocowała nagraniem kilku albumów. Artystka współpracowała z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak m.in. Arana Records, Cowshed Records, EMI Music. Ramona Rey prowadzi stronę internetową http://www.ramonarey.com.pl/, kanał w serwisie YouTube (https://www.youtube.com/user/ramonareyofficial) oraz aktywnie działa w mediach społecznościowych. Prywatnie interesuje się żeglarstwem.


Znana z: tworzenia muzyki pop, klubowej, alternatywnej. Jedne z bardziej znanych jej piosenek to: "Zanim słońce wstanie", "Pięknie jest", "Jak to widzisz", "Skarb", "Znajdź i weź", "Obietnica", "Lubię cię", "Wyostrz", "Paczka", "Jak Ty". Artystka brała udział w nagraniu piosenki "Oh Africa", która została skomponowana do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010. Współdziałała wówczas ze światowej sławy muzykami, jak Akon, Keri Hilson. Piosenkarka współpracowała również z wieloma polskimi artystami, w tym m.in. zespołem Yugopolis - na płycie "Słoneczna strona miasta" znajduje się wykonana przez nią piosenka "Ominęło mnie". W 2010 r. Ramona Rey została ambasadorką Pepsi. Artystka odpowiada za muzykę do filmu "Południe Północ" czy "Wieś pływających krów" w reżyserii Katarzyny Trzaski. Piosenka "Znajdź i weź" wykorzystana została w filmie "Kochaj i tańcz", a "Zanim wstanie słońce" w reklamie wody Żywiec Zdrój. Ramona Rey występowała w licznych operetkach, a jedną z bardziej znanych jest "Księżniczka Czardasza" Imre Kálmána. Artystka pojawiła się na scenie Sali Kongresowej PKiN w Warszawie, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Teatru Narodowego w Warszawie, Zaporoskiej Filharmonii Obwodowej w Zaporożu. Wykonywała również koncerty za granicą, na których doceniano nie tylko jej śpiew, lecz także ubiór. Piosenkarka często stawia na polskich projektantów, m.in. Ewę Minge, Tomaotomo, Sieradzkiego, Odio & Pieczarkowski.

Funkcja w telewizji: Pod koniec szkoły średniej była uczestniczką programu muzycznego "Droga do gwiazd". Udział w nim zaowocował zaproszeniem jej do musicalu "Kwiaty we włosach" w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego. W 2014 r. Ramona Rey wzięła udział w "SuperSTARcie", w którym zajęła 7. miejsce. W 2018 r. zasiadała w jury programu "Śpiewajmy razem. All Together Now". Artystka zagrała epizodyczną rolę w serialu "Tancerze", w którym wcieliła się w znaną piosenkarkę. W 2019 r. wystąpiła we własnej osobie w filmie "Artyści przeciw nienawiści".

Płyty: - "Ramona Rey" (2006 r.) - teledysk do debiutanckiego singla "Zanim słońce wstanie" w reżyserii Łukasza Kośmickiego został doceniony podczas festiwalu Yach Film; - "Ramona Rey 2" (2009 r.) - teledysk do singla "Lubię cię" w reżyserii Igora Czerniawskiego i Tomasza Szatkowskiego otrzymał nominację w Yach Film w kategorii "Kreacja aktorska"; - "Ramona Rey 3" (2011 r.); - "Ramona Rey 4" (2017 r.).

Książki: nie ma

Nagrody: W 2009 r. Ramona Rey była nominowana w plebiscycie Superjedynki w kategorii "Płyta roku" za "Ramona Rey 2". W tym samym roku artystka uplasowała się w pierwszej dziesiątce festiwalu Vena z piosenką "Obietnica". Nagrodzona została na nim również nagrodą publiczności. Dwa lata później została nominowana do Oskary Fashion w kategorii "Muzyka".

Link na Instagram: @ramonarey\_official

Link FB: @ramonareyofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index