Nick Jonas

Nick Jonas jest amerykańskim wokalistą, tekściarzem, twórcą muzyki, a także aktorem. Zasłynął przede wszystkim jako członek zespołu muzycznego Jonas Brothers, który tworzy wraz ze swoimi braćmi. Zdobył z nim kilka nagród. Nagrywa również muzykę solowo. Śpiewa tenorem i porusza się w obrębie takich gatunków jak pop-rock, soul, blues rock oraz R&B.

Imię: Nicholas Jerry

Nazwisko: Jonas

Pseudonim: Nick

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 16.09.1992 r.

Znak zodiaku: Panna

Zawód: muzyk, wokalista, aktor

Osoby - związki:partnerka Miley Cyrus (2006-2007);partnerka Selena Gomez (2008);partnerka Delta Goodrem (2011-2012);partnerka Olivia Culpo (2013-2015);żona Priyanka Chopra (od 2018 roku).

Rodzice: pastor i autor piosenek Paul Kevin Jonas senior i nauczycielka Denise Miller-Jonas

Dzieci: brak

Rodzeństwo: bracia Joe Jonas, Kevin Jonas i Frankie Jonas

BIO: Nick Jonas urodził się w Dallas. Już od najmłodszych lat wykazywał predyspozycje muzyczne. W wieku zaledwie 7 lat po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu. W kolejnych latach grał na jego deskach m.in. w "Opowieści wigilijnej", "Pięknej i Bestii" oraz "Nędznikach".Mając 10 lat, Nick wraz z ojcem napisał piosenkę "Joy To The World (A Christmas Prayer)". Zwróciła ona uwagę znanej amerykańskiej wytwórni Columbia Brothers, która zaproponowała mu kontrakt. W jego ramach Nick wydał dwa single oraz solową płytę, ale tylko w limitowanej serii. Columbia Brothers zainteresowała się jednak projektem, który młody wokalista zaczynał tworzyć ze swoimi braćmi Joe i Kevinem. Wytwórnia zdecydowała się na podpisanie z nimi kontraktu. Wkrótce cała trójka zaczęła występować jako Jonas Brothers.To był początek prawdziwej sławy Nicka. Do 2021 roku razem z braćmi wydał pięć albumów studyjnych. Nie zrezygnował jednak z kariery solowej. Samodzielnie nagrał dotąd cztery płyty.Nick Jonas potrafi nie tylko śpiewać, lecz także grać na gitarze, keyboardzie, pianinie i perkusji. Ponadto zdradza talenty aktorskie - wystąpił w kilku filmach i serialach telewizyjnych oraz w musicalach.W życiu prywatnym Nick Jonas spotykał się z kilkoma znanymi piosenkarkami. Od 2018 roku jest w szczęśliwym małżeństwie z Priyanką Choprą, indyjską modelką, aktorką, wokalistką i producentką.Ważne miejsce w życiu Nicka zajmuje religia - jest zielonoświątkowcem. Warto też wiedzieć, że chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne.

Znany z: bycia członkiem Jonas Brothers i solowej kariery muzycznej. Do jego najbardziej popularnych solowych utworów należą: "Jealous", "Close", "Remember I Told You", "Bacon" i "Chains". Piosenki, które przyniosły sławę jego zespołowi, to m.in. "Sucker", "Burnin' Up" czy "S.O.S.".Nick Jonas zdobył jeszcze większą popularność dzięki występowi w filmie "Camp Rock" z 2008 roku.

Funkcja w filmie: - aktor w filmie telewizyjnym "Johnny Kapahala: Z powrotem na fali" (2007); - aktor w filmie telewizyjnym "Camp Rock" (2008); - aktor w filmie "Noc w muzeum 2" (2009); - aktor w filmie telewizyjnym "Camp Rock 2: Wielki finał" (2010); - aktor w filmie "Królowe krzyku" (2015); - aktor w filmie "Jumanji: Przygoda w dżungli" (2017); - aktor w filmie "Midway" (2019); - aktor w filmie "Jumanji: Następny poziom" (2019); - aktor musicalowy w musicalach: "Opowieść wigilijna" (2000), "Annie Get Your Gun" (2001), "Piękna i Bestia" (2002), "Nędznicy" (2003), "The Sound of Music" (2003) i "Nędznicy" (2010).Nick Jonas wystąpił też w kilku filmach koncertowych oraz serialach i programach typu reality show.

Płyta:Solowe albumy:"Nicholas Jonas" (2004);"Nick Jonas" (2014);"Last Year Was Complicated" (2016);"Spaceman" (2021).Albumy nagrane wraz z zespołem Jonas Brothers:"It's About Time" (2006);"Jonas Brothers" (2007);"A Little Bit Longer" (2008);"Lines, Vines and Trying Times" (2009);"Happiness Begins" (2019).

Książki: brak

Nagrody:Zdobyte wraz z zespołem Jonas Brothers:
 • sześć nagród Teen Choice Awards w 2008 roku w kategoriach: singiel, piosenka miłosna, piosenka na lato, debiut zespołu, ikona mody męskiej, ciacha roku;
 • Kids Choice Awards dla ulubionego zespołu w 2008 roku;
 • Kids Choice Awards dla ulubionego zespołu w 2009 roku;
 • NRJ Music Awards dla Międzynarodowej Rewelacji Roku w 2009 roku;
 • cztery nagrody Golden Choice Awards w 2010 roku w kategorii najlepszy album, najlepszy zespół, złote serce oraz gwiazda roku;
 • Shorty Awards dla zespołu roku w 2012 roku;
 • MTV Video Music Awards za teledysk do piosenki "Sucker" w 2019 roku.


 • LINK Instagram: @nickjonas


  Link FB: @nickjonas
  Advertisement MPU index