Monika Jaruzelska


Imię: Monika

Drugie imię: -

Nazwisko: Jaruzelska

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Lew

Data urodzenia: 1963-08-11

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 160

BIO: Monika Jaruzelska – pochodząca z Warszawy stylistka, projektantka mody i dziennikarka. Absolwentka polonistyki i psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Córka działacza komunistycznego, PRL-owskiego ministra, szefa Rady Państwa PRL, a w końcu byłego prezydenta Polski, Wojciecha Jaruzelskiego i Barbary Jaruzelskiej – germanistki. W latach 90. zaczęła współpracować z czasopismem „Twój Styl” jako sekretarka redakcji - zajmowała się korektą, adiustacją tekstów, stylizacją, potem została kierowniczką działu mody. Następnie współpracowała z magazynem „Existence” i z czasopismem „Place for Dance”. W 2011 roku odbył się pokaz jej kolekcji na sezon jesień-zima 2011, zaprezentowała się też na gali Fashion Magazine.
Napisała autobiografię zatytułowaną „Towarzyszka panienka”, następnie „Rodzina”, a także publikację „Oddech”, która została wydana już po śmierci generała Wojciecha Jaruzelskiego. Autorka opublikowała w niej wspomnienia spisane po śmierci ojca.
Ma syna Gustawa, którego ojcem jest lekarz anestezjolog. Jaruzelska spotyka się z lekarzem z przerwami od ponad 20 lat, ale nie mieszkają pod jednym dachem.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index