Paulina Wyka

Paulina Wyka od 2014 roku jest związana z popularnym aktorem Maciejem Zakościelnym. Choć na co dzień stroni od blasku fleszy, świetnie odnajduje się przed obiektywem aparatu fotograficznego. Pracuje jako fotomodelka i ma na swoim koncie wiele prestiżowych kontraktów z międzynarodowymi markami ze świata mody.

Imię: Paulina

Nazwisko: Wyka

Nazwisko panieńskie: Wyka

Pseudonim: brak

Wzrost: 177 cm

Data urodzenia: 1988 r.

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: modelka, fotomodelka, influencerka

Osoby - związki: - partner Maciej Zakościelny (od 2014 r.)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: dwóch synów - Borys (ur. w 2016 r.) i Alex (ur. w 2018 r.)

Rodzeństwo : brak informacji

BIO: Paulina Wyka przyszła na świat w 1988 roku w miejscowości Kęty w województwie małopolskim. Jeszcze jako nastolatka rozpoczęła karierę w fotomodelingu. W wieku piętnastu lat zdobyła tytuł Miss Polski Nastolatek, co otworzyło jej drzwi do świata wielkiej mody. Wtedy rozpoczęła pracę jako modelka i szybko osiągnęła pierwsze sukcesy. Delikatna i oryginalna uroda Pauliny została zauważona przez znane modowe marki, co zaowocowało podpisaniem licznych kontraktów. Dzięki temu młoda modelka mogła podjąć współpracę z najważniejszymi nazwiskami w branży, m.in. z fotografem Giampaolem Sgurą i projektantką Betsey Johnson.Modeling zawsze był dla Pauliny ważną częścią życia. Jednak dużo ważniejsza okazała się potrzeba posiadania rodziny. To właśnie dla niej była gotowa zrezygnować z pracy, aby oddać się wychowywaniu dzieci. Jej marzenia się spełniły, gdy w 2014 roku związała się z aktorem Maciejem Zakościelnym. Ich związek stał się jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń w polskim świecie show-biznesu. Para szybko zdecydowała się na założenie rodziny, a jej pierwszy syn Borys urodził się w 2016 roku. Jego braciszek Alex przyszedł na świat dwa lata później.Paulina Wyka bardzo chroni życie prywatne i niechętnie opowiada o nim w mediach. W mediach społecznościowych rzadko pokazuje zdjęcia synów - częściej pozuje w towarzystwie partnera. Modelka nie lubi również bywać na salonach i afiszować się ze swoim uczuciem. Choć jej życie osobiste owiane jest tajemnicą, Wyka chętnie dzieli się doświadczeniami macierzyńskimi oraz przemyśleniami na temat zdrowego stylu życia, którego jest zagorzałą orędowniczką.Modelka od wielu lat jest zadeklarowaną weganką i tej tematyce poświęca wiele postów na swoim profilu na Instagramie. Często zamieszcza również przepisy na smaczne potrawy oparte na bezmięsnej kuchni. Dzięki intensywnej aktywności w mediach społecznościowych Paulina Wyka stała się prawdziwą influencerką, inspirującą wiele polskich kobiet. Modelka udziela porad nie tylko z zakresu zdrowego odżywiania, lecz również na temat uroków macierzyństwa. Na jej instagramowym profilu można znaleźć rekomendacje dotyczące trendów modowych i kosmetyków.

Znana ze: współpracy z największymi markami modowymi na świecie, z którymi podpisywała kontrakty na sesje w takich miastach, jak: Paryż, Mediolan, Nowy Jork. Paulina Wyka zyskała rozgłos, gdy w 2003 roku zdobyła tytuł Miss Polski Nastolatek. Jednak prawdziwą popularność przyniósł jej związek ze znanym aktorem Maciejem Zakościelnym, z którym tworzy parę od 2014 roku. Para doczekała się dwóch synów.

Wybrane osiągnięcia zawodowe:
 • pierwsze miejsce w konkursie Miss Polski Nastolatek (2003);
 • współpraca z fotografem Giampaolem Sgurą;
 • współpraca z fotografem Guyem Arochem;
 • współpraca z projektantką Betsey Johnson;
 • współpraca z wokalistą Justinem Timberlakiem;
 • współpraca z reżyserem Jonasem Akerlundem.


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:tytuł Miss Polski Nastolatek (2003).

  Link Instagram: @paulinawyka


  Link FB: @paulinawyka
  Advertisement MPU index