Michał Kempa

Michał Kempa to znany polski komik i dziennikarz. Współprowadzi program "Mam talent" i audycje rozgłośni newonce.radio, a w wolnych chwilach jeździ na rowerze. Zobacz, jaką uczelnię skończył i kim jest z wykształcenia.

Imię: Michał

Nazwisko: Kempa

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 13.07.1988 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: prawnik

Osoby - związki:

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Michał Kempa: polski komik, dziennikarz telewizyjny i radiowy, z wykształcenia prawnik. Urodził się 13 lipca 1988 roku w Bielsku-Białej, a studia prawnicze kończył na Uniwersytecie Warszawskim. Jeszcze w trakcie studiów zwyciężył w jednym z programów stacji Polsat pt. "Stand up. Zabij mnie śmiechem". Wraz z grupą "Michał Kempa i diapazony" zajął 2. miejsce podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry w 2011 roku. Rok później zdobył pierwsze miejsce podczas przeglądu kabaretów PAKA. Otrzymał również nagrodę specjalną w ramach "Kreowania nowych form". W tym samym roku zajął 2. miejsce podczas Mazurskiego Lata Kabaretowego "Mulatka" i 3. miejsce podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. Od 2015 roku pracuje w Rock Radio, gdzie współprowadzi audycję "Pyta Nie Na Śniadanie" i przygotowywał materiały do audycji "Książę i żebrak". Współprowadził program Telewizji Polskiej pt. "Lubię to", w którym wcielał się w rolę Grzegorza Pawłowskiego. W 2016 roku pojawił się w magazynie stacji TVN24 pt. "Szkło kontaktowe" w roli komentatora. Występował też w słynnym "Roaście Michała Szpaka", w którym pojawił się u boku m.in. Kuby Wojewódzkiego, Beaty Tadli czy Bartosza Zalewskiego. W 2020 roku wraz z Piotrem Szumowskim prowadził "Dobre Noviny" na kanale YouTube "Chmelowe Mistrzostwa". W tym samym roku pojawił się też w programach "Bolesny Poranek" na antenie newonce.radio oraz "Skanalizowani" w stacji Canal+ Premium. W 2021 roku wraz z Arturem Kurasińskim rozpoczął audycję o rynku technologii w internetowej rozgłośni newonce.radio. W ZTP, czyli "Zajęciach Praktyczno-Technologicznych", dowiedzieliśmy się, czym jest NFT i jak działa deepfake. Na tym jednak nie koniec. W tym samym roku newonce.radio zaproponowało Michałowi współprowadzenie programu "Król Kempa". Miniony rok był więc dla niego niezwykle owocny. Mężczyzna pojawił się również w programie "Mam talent!", który prezentował u boku Marcina Prokopa. Był komentatorem wyścigu Vuelta a Espana dla serwisu "Player". W 2022 roku wystąpił w cyklu "Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza" u boku Ani Dereszowskiej, Ewy Winnickiej i Łukasza Orbitowskiego. A co słychać u Michała prywatnie? Okazuje się, że jest zagorzałym maratończykiem i fanem... snu. W przerwach od programów i stand-upów jeździ na rowerze, nie tylko w mieście czy w lesie, ale również w domu przy pomocy trenażera. Swoją pasją dzieli się w mediach społecznościowych, a jego profil na Instagramie obserwuje ponad 44 tysiące osób.

Znany ze: specyficznego humoru, który nie każdemu przypadnie do gustu. Michał Kempa uważa się za najmądrzejszego, a jego żart bywa przytłaczający i dość depresyjny. Nie ma to jednak zbyt dużego wpływu, ponieważ Michał jest wprost uwielbiany przez widzów i słuchaczy. Możemy go podziwiać nie tylko w wielu programach, ale również na deskach teatru, m.in. w spektaklach: "Humbuk", "Humbuk gra ostatni raz" czy "Niektóre długopisy piszą wolniej".

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: - II miejsce podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (2011); - III miejsce podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (2012); - I miejsce podczas przeglądu PAKA (2012); - II miejsce podczas Mazurskiego Lata Kabaretowego "Mulatka" (2012).

LINK Instagram: @pankempa


LINK Facebook: @michalkempakempa
Advertisement MPU index