Milla Jovovich

Historia Milli Jovovich jest jak z bajki. Urodziła się w Związku Radzieckim, a w wieku 9 lat była już modelką w USA robiącą zawrotną karierę. Mając 11 lat, zarabiała ponad 3 tysiące dolarów dziennie. W wieku 22 lat zagrała w filmie Luca Bessona "Piąty element", który zrobił z niej gwiazdę światowego kina, a na tej pozycji umocniła ją seria filmów "Resident Evil". Milla Jovovich jest również bardzo uzdolnioną piosenkarką, która wydała dwa albumy muzyczne.

Imię: Milica (Milla)

Nazwisko: Jovovich

Nazwisko panieńskie: Jovovich

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 17.12.1975 r.

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: aktorka, modelka, projektantka mody, piosenkarka

Osoby - związki:mąż Shawn Andrews (para wzięła ślub w 1992 roku, jednak małżeństwo zostało anulowane, ponieważ w chwili jego zawarcia Milla miała 16 lat)mąż reżyser Luc Besson (1997-1999)mąż aktor i reżyser Paul W.S. Anderson (od 2009 r.)

Rodzice: matka Galina Łoginowa (znana radziecka aktorka), ojciec Bogdan Jovović (serbski lekarz pediatra)

Dzieci: trzy córki: Ever (ur. 2007 r.), Dashiel Edon (ur. 2018 r.), Osian (2020 r.)

Rodzeństwo: brat Marco Jovovich (ur. 1988 r.)

BIO: Milla Jovovich urodziła się jako obywatelka... ZSRR. W roku 1975 Kijów, w którym przyszła na świat, był stolicą Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Kiedy Milla skończyła 5 lat, jej rodzina wyjechała do USA i zamieszkała w Sacramento. Karierę rozpoczęła niezwykle szybko, ponieważ zaledwie w wieku 9 lat i już po 2 latach stała się jedną z najpopularniejszych dziecięcych modelek, dostającą 3,5 tys. dolarów za dzień pracy. Milla była też najmłodszą modelką, której zdjęcie ukazało się na okładce magazynu mody.Już w wieku 13 lat Milla Jovovich zadebiutowała w filmie telewizyjnym "Nocny pociąg do Katmandu", a jeszcze w tym samym roku zagrała po raz pierwszy na dużym ekranie w obrazie "Spotkanie dwóch księżyców". Rok 1991 przyniósł jej pierwszą główną rolę w filmie "Powrót do błękitnej laguny", ale nie zebrała za tę kreację zbyt dobrych recenzji. Kolejne filmy również przeszły bez echa. Przełomem w jej karierze okazał się film Luca Bessona "Piąty element" z 1997 roku. Dzięki brawurowo zagranej roli tajemniczej Leeloo została dostrzeżona w świecie filmu. Produkcja ta przyniosła jeszcze jedną zmianę w życiu Milli Jovovich - w tym samym roku została żoną Luca Bessona. Od tego momentu zagrała w ponad 30 filmach, wśród których warto wymienić 6 części serii "Resident Evil" i takie obrazy jak "Joanna d'Arc" czy "Trzej muszkieterowie".Milla Jovovich zajmuje się również komponowaniem piosenek i ich wykonywaniem, a efektem tej działalności są dwie płyty, które zebrały bardzo dobre recenzje w świecie muzycznym.

Znana z: Już w dzieciństwie Milla Jovovich stała się znana dzięki karierze modelki, ale jej popularność ograniczała się raczej tylko do obszaru USA. Światową sławę i popularność przyniosły jej występy w filmach, przede wszystkim rola Leeloo z "Piątego elementu" i Alice w serii "Resident Evil".

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Spotkanie dwóch księżyców" (1988) - aktorka w filmie "Nocny pociąg do Katmandu" (1988) - aktorka w filmie "Powrót do błękitnej laguny" (1991) - aktorka w filmie "Piąty element" (1997) - aktorka w filmie "Joanna d'Arc" (1999) - aktorka w filmie "Zoolander" (2001) - aktorka w filmie "Resident Evil" (2002) - aktorka w filmie "Resident Evil 2: Apokalipsa" (2004) - aktorka w filmie "Ultraviolet" (2006) - aktorka w filmie "Kaliber 45" (2006) - aktorka w filmie "Resident Evil: Zagłada" (2007) - aktorka w filmie "Resident Evil: Afterlife" (2010) - aktorka w filmie "Stone" (2010) - aktorka w filmie "Trzej muszkieterowie" (2011) - aktorka w filmie "Twarze w tłumie" (2011) - aktorka w filmie "Resident Evil: Retrybucja" (2012) - aktorka w filmie "Ocalona" (2015) - aktorka w filmie "Resident Evil: Ostatni rozdział" (2016) - aktorka w filmie "Zoolander 2" (2016) - aktorka w filmie "Hellboy" (2019) - aktorka w filmie "Rajskie wzgórza" (2019)

Płyty:
 • "The Divine Comedy" (1994)
 • "The Peopletree Sessions" (1998)


 • Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/millajovovich/


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/MillaJovovich
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index