Paris Jackson

Paris Jackson to drugie dziecko i jedyna córka legendarnego artysty Michaela Jacksona i pracowniczki służby zdrowia Debbie Rowe. Mimo młodego wieku zdążyła już wydać własną płytę i zagrać w kilku filmach. W 2017 roku podpisała też kontrakt z agencją IMG Models, dzięki której dała się poznać także jako zdolna i atrakcyjna fotomodelka. Doskonale spełnia się w roli influencerki - na Instagramie obserwuje ją 3,8 mln użytkowników. Sprawdź, w jakich filmach zagrała.

Imię: Paris-Michael Katherine

Nazwisko: Jackson

Nazwisko panieńskie: Jackson

Pseudonim: brak

Wzrost: 176 cm

Data urodzenia: 03.04.1998 r.

Znak zodiaku: Baran

Zawód: modelka, aktorka, piosenkarka, osobowość telewizyjna

Osoby - związki:Partner Gabriel Glenn (2018-2020) - Paris poznała go na scenie jednego z barów Hollywood. Medialny związek z aktorem i muzykiem zakończył się głośnym rozstaniem.

Rodzice: kultowy piosenkarz Michael Jackson i pracownica służby zdrowia (asystentka dermatologa) Debbie Rowe

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Michael Joseph Jackson, Jr. (Prince) i przyrodni brat Prince Michael Jackson II (Bigi_)_

BIO: Paris Jackson: amerykańska modelka, aktorka, piosenkarka i osobowość telewizyjna. W świecie show-biznesu od samego początku miała zapewnioną pozycję. Jako jedyna córka Michaela Jacksona wzbudzała zainteresowanie mediów. Była wychowywana przez ojca, a po jego śmierci przez babcię. Uczęszczała do elitarnej, prywatnej szkoły w Sherman Oaks w Kalifornii.W 2010 roku wraz ze swoimi braćmi gościła w popularnym "The Oprah Winfrey Show", gdzie opowiedziała m.in. o relacjach z ojcem. Od tamtej pory wystąpiła w wielu filmach dokumentalnych na temat Michaela Jacksona. Z czasem jej kariera nabrała prawdziwego rozpędu. W marcu 2017 roku Paris Jackson podpisała kontrakt z agencją IMG Models i profesjonalnie zajęła się modelingiem, pozując na okładkach najpopularniejszych magazynów. Rok później debiutowała na dużym ekranie w komedii "Raz się żyje" (2018). W 2020 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Republic Records, która wydała jej pierwszy singiel "Let Down" i debiutancki album "Wilted". Jej życie prywatne nie było usłane różami. Jako nastolatka była uzależniona od narkotyków i cierpiała na depresję. W wyniku tej choroby próbowała nawet popełnić samobójstwo. Psychoterapia przyniosła jednak poprawę i córka Michaela Jacksona mogła zacząć rozwijać swoje talenty. Szeroko dyskutowanym tematem w mediach była jej orientacja seksualna. W jednym z wywiadów przyznała się do wcześniejszych myśli, iż prędzej poślubi kobietę, niż zwiąże się z mężczyzną. Jej związek z Gabrielem Glennem nie uciął jednak spekulacji na temat jej biseksualizmu.

Znana z: filmów dokumentalnych o sławnym ojcu Michaelu Jacksonie. Paris pojawiła się w telewizyjnych produkcjach takich jak "Living with Michael Jackson" (2003), "Michael Jackson's Private Home Movies" (2003), "Michael Jackson Memorial Service" (2009). Kilka razy można było zobaczyć ją w słynnym "The Oprah Winfrey Show. Pojawiała się też gościnnie w takich programach jak "The X Factor", "Vogue" czy "The Ellen DeGeneres Show". W 2021 roku wystąpiła w serialu grozy "American Horror Stories". Córka Michaela Jacksona jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych - na Instagramie obserwuje ją 3,8 mln użytkowników, a jej konto na Facebooku śledzi prawie 800 tys. osób. Na tych kanałach regularnie publikuje odważne, artystyczne zdjęcia, które pokazują jej intrygującą osobowość.

Funkcja w filmie:
 • aktorka w serialu "Star"

  (2017)
 • aktorka w filmie "Raz się żyje" (2018)
 • aktorka w serialu "Scream" (2019)
 • aktorka w filmie "Przepaść między nami" (2021)
 • aktorka w filmie "Habit" (2021)
 • aktorka w serialu "American Horror Stories" (2021)


 • Płyty: - album studyjny "Wilted" (2020)

  Książki: brak

  Nagrody:nagroda

  dla młodych talentów przyznawana przez magazyn modowy "Daily Front Row"

  LINK Instagram: @parisjackson


  LINK Facebook: @parisjackson
  Advertisement MPU index