Nicole Bogdanowicz

Nicole Bogdanowicz to polska aktorka urodzona w Chicago. Widzowie znają ją przede wszystkim jako Julię z serialu "Przyjaciółki" oraz z filmów "Gierek" czy "Baby Bump". Wolny czas spędza aktywnie - do jej największych pasji należą jazda konna, judo oraz pływanie. W 2020 r. wzięła udział w programie telewizji Polsat "Taniec z gwiazdami", gdzie partnerował jej mistrz tańca Kamil Kuroczko. Sprawdź, które miejsce zajęła!

Imię: Nicole

Nazwisko: Bogdanowicz

Nazwisko panieńskie: Bogdanowicz

Pseudonim: brak

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 1998 r. (dokładna data nie jest podana do publicznej wiadomości)

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: aktorka filmowa i telewizyjna

Osoby - związki: - brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat (aktorka nie zdradza jego imienia)

BIO: Nicole Bogdanowicz: aktorka filmowa oraz telewizyjna. Urodziła się w Chicago (USA), jednak swoją karierę aktorską zdecydowała się rozwijać nie w Hollywood, lecz w Polsce. Młoda aktorka jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Warszawie, a w 2020 r. rozpoczęła studia na wydziale produkcji w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na szklanym ekranie debiutowała jako 14-latka - od 2012 r. można oglądać ją w popularnym serialu "Przyjaciółki" jako Julkę Strzelecką. Dorastała na oczach widzów, którzy byli świadkami, jak urocza nastolatka staje się piękną kobietą. Na dużym ekranie pojawiła się 3 lata później w filmie "Baby Bump" (2015) i od tamtej pory regularnie można oglądać ją w kinowych produkcjach. Na razie otrzymuje role epizodyczne lub drugoplanowe, jednak jest to dopiero początek jej kariery. Studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej uwielbia aktywnie spędzać czas: jeździ konno, uprawia judo, pływa lub szlifuje angielski. Sporty wodne są jej szczególnie bliskie, czego dowodem jest patent sternika motorowodnego. Aktorka nie zdradza szczegółów na temat swojego życia prywatnego, ale do jej fanów dotarła dramatyczna informacja o pożarze domu w 2018 r. Gdy doszło do tego zdarzenia, Nicole była tam ze swoim tatą i bratem. W pożarze najbardziej ucierpiał jej ojciec, który przez długi czas walczył o życie. Na szczęście starania lekarzy zakończyły się sukcesem i mężczyzna odzyskał zdrowie. Wydarzenie to powstrzymało młodą aktorkę przed wyjazdem do USA na studia aktorskie.

Znana z: roli Julki Strzeleckiej w serialu "Przyjaciółki". Nicole Bogdanowicz wystąpiła też w kinowych produkcjach, takich jak "Gierek" (2022), "Krime Story. Love Story" (2020) czy "Po prostu przyjaźń" (2016). W 2020 r. aktorka wzięła udział w show telewizji Polsat pt. "Taniec z gwiazdami". Jej partnerem był mistrz tańca Kamil Kuroczko, z którym zajęła 9. miejsce (na 11 par). Zwycięzcami tej edycji okazali się Edyta Zając i Michał Bartkiewicz. Gwiazda "Przyjaciółek" niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym - nie zdradza imion rodziców, rodzeństwa i nie publikuje zdjęć z partnerem. Mimo to jest aktywna w mediach społecznościowych. Jej konto na Instagramie obserwuje blisko 60 tys. użytkowników, a każda fotografia uzyskuje kilka tysięcy polubień. Media społecznościowe służą jej nie tylko do promowania własnej osoby, lecz także do szeroko zakrojonych akcji społecznych. Aktorka zachęcała fanów m.in. do wsparcia małego Kacperka, u którego zdiagnozowano SMA. Nicole przyczyniła się do upowszechnienia zbiórki, dzięki której chłopiec uzyskał kwotę potrzebną na drogą terapię genową.

Funkcja w filmie:
 • aktorka w serialu "Przyjaciółki" (od 2012);
 • aktorka w filmie "Baby Bump" (2015);
 • aktorka w filmie "Po prostu przyjaźń" (2016);
 • aktorka w filmie "Krime Story. Love Story" (2020);
 • aktorka w filmie "Gierek" (2022).


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: @nicole.bogdanowicz


  Link FB: @NicoleBogdanowiczOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index