Rafał Olbrychski

Rafał Olbrychski to nie tylko syn słynnych aktorów - Daniela Olbrychskiego i Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej, ale również aktor filmowy, telewizyjny i muzyk, który wydał trzy studyjne albumy, w tym jeden solowy.

Imię: Rafał

Nazwisko: Olbrychski

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 26.02.1970 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktor, muzyk

Osoby - związki: - żona Agata Strzępek (do 1995 r.); - żona Ewa Ostaficzuk - po mężu Olbrychska (małżeństwo w latach 2000-2010).

Rodzice: aktorzy - Daniel Olbrychski i Monika Dzienisiewicz-Olbrychska

Dzieci: synowie Jakub Olbrychski (ur. 1992 r., zm. 2020 r.), Antoni Olbrychski (ur. 1993 r.)

Rodzeństwo: Weronika Olbrychska i Viktor Longo-Olbrychski

BIO: Rafał Olbrychski to polski aktor filmowy i teatralny oraz muzyk związany z zespołem Reds i rozwijający karierę solową. Urodził się 26 lutego 1970 roku w Warszawie w rodzinie słynnej pary aktorskiej. Jego matką była zmarła w 2016 roku Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, a ojcem filmowy Kmicic, czyli Daniel Olbrychski. Rafał był mężem Agaty Strzępek, z którą miał dwóch synów - Jakub urodził się w 1992 roku, a zmarł w 2020 roku, natomiast drugi syn - Antoni, urodzony w 1993 roku, słynie jako instruktor szermierki; wystąpił też w "Mam talent". Daniel Olbrychski w 1995 roku rozwiódł się z pierwszą żoną. W 2000 roku ożenił się z prezenterką telewizyjną - Ewą Ostaficzuk, po mężu Olbrychską.Karierę w show-biznesie Rafał Olbrychski zaczął od grania w zespole rockowym Reds, którego był założycielem i wokalistą. W 1989 roku wraz z jego członkami wydał album studyjny "Changing Colours". Kolejny krążek ukazał się w 1998 roku i nosił tytuł "Berlin". Żaden z albumów nie przyniósł Olbrychskiemu sukcesu. Muzyk nie poddał się jednak i w 2009 roku pojawił się jego solowy album zatytułowany "Tatango". W jego realizacji pomagał mu Paweł Terentowicz, a jako gość zaśpiewała Maryla Rodowicz.Idąc w ślady matki i ojca, Rafał Olbrychski sił próbował również na ekranie. Jego debiutem okazała się w 1991 roku rola w filmie "Ferdydurke" na podstawie prozy Witolda Gombrowicza. W 1994 roku otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie "Rozmowa z człowiekiem w szafie". Olbrychski pojawiał się również w innych produkcjach filmowych, takich jak: "Słodko gorzki", "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Kochaj i rób co chcesz", a także w serialach telewizyjnych: "Kryminalni", "Czas honoru", "Ojciec Mateusz", jednak bez większego rozgłosu. Aktor występował na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie i Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Mogliśmy go również oglądać w programach "Pytanie na śniadanie" i "Taniec z gwiazdami".

Znany z: dramatu Mariusza Grzegorzka "Rozmowa z człowiekiem z szafy", za który w 1994 roku otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Znane są również role Olbrychskiego w filmach "Kochaj i rób co chcesz" i "Szczęśliwego Nowego Jorku". Jako muzyk był członkiem rockowego zespołu Reds, z którym wydał dwa albumy studyjne - "Changing Colours" i "Berlin", a w karierze solowej na swoim koncie ma album "Tatango".

Funkcja w filmie:aktor w filmie "Ferdydurke" (1991);aktor w filmie "Rozmowa z człowiekiem z szafy" (1993);aktor w filmie "Dzieje mistrza Twardowskiego" (1995);aktor w filmie "Słodko gorzki" (1996);aktor w filmie "Szczęśliwego Nowego Jorku" (1997);aktor w filmie "Pokój saren" (1997);aktor w filmie "Kochaj i rób co chcesz" (1997);aktor epizodyczny w serialu "Kryminalni" (2007);aktor epizodyczny w serialu "Czas honoru" (2012);aktor w serialu "Ojciec Mateusz" (2013-2020);aktor w serialu "Blondynka" (2016);aktor w serialu "Pierwsza miłość" (2020);aktor w filmie krótkometrażowym "Wiedźma Mirakl" (2020).

Płyty:
 • "Changing Colours" z zespołem Reds (1989);
 • "Berlin" z zespołem Reds (1998);
 • "Tatango" - album solowy (2009).


 • Książki: brak

  Nagrody:Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego (1994).

  LINK Instagram: @rafalolbrychski

  LINK Facebook: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index